Evlenmeye korkanlarınız varmı ?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Belfu_Sena tarafından 18 Haziran 2008 başlatılmıştır.

18 Haziran 2008
    Konu Sahibi : Belfu_Sena
  1. Belfu_Sena

Belfu_Sena Guest

Ben açıkcası korkuyorum evlenip çok mutlu olup diğer yarısını bulanları Allah daima mutlu etsin ama hep hüsrana uğramış aradığını bulamayanları görünce hele burda sürekli sorunlu arkadaşların sıkıntılarını okudukca gözüm çok korkuyor hayatım da karşıma hep yanlış insanlar çıkıyo bir kamyon karpuzun hepsimi kelek çıkar yavv tatlicadiarzukafamçokkarıştı

2. 18 Haziran 2008
  3. yemyesil

yemyesil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba bende çevremdeki olumsuz evlilikleri görünce senin gbii paniğe kapılıyorum ;ama sonrada kendi kendime diyorum ki nasipten öte köy yok,dua edip hayırlı insanlarla karşılaşmayı beklemek...
    şöle bi dua duymuştum çokta hoşuma gitti:"Allahım hakkımda hayırlı olanı gönlüme razı eyle,gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle"diye bi dua..Elimizden gelen bunlar tabi irademizle de bazı şeylere karar vermemiz gerekecektir.orda da Allah'ın emirlerini gözeterek tevekkül etmek çok önemli.yani elimizden geleni yapıp bu noktada daha sonrasını Allah'a vekil etmek.Çünkü o bizi bizden daha çok bilir ve hakkımızda en hayırlısını nasip eder inş..

Allah Hayırlı bi insanla karşılaşmayı nasip etsin...
    Dua ile..

4. 18 Haziran 2008
  5. iremsu

iremsu MaBel Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende korkuyorum :eek: hemde çok
    neyse daha çok var :roflol:tatlicadiarzu

6. 18 Haziran 2008
  7. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Kk'da evlilikle ilgili yaptığım yorumlarda eleştiri oklarına hedef oldum zaman zaman.Evlenince her şeyin toz pembe olmayacağını,başımızın göğe ermeyeceğini söylediğimiz an ,hemen '' Sevgilini sevmiyorsun,sevseydin böyle düşünmezdin.'' eleştirilerine maruz kalırsınız.Bu devirde kimsenin sevmediği,istemediği biriyle eleneceğini sanmıyorum.Evlilikle ilgili korkuları olanlar ilişkilerinde sorun yaşayan insanlar değildir.Aksine mükemmele yakın ilişkiyi arayıp,bunu sorgulayan insanlardır.Evlilik çocuk oyuncağı değidir,hayatımızda meslek seçiminden sonra vereceğimiz en önemli karardır.:kahve:

8. 18 Haziran 2008
  9. ozde-01

ozde-01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bende evlilikten çok korkan ve hep karşıma çıkan kişileri reddeden biriydim.Özelikle yakın çevremde şahit olduğum mutsuz evlilikler beni bu anlamda çok korkuttu ve hala korkutuyor.Evliliğin çok zor ve karşılıklı fedakarlıklarla ve anlayışle yürüyebileceğini düşünüyorum.Bu kadar korkudan sonra bu kış sonu hüsranla biten 3-3,5 aylık nişanlılık dönemi beni iyice karamsarlığa sürükledi.

10. 18 Haziran 2008
  11. Selenais

Selenais Kelepceliyim ben sana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    ønceleri korkardim,
    su anki evliligimden ønce bir baskasiyla nisanlanip ayrilmistim, o gunden sonra nisanli,evli,kaynana,cocuk yapmak gibi søzleri duyunca tepem atar afakanlar basardi, cunku tiksinmistim bu konuda herseyden.korktugum basima gelmisti yani devam etmedim tabiki yari yoldan døndum iyikide yapmisim

Ama esimle karsilasinca hersey degisti, bana ayri bi huzur verirdi o:asigim: halada øyle:nazar:

ufakta olsa korku varsa bence devam etmemeli, insan hissediyor bazi seyleride

12. 18 Haziran 2008
  13. infanta

infanta sabırla bekliyorum...... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ozde-01 çok üzüldüm.:teselli: bende nişanlımdan ayrılmak üzereyim. allah hakkımızda ne hayırlısıysa onu nasip etsin
    evlilik aslında çok güzel bişey ama dogru insanla tabi
    eger yanlış adanla hayatını birleştirdiysen evlilik sana acı verecegi gibi çevrene de olumsuz etkide bulunuyor :1no2:

14. 18 Haziran 2008
  15. Belfu_Sena

Belfu_Sena Guest

ev üstüne ev kurmak zor be bacım daha eşine evliliğe ısımnadan bide ailesini idare etmek zor olsa gerek ama Rabbim hayırlısını nasip eder inş sorunsuz beklediğinden çok çok iyi bir düzenin yuvan olur inş a.s.

16. 18 Haziran 2008
  17. Belfu_Sena

Belfu_Sena Guest

Bu dua çok hoşuma gittiyerimseniben amin bacım inş cümlemize nasip edera.s.

18. 18 Haziran 2008
  19. Belfu_Sena

Belfu_Sena Guest

Haklısın şükürsüz ve doyumsuz insanlarız elimizdekiyle yetinmek yerine daha iyisini hep isteriz biz ne kadar iyiyiz mükemmeliz hiç eleştirmiyoruz hayatımızın en önemli kararı doğru a.s.