Evli ablalara özellikle sorum olacaktı...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve depresyonnn tarafından 24 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : depresyonnn
  1. depresyonnn

depresyonnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sizlerden bir kaç nasihat almak almak istiyorum.

Ben nişanlıyım ama zaman zaman evlilikletn korkuyorum, mutlu olurmuyum? sorusu sürekli kafamda. Nişanlım iyi biridir fakat bazen yaptıkları hoşuma gitmiyor o anda bırakmak geliyor içimden, ama hem ona muhabbet besliyorum hemde bitirince pişman olabileceğimi düşünüyorum. Ya zaman zaman gelgitler yaşıyorum işte... Ama hep dua ediyorum, Rabbim her zaman hayırlısını ver diyorum.

Asıl sormak istediğim evlilik öncesi böyle soruların kafaya takılması normalmidir?

Yani insan zaman zaman karamsarlığa düşebilirmi, şimdi ben nişanlım için bazı şeyleri feda edicem, bazen değermi diye soruyorum kendime. Yani bu aralar çok karamsarım sizce bu durum normalmidir?

Rabbime teslim olup bu yolda ilerlemelimiyim, yoksa şüphelendiğim noktaların üzerinde çokmu durmalıyım?
    Yani evlenmek için beni mutlu edeceğine inanmış olmammı gerekiyor, "seni mutlu edicem" diyor ama buna inanmalımıyım...

2. 24 Temmuz 2010
  3. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    feda edeceğin şeylere de bağlı aileni, okulunu, mesleğini feda etmede. gelgiteri tartışmaları bizde yaşadık bişekilde halloldu. evlendikten sonra kalmadı.

4. 24 Temmuz 2010
  5. depresyonnn

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Okulum çoktan bitti ve çalışıyorum ama istediğim meslek değil tabi, yani evlenmesemde burada çalışmayı düşünmüyorum, şimdilik evlenene kadar idare etmeyi düşünüyorum. Ailemde de sorun yok, damatlarını seviyorlar, tek üzüldükleri nokta uzağa gidecek olmam (hemde baya uzağa) ama ona da annem kendini alıştırdı gibi.. Bu da benim için bir fedakarlık gibi geliyor bana...

6. 24 Temmuz 2010
  7. zuzu_88

zuzu_88 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    82
    Ödül Puanları:
    198
    öncelikle kaç senedir tanıyosunuz birbirinize hoşuna gitmeyen harketleri ne mesela....
    evlilik gibisi yok sevdiğin insanla ömür boyu beraberlik yaşıcaksın varmı ötesi ..
    mutlaka sıkıntılar olucaktır ama bunlarıda birlikte atlatıcaksınız onun için evlilikten korkma derim ben...

yinede emin olmadığın sürece evlenme halen aklında soru işaretleri varsa bunları nişanlınla konuşun ve çözmeye çalışın...

burda bende daha tecrübeli bayanlarında güzel nasihatları olacaktır hepsini ölç tart doğru kararı vermeye çalış..

hakkında hayırlısı....

8. 24 Temmuz 2010
  9. LadyPenny

LadyPenny Deliyim ben deliyim Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    108
    'Kafanda hiç şüphe kalmasın onunla konuş bence sakın mutlu edicem diyip geçiştirmesine izin verme böyle böyle aklıma takılıyo de açıkça konuşmalısın kafada soru işaretleri varken onlardan kurtulmadan için rahat etmez'

Dedi annem ileteyim dedim çok ısrar etti..Hakkında hayırlısı cnm

10. 24 Temmuz 2010
  11. depresyonnn

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Birbirimizi 1 senedir tanıyoruz, ama şu da varki evlenmeden insanın birbirini tanıyacağına inanmıyorum. Çünkü etrafımda birçok insan var 3 hafta görüşmeyle evleneni bilirim çok mutlular, ama 6 yıllık birlikteliği olna bir çift ayrılma aşamasında...
    Hoşuma gitmeyen karakteri şu, işleri bazen çok yoğun oluyor ve 1 gün boyunca aramıyor beni, bende hep ikaz ederim "işi varsa ara" derim ama hep başa dönüyoruz, çünkü bu konuda çok rahat. Kızdığım zamanda haber verecektim ama sen önce davrandın diyor. Böyle acaba evlendiğimizde de akşam eve geç geleceği zaman haber verirmi? diye düşünüyorum.Ben uzağa gidicem ve orada iş bulmam zor gibi görünüyor, dolayısıyla evde olucam, acaba ilgisiz davranırsa ne yaparım, kime derdimi anlatırım diye düşünüyorum, Yanımdayken çok iyiyiz, sevdiğini de çok belli ediyor, her zaman söyler "ben seni aramadığım zaman sevmediğimi düşünme" diye. Ama ne bileyim...Bazen ihmal edildiğimi düşünüyorum.

12. 24 Temmuz 2010
  13. depresyonnn

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Hep konuşuyorum hatta bazen artık üzerine çok gittiğimi düşünüyorum, çünkü o benden hiç şikayet etmiyor, ben hep şikayet ediyorum.
    Geçen "benimle ilgili sorunun varmı" diye mail attım, hiç cvp vermedi. Bende çok kızdım neden cvp vermedin diye. Sonra diyoki "yok olmayan bişeyi nasıl söyleyeyim" e yok demesi çok mu zor...

14. 24 Temmuz 2010
  15. PatikliPenguen

PatikliPenguen Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    nasıl tanıstınız özel olmazsa aynı sehırdemısınız birde

16. 24 Temmuz 2010
  17. depresyonnn

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bir yakınımız aracılığıyla tanıştım, şuan aynı şehirlerde değiliz...
    Sanırım evlenene kadar da aynı şehirde yaşamayacağız...
    Son geldiğinde hayatımın en güzel günlerinden birini yaşattı diyebilirim, ben söylemeden çok istediğim bi yere götürdü ve yapmak istediklerimi yaptık.
    Ama bu günlerde böyle hissediyorum, bide nişanlanacağımız zaman her istediğimi aldı fakat bir kelimesi hep aklımdadır.
    "Benden maddi anlamda çok fazla bişey bekleme" demişti...Ben zaten maddi olarak onlara yük olmadımki zaten.

18. 24 Temmuz 2010
  19. depresyonnn

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Hadi amaa, bir sürü evli abla var, hatta nişanlı olanlarda var, sizler ne düşünüyorsunuz.
    Tüm erkeklermi böyledir?
    Yani bu yaşadıklarım olası şeylermi?
    Yoksa olağanüstümü, yani mutluluğuma engel olurmu?