evli arkadaşlarım, bilenler, yardım edin arkadaşlar

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve yxuxxexes tarafından 4 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    4 Ekim 2008
    Konu Sahibi : yxuxxexes
  1. yxuxxexes

yxuxxexes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar; ben nişanlıyım, şimdiden düğün salonlarına bakmaya başladık, size sormak istediğim, adet düzensizliği yaşıyorum, yani her ay 3,4 gün öne atılıyo, düğünüm Allah nasip ederse mayıs gibi şimdiden tarih için nasıl karar verebiliriz :KK43:
    hastalığım düğün tarihine denk gelirse, adet geciktirici haplar kullanmalı mıyım?
    başından bu dönemler geçen, anlatabilir mi?a.s.:asigim:

2. 4 Ekim 2008
  3. MeSlİmİnA

MeSlİmİnA Guest

öncelikle tebrik ederim.Bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim en doğrusu Dr yardım alman gerekir.

4. 4 Ekim 2008
  5. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    her ay 4-5 gün öne atması normal bir durum...
    ama tarihler çok değişiyorsa,bir jinekologtan yardım alabilirsiniz...
    en azından düğününüze 1-2 ay kala uygun ilaç başlayabilir...
    şimdiden mutluluklar diliyorum...
    sevgiler...

6. 4 Ekim 2008
  7. yxuxxexes

yxuxxexes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aahhh arkadaşım aahhh çok dertliyim bu konularda senağlama
    annem bu konularda bana çok uzak, ilk hasta olduğumda bile kızım sen ne yapıyorsun, herşeyini yapabiliyor musun diye sormadı bile :KK43: sorulmazmış öyle, başka kız anneleri konuşurken bile ayıp diyo, yani anneme bu konuyu öyle ucundan ya hasta olursam dedim, eee ne yapcan öyle olur diye geçiştirdi :KK43:((
    bi ablam olmasını okadar çok isterdim kisenağlama

8. 4 Ekim 2008
  9. min

min Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    adetli gelin olan pek çok kişi var.bence adet gününü oynatma.vücudun şişer,sinirli olursun vb yan tesirleri çok.

ama ille de oynatacaksan gününü,bekar bayanlar için uygun korunma hapları var onları kullanarak hem adet geliş gününü garantiye almış olursun,hem de birkaç gün içmeyerek mayıstaki adetini öne alabilir veya birkaç tane fazla içerek uzatabilirsin.
    ama yan tesirleri var bunu unutma. ayrıca eczaneler de seni yönlendirebilir...

10. 4 Ekim 2008
  11. BEBS

BEBS Guest

cnm çok etkilendim yazdıklarından çok zor olmuştur eminim.bende bir kız annesiyim küçük bebeğim onüç yaşında son üç aydırda adet oluyor.ona yardımcı olmak ve süreci her genç kız gibi doğal ve sağlıklı geçirmesi için elimden geleni yapıyorum.hatta uygulamalı dersler bile veriyorum.oda çok mutlu oluyor.nasıl yalnız bırakırım olurmu hiç.anneniz sanırım kendi annesinden böyle öğrendi.sizlede bunu konuşamadı.eskiler nedense çekingen oluyorlar böyle konularda.halbuki çok doğal olmalı bir kadın için.siz bir kız evladınız olursa ilerde.en doğrusunu yaparsınız umarım sevgilera.s.

12. 4 Ekim 2008
  13. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim bence simdiden strese sokma kendini. hesap falan da yapma . dugun salonu tutun. denk gelme sansi zaten % 15-20. gelse de hem daha iyi olur. ilk gecelerde esinle sokula sokula uyursunuz alismis olursun. benim bir arkadasimin regl;ine denk gelmisti. bir hafta ayni yataga girdiler sarilip uyudular. sonra temizlenince oldu ama cok da iyi oldu demisti. yani canim kismet isi. stres yaparsan denk gelir.

hic ilacla falan hormon dengeni bozma. cok hasasas hormonlar. benim bir bozuldu valla kac ay ugrastim kendine getirebilmek icin.
    Allah bir yastikta kocatsin.

14. 5 Ekim 2008
  15. yxuxxexes

yxuxxexes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yorumunuz için teşekkürler, kızınız çok şanslı, evet Allah o günleri göstersin her şekliyle kızıma yardımcı olurum, anneme kızgınlığım, darılmışlığım yok, aslında çok asil ve görgülüdür, ama bu konuda büyük boşluklarımız var, kız arkadaşlarım anlatırdı, annelerinin ağda yapmayı gösterdiklerini, vs herşeyi benneyaptımki maalesef iç çamaşırı konusunu bile annemle konuşmuş değilim :1no2:, ne yapalım Allah başımdan eksik etmesin de, herşeyi yaptığım gibi bunu da tek başıma atlatıcam, sora soraa.s.

16. 5 Ekim 2008
  17. yxuxxexes

yxuxxexes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aslında derdim, o gece birlikte olmak değil :asigim:, hastalığım çok ağır geçiyo, çok ağrılı ve çok yoğun bir şekilde oluyorum, normal yaşantıma çok yansıyo bu durum, ilaç alsamda ağrılarım tam anlamıyla geçmiyo senağlama düğünümde rahat hareket edememekten korkuyorum benneyaptımki ikilemde kalıyorum, acaba bu yaşadığım mı daha kötüdür, hiç denemediğim adet dönemini ileri atma mı kötü olur? Çok güzel heyecanlar bu hazırlıklar da ahh bu ayrıntı daha kolay geçiyo olsa senağlama

18. 5 Ekim 2008
  19. nereus

nereus Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ya canım bişey önercem zencefil ve sarmısak çayı öne alıyor hergün akşam yatmadan önce 1 veya 2 tane sarmısağı küçük parçalara böl ve yut sonram zencefil çayı yap angelina jolinin yaptığı karışım benimkini hep öne getirmiştir normalde ayın 20 sinde olucaksa 15 de oluyor bir de şimdidenn yan tesiri zayıflarsın okadar sırnaşık şey kaydirigubbakcemile3

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.