Evli Arkadaşlarım bir yardım edin!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve boncuk84 tarafından 28 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : boncuk84
  1. boncuk84

boncuk84 nefsim içine sindi!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aslında konu bana ait degil bi arkadaşımın sorunu ve bende burda biçok şey ögrendiğim için bununla ilgilide bişeler ögrenebilecegimi ve arkadaşıma böylelikle yardımcı olabileceğimi düşündüm
    arkadaşım 2 ay önce nişanlandı ve 20 gün sonra evleniyo
    ama bi huzursuz bi mutsuz hiç heves yok çok tedirgin
    bende evli olamdıgım için ona yardımcı olamıyorum
    sizlerde evlenirken böle oldumu ne bilim genelde olur deniyo ama gerçekten canı çok sıkılıyo ve üstelik sevdigi istediği bi insanla evleniyo!!
    evlendikten sonra geçermi hep mutsuz olacagını filan düşünüyo sebebinide anlamıyo
    nişanlısı onu çok seviyo ve çok iyi bi insan bunu kendiside hep sölüyo ama gelgörki bu gerginlikten kurtulamıyoo!!!

2. 28 Mayıs 2009
  3. EU3

EU3 Guest

hiç bilmedği yeni bir hayata adım atmanın vermiş olduğu bir gerginlik bu cnm ..
    bende yaşamıştım düğünden sonra hepsi geçer..
    mutluluklar arkadaşına darısı siz bekarlara a.s.

4. 28 Mayıs 2009
  5. pek tabii olur,gayet normal:sm_confused:düşünsenize bir insan hayatı boyunca kaç dönüm noktası yaşıyorki:sm_confused:arkadaşınız şuan hayatının bir dönüm noktasında...bugüne kadar bildiği,tanıdığı,alıştığı ve benimsediği boyuttan çıkıp,bambaşka bir boyuta geçiyor...yeni bir sayfa açıyor hayatında...bu boyut ona yabancı,bilmediği bir ortama geçiyor;sadece bu bile insanı huzursuz eder ..insan bilmediğinle yüzyüze kalınca ürker endişelenir...diğer yandan bu güne kadar bir aile korumasının altında ve sorumlulukları hafifti...oysa şimdi sorumluluklarıda ciddi anlamda artıyor...:sm_confused:tüm bunların insanı tedirgin etmesi;tedirginliğinde istekliliği etkilemesi çok doğal....geçecek tabii bunlar...yavaş yavaş düzenini kurup yeni hayatına uyum sağladıkça kendine güvenide oturacak...çok takılmamaya çalışsın bugünler bir kere yaşanır insan hayatında tadını çıkarmaya baksın...zaten çok kısa zamana sıkışmış evlilik hazırlıkları...yorgunluk ve yoğun koşturmada etken olur....Allah mesut bahtiyar etsin arkadaşını...bir yastıkta kocasınlar inşallah:nazar:sevgiler

6. 28 Mayıs 2009
  7. dilmuh

dilmuh hosgeldin oglum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım bilmediği bi yola giriyo gerginlik korku olacak tabi.evlendikten sonra geçer niye geçmesin.evlilikte önemli olan saygı sevgi uyum bunları yakalayınca emin ol herşey çok güzel olur.rabbim yardımcısı olsun zor bi dönem,sıkıntılı bi dönem ama hepsi geçer

8. 28 Mayıs 2009
  9. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    296
    Ödül Puanları:
    203
    normal bir durum..

ayy kendımı hatırladım bır an .. delikafadulden

eşimle 8 yıll cıktık bır yıl nısanlı kaldık..

evlılıge 15 gun kala gidip anneme
    -anne ben yapamıcam ,istemiyorum evlenmek demiştim delikafadulden

annemde yatıstırmıstı benı ..oyy kurban oldugum annem.. :asigim:

hatta tartısmamızda nısanlıyken düğüne 15 gun kala fılan o da ufacık bır sebep ,ıstersen at yüzügü hiç farketmez fılan dıyordum ..Allah'tan atmadı :) sositososito

bir yastıkta kocasınlar :)

normal bır durum evlenınce gecıyor :roflol:

10. 28 Mayıs 2009
  11. boncuk84

boncuk84 nefsim içine sindi!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tşk ederim arkadaşlar benim bile içim rahatladı ya çok seviyorum canım kardeşim o benim hemen arayıp sölücem alkisalkisalkis

12. 28 Mayıs 2009
  13. xoxzo_35

xoxzo_35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence kesinlikle evlenmesin. ben hiç huzursuz değildim hatta hayatımın en mutlu günleriydi.yani hep beklediğim andı o an. mutsuz olacağını düşünüyorsa hiç başlamasın derim.

14. 28 Mayıs 2009
  15. beste2006

beste2006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    çok haklısınız.

bende hiç huzursuz değildim. aksine çok mutluydum. arkadaşınızın açamadığı sorunları olabilir. ve nişan atmaktan düğüne az bir zaman kala düğünü bozmaktan korkuyor olabilir. şuan mutsuz ve evlenince de mutsuz olacağını düşünmesi ilginç. bence acil bir evlilik danışmanı şart.

16. 28 Mayıs 2009
  17. busem68

busem68 çok şükür Allah'ım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım böle durumlar normal bendede olmuştu aslında hemde çok kaygılanıyodum evliliği kaldıramıyacam gibi geliyodu ama evlenince rahatlıyor insan hepsi geçer merak etmesin
    arkadaşına bir ömür boyu mutluluklar diliyorum a.s.

18. 28 Mayıs 2009
  19. fantastika

fantastika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım arkadaşın şuan evlenmekten korkmuyo sdece yepyeni bişeye adım atıcak onun tedirginliğini yaşıyo mesela yeni bi işe başlıcamız zaman yaşadığımız gibi hatta benim bazı arkadaşlarım çok istedikleri,olsun diye uğraştıkları halde hamile kaldıklarında bile hissettiler bunu,
    düşünsene yeni ve belirsiz bişey evlilikte ben imzayı attığım an çok tuhaf hissetmiştim kendimi ki eşimi çok iyi tanıdığım halde 6 yıldır çıkıyoduk zaten ona rağmen :)