Evli bayanlara soru, e ve ailesi hakknda

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve gelecekkorkusu tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

2 Kasım 2009
    Konu Sahibi : gelecekkorkusu
  1. merhaba herkese, bi konu acmistim evlilikle ilgili, o konunun icinde bir de memlekete gitme konusu vardi, daha cok evlilikle ilgili yorumlar yapildi ben de zaten o konudaki kararimi verdim...

Simdi sadece bir meselem kaldi buna cok kafa yorum ve cidden cok yordu bu mesele beni. Size de danismak istedim, yardimci olursaniz, kendi benzer durumunuz varsa veya fikir verirseniz sevinirim. Daha detayli anlatmak istiyorum o yuzden yeni bi konu olarak actim.

Ben su anda ankarada yasiyorum, muhendisim, isimden de memnunum. 97 den beri ankaradayim yani universiteyi kazandigimdan beri. 29 yasindayim su anda. Burasi bana is konusunda tecrube kazandirdigi gibi tek basima ayakta durabilmeyi de ogretti ancak yalniz yasamak ta cok zor. Herseye alistim aslinda, her isimi kendim hallediyorum ama zorlandigim sey manevi yani bir hayat arkadasinin olmamasi. Buyuk sehrin kahrini tek basina cekmek...Avantajlarina ragmen yalnizlik buyuk bir dejavantaj olarak karsimda duruyor. Simdi memleketim olan denizli de (kucuk bir sehir degil) bir is imkanim cikti, orda verilen maas ta burayi aratmayacak ama ilerisi ne olur bilemiyorum. Ordaki iste ayrica memur olma imkanim da var ama ilk giriste sozlesmeli olarak giricem, memur olursam maas dusecek tabiki. Ailemle birlikte yasayacagim orda, kardesim var o da gelecek yaza evleniyor, yani evde yalniz kalicam o gidince aslinda. Buradaki alistigim duzeni birakmak ta zor geliyor ama bir yandan da evlenip ailemi de kurmak istiyorum, burda kendime uygun biriyle karsilasmam cok zor gibi cunku 4 yildir olmadi kimse, ben tabi her bayan gibi ailesine onem verecek, durust bi insan istiyorum es olarak, oyle ucuk kacik bi tip degilim, tam anadolu kizi diyebiliriz yani ama kozmopolitan buyuk bir sehirde duzgun birileriyle karsilasmak oyle cok kolay degil malesef...Zaten erkeklere bakiyorum evlendikleri kisiler hep memleketlerinden yani benim gorduklerim genelde boyleydi..Acaba ben de gitsem, orada memlekette yasamak daha iyi olur mu ve de ordaki degerim daha iyi olur aslinda cunku burda herkes kendi aleminde, orda insanlar daha sicak samimi ankaranin insani pek oyle degil...

Beni esas olarak dusunduren sey is aslinda, tabiki orada burdaki standartlari bulamayacagim ama degerim orda daha iyi olacak. Ancak birkac yil sonra ne olur bilemiyorum memur olmazsam...Memur olunca maas dusuyor cunku.

Iste boyle arkadaslar gercekten cok zor bir karar ve ben hemen bi karar vermeliyim. Sizce ne yapmaliyim?

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Kasım 2009
  2. 2 Kasım 2009
  3. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.534
    Ödül Puanları:
    463
    memleketten iş teklifi alan sen misin?

4. 2 Kasım 2009
  5. evet canım

6. 2 Kasım 2009
  7. DeSu

DeSu Hayatımın baharı Sude'm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok aşık değilsem kesinlikle mantığımı kullanırdım ve tek kelime finish...

8. 2 Kasım 2009
  9. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    seviyorsam belki bir yere kadar, ama sevmiyorsam , aşık değilsem bir artısı yok bana göre.

10. 2 Kasım 2009
  11. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.534
    Ödül Puanları:
    463
    bence evlenmiş olmak için evlenme iş teklifini değerlendir, eğer çok seviyorum çok aşığım deseydin aksini söyleyebilirdim ama inan bu devirde karşı cinsten saygı görmek istiyorsan ayakların yere sağlam basmalı, kesinlikle iş teklifini değerlendir, eğer ilişkinde akışına bırakınca gidiyorsa gitsin gitmiyorsa zorlama yıpranan sen olursun yoksa

12. 2 Kasım 2009
  13. esma01

esma01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Çok aşık değilsin borcuda var ailesinede çok düşkün eee aşk yok mantık yok bence de finish

14. 2 Kasım 2009
  15. desu tesekkur
    evet cok asik degilim hatta asik bile degilim, sadece mantigimi kullanmak istedim bu sefer, daha once duygularimizla haraket ettik de ne oldu, evlilik icin mantikli bi secim yapmak istiyorum aslinda, sizce bu yanlis bir karar mi olur? Soyledigim seylerde sorun var mi sizce ilerisi icin?

16. 2 Kasım 2009
  17. usimal

usimal hayallerim gerçek olsa Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    memleketteki iş teklifi cazip bir teklifse kabul ederim zaten bu adam beni istiyorsa bırakmayacaktır öncelikle kendiside ne iş yapacağına karar versin ve maddi sorunlarını halletsin

18. 2 Kasım 2009
  19. usimal

usimal hayallerim gerçek olsa Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    maddi sorunlar hallolmazsa bunun sonrasında zaten borç ödüyoruz zor durumdayız ailemle oturalım daha az masrafımız olsun gibi şeyler gelebilir eğer illa devam edeceğim dersen bence öncelikle sorunları aşın