Evli,40 yaşında , çocuksuz

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Beyaz tarafından 2 Eylül 2010 başlatılmıştır.

2 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Beyaz
  1. Beyaz

Beyaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba tam 40 yaşımdayım.Çocuğum da yok çok çok istiyorum ama kavuşamadım. Başka çocuklara bakarken içim eriyor diğer taraftan annelerinin yerinde olmak istediğimi ona/onlara sahip olmak istediğimi düşünmeden edemiyorum. Kıskançlık değil bu imrenme diyelim.
    hani EVLİ,MUTLU,ÇOCUKLU diyorya şarkı bu rivayeti evli,çocuksuz ve 40 yaşında ümitleri tükenmekte olan biri olarak sarfediyorum. olumsuz bakmamak lazım yola devam etmek lazım ..vs vs. gibi sözler söylenebilir .dün tüp denememde negatifi gördüm. bu ruh haliyle nasıl iyi olabilirimki... zaman daraldı. önümde çok vakit yok normal yolla dene yok,tüple dene yok nedir o zaman çare ,çare de yok sanırım...gene ümit diye yola devam etsekte içimde inancımı yitirmek üzereyim. doktorlar negatifi görünce "en önemli etken yaş" diyip içinden çıkabiliyor durumun ya ben nasıl çıkmalıyım? "anne olamadım napalım yaşım ileri " diyip nasıl çıkabilirimki? içim kan ağlarken bağrıma basamadığım bir evlat hasretiyle yanıp tutuşurken,dudaklarını ellerini öpemediğim bir evladım yokken nasıl nasıl derim " 40 yaşındayım anne olma hakkım yok " diye...
    elbette yola devam elbette elbette ama ya yorgunluk ya ruh halimizin verdiği bitkinlik. herkesin çok minik şeylere bile kahkaha attığı bir ortamda kocaman şeylere bile gülümseyememe işte en acı olan da bu sanırım. gülme gülümseme yeteneğimi farkında olmadan kaybediyorum. evet güçlü duruyor ve görünüyorum. ancak mimiklerim daha fazla direnemiyor ruhum ben istemesemde beni 40 yaşından ötelere taşıyor...
    herkesin mi çocuğu olur " hayır " elbette herkesin çocuğu olmuyor ancak neden kendimi bu sınıfa yerleştirmekte zorlanıyorum dersiniz? olumsuzu kendime yakıştıramadığım için mi? bir eğitimci edasıyla günlük sıvazladığım sırtlardan birinin neden benim değili bana hatırlatacak onlarca çocukla beraber olmamdan mı ? bunu çözemedim ama çok yorgunum çokkkk....

2. 2 Eylül 2010
  3. ilbatum

ilbatum rabbime emanetiz :))) Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    canım ya okuduklarını çok üzülerek okudum ama ne yapacaksın olmasını istiyorsan duramazsın, yorulamazsın buna bizim hakkımız yok ,istiyorsak her ne yaşarsak yaşayalım tekrar başlıyoruz değil mi... rabbim sana inşallah tez zamanda hayırlı ve sağlıklı bebişler nasip etsin inşallahhhhhh.... sıkma canını tıp hergün gelişiyor....

4. 2 Eylül 2010
  5. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    evlı 22 cocuksuz

rabbım bızde nasp eder ınşşşşşşşş

6. 2 Eylül 2010
  7. blue_sky

blue_sky Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Lütfen yıkılmayalım...Ümit kesmeyelim.Rabbim öyle büyüktür ki...Dua dua dua....Herşeye rağmen olmuyorsa...Tevekkül.....

8. 2 Eylül 2010
  9. sevda__

sevda__ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yazdıklarına çok duygulandım ve ağladım, bende aynı sorunu yaşamış olarak,
    umudunu yıttırme derlerya boş gelırdı hep bana senın yaşadıklarını hep yaşadım onlarca tedavi aşılama, tü bebek hepsi negatif üstelık bana transfer bıle yapılmadı çunkı kalitesizdi ıkı yumurtada,
    ve sonra herşey benım için bımişken artık en son çareyıde yaptım olmıcak demekki dedim şimdi bebeğim 3 aylık hiç beklemediğim bı anda geldı evlılığımın 7 .ci yılında lütfen ama lütfen olmassada olucaksada nekadar dra gıdersen gıt neyapasan yap bılkı bunu rabbım isticek ve ol dicek ona sığın ve kendını bırak ona teslım ol ummadığın anda kapını çalar haberın olmaz dularım senınle ve nice bebeği olmayan arkadaşlarımda hayatta en önemli şey sensin...

10. 2 Eylül 2010
  11. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    BEYAZ cım canım benim o kadar iyi anlıyorum ki seni evli mutlu ve çocuksuz biri olarak
    yaşımız geçiyor diğe anne olmak isteyemezmiyiz hakkımız değil mi şükretmemiz gereken çok şey var tabi ki ama bu istek bambaşka birşey kaç yaşına gelirsek gelelim bitmiyor bir türlü
    çevremizde hatırlatanlar var zaten herkes diliyle söylemese de bakışları bile yetiyor bazen kendi çocuklarından bahsetmeleri bile yetiyor hiçbiri olmasada herhangi bir çocuk görmek bile benim yok dememize yetiyor diyorum ya bu bambaşka bir istek umut var mı yok mu bende tam anlamıyorum ama umudum olsun istiyorum inşallah bazılarında olduğu gibi bizde de bir sürpriz olur bir gün tüm anne baba olmak isteyenler inşallah bir gün kavuşur yinede hep dua ediyorum inllah olursa hayırlısı olsun sağlıklı olsun anne babası sevdikleri yanında olan mutlu bir çocuk olsun

12. 3 Eylül 2010
  13. Beyaz

Beyaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet tekrar balşamalıyız mücadeleye elbette devam ama neden herkes için kolay olan bizim için zor ? neden bu uğurda göz yaşı dökmemiz gerekiyor? neden kafamız rahat değil? üzülüyorum işte...rabbim tez zamanda özlemlerimize kavuşturur işallah umuyorum...

14. 3 Eylül 2010
  15. Beyaz

Beyaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    herkes için dua ediyorum allahım annelik duggusundan hiç kimseyi yoksun bırakmasın....

16. 3 Eylül 2010
  17. Beyaz

Beyaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet beni de mucizem bulsun diye bekliyorum. devam edeceğim son yumurtama kadar. alalhım ne kadar zor bir bekleyiş allah herkese sonsuz sabır versin. bebeğine anneli babalı uzun ömürler diliyorum... rabbimden tez zamanda tüm olmayanlara da diliyorum...

18. 3 Eylül 2010
  19. Beyaz

Beyaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    amin canım amin... o kadar istiyorum ki anlatamam. onu sevgiyle büyütmek,saçının bir teline bile zarar gelmeden ona tüm sevgimi vermek istiyorum. gönlümün yarım kalan diğer tarafını doldurmayı çok istiyorum...