Evlenmeme 2 ay kaldı yardıma ihtiyacım var arkadaşlar

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve yeldadogus tarafından 2 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

2 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : yeldadogus
  1. yeldadogus

yeldadogus Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar. aranıza yeni katıldım. 2 ay sonra evleniyorum. doğum kontrol yöntemleri hakkında bilgi aldım 2 ay önceden başlamam gerekiyormuş (hemşire arkadaşım söyledi) ancak anneme konuyu açtığımda sanki küçük çocuksun 25 yaşına gelmişsin bebek öle kolay olmaz. eğer başlarsan çocuğun olması çok zor oluyor diye anlatıp korkuttu beni. ben ilk seneler bebek düşünmek istemiyorum eşimi iyi tanımam gerektiğine inananlardanımda. üff ne yapmalıyım ki ben:bbo:

2. 2 Ağustos 2009
  3. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Canım bebek yapmaktan öte maddi manevi tüm koşulların oturmuş olması lazım.Evlilik öyle kolay birşey değil.Herkesin ortak söylemlerinden olan 'Evliliğin tam olarak gidişatının belli olması için gereken süre 1 yıldır' görüşüne katılırım.Kaldı ki yaşın oldukça genç,kendi fikirleriniz doğrultusunda hareket etmenizi öneririm.Sevgiler

4. 2 Ağustos 2009
  5. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Aslinda annen dogru soyluyor.Cocuk ha diyince olmuyor ki,ben de 2 aylik evliyim...hic korunmadim sayilir yani...bebek yok henuz.esini iyi taniyorsan,maddi durumun da iyiyse niye olmasin ki cocuk?25 yasindasin,genc anne olursun fenami..ben senden de kucugum aslinda.cocuk istiyorum.

6. 2 Ağustos 2009
  7. birsam

birsam Guest

öyle demeyin ama olabilirdi de.eğer bebek düşünmüyosan illa da doğumkontrol hapı alman gerekmiyo.almada zaten.annenin haklılık payı az da olsa var ama bu haplar acaip kilo yapıyo benim aklım olsa bende kullanamazdım.4 ay kullanıp bıraktım ben.hormon hapı sonuçta.başka bir sürü yöntem var.eşin korunabilir mesela.

8. 2 Ağustos 2009
  9. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    oldu mu, öyle de oluyor ki...
    herkesin hamile kalma potansiyeli aynı değil. bir dr ile görüşüp onun tavsiyesine uyarak korunun bence...
    sıradaki reglinizden önce görüşmenizde fayda var.

10. 2 Ağustos 2009
  11. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    296
    Ödül Puanları:
    203
    hap içini 2 ay onceden korunmana gerek yok kı..

benım ıkı arkadasım pat dıye oluverdi valla..bir tansei ise 1 ay sonra kaldı..

bence bu hemen olmaz bosver demekle ollmaz..kontroller yapılmalı mutlaka..

hem eşin de korunabılır,zararsız hem :)

12. 2 Ağustos 2009
  13. ase_34

ase_34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    doğum kontrol haplarını kullanıp bıraktıktan sonra çocuk sahibi olmak zorlaşır gibi bir düşünce var annelerimizde ama kanıtlanmış bişey değil bu ,öyle olsa birçok doktor bu yöntemi tavsiye etmezdi.4-5 sene hiç ara vermeden kullanılırsa bazı sorunlar yaratabilirmiş, o kadar uzun da kullanmazsın zaten.doğum kontrol haplarının rahim kanserine yakalanma riskini azattığını okumuştum biyerde ne kadar doğrudur bilemiyorum.bence ilk 1 yıl hap kullanmak mantıklı.eşinin korunması yeterli olmayabilir.bu haplar herkese kilo aldıracak diye bişey yok ben hiçbir yan etkisini görmedim.çocuk sahibi olmak önemli bir karar bence,çok büyük bir sorumluluk.eşlerin en azından 1 yıl birbirlerine zaman ayırmaları gerektiğini düşünüyorum.herşey gönlünüzce olsun...

14. 2 Ağustos 2009
  15. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    ben doğumdn sonra kullanayım demiştim ama sağlık ocağındaki hemşirelere danıştım, her yöntemin yan etkisi varmış, en büyük iski de çocuğunun olmaması riski eşin korunsun, ya da dikkatli davranırsınız olur biter biz yıllarca öyle yaptık ve istediğimiz zamanda bebeğimiz oldu boşver hapı falan paniğe de kapılma hemen bebeğim olacak diye eşine söylersin istemediğini o da ona göre önlemini alır daha dikkaytli olursun yani şimdi açık açık yazamaıyorum

16. 2 Ağustos 2009
  17. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım iki ay önce evlendim..

ama 1,5 yıldır. gynelle diye bir doğum kontrol hapı kullanıyorum. benim adet düzensizliğim vardı. başladım. evleniceğimi söylediğimde dr. devam et dedi.
    hapları bırakınca 2 ay sonra hamile kalırsın dedi. bir problem olmaz. bence kan tahlillerini yaptır. bir jinekolog ile görüş. senin hormon değerlerine uygun yöntemi o belirler.

18. 3 Ağustos 2009
  19. juno

juno Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    ya bebek öyle hemen olmaz diye bişi yok tek seferde de olabilir yani riske atmak istemiyorsan mutlaka korunmalısın.. ayrıca doğum kontrol hapları kısırlık filan da yapmaz..