Evli dullar

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Gxuxlsxuxm Sultan tarafından 2 Ekim 2009 başlatılmıştır.

2 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Gxuxlsxuxm Sultan
  1. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Esi olmayan bir Kadin yanliz basina herseyle mücadele eder...gerek cocuklari, gerek evinin sorumlulugu, gerek dis isleri, gerek ic isleri her isini kendi yapmasi gerektigni bilir ve bu sorumlulugu tasimak zorundadir...cünkü halk tabiri ile Duldur ve bunun bilincinde oldugu icin kimseden bir beklentisi olmaz....:nazar:

Peki ya esi olupta yinede herseyi tek basina yapan tüm sorumlulugu yanliz basina üstlenmek zorunda olan kadinlar yokmu? Basinda bir erkegin oldugnu bilmek ve yinede yanliz verilen hayat mücadelesi cok daha aci degilmi sizce?

Paylasmaksa eger evliligin anlami, ne kadar ve neleri paylasiyoruz eslerimizle?

Burda kast ettigim paylasim sadece ev islerinde yardim etmek, cocuk bakiminda destek olmak degil....cünkü bu isleri zaten yüzde 90 kadinlar yapiyor, yapmak zorunda bir sekilde...
    Daha ziyade manevi acidan olan paylasimi kast ediyorum....

Kadinlar en cok sikayetci olduklari konu Ilgisizlik degilmi? Gerek cevremizde gerek burda sürekli bununla ilgili konular aciliyor....

Peki nasil bir ilgi bekliyoruz?....isden sonra eve yorgun argin gelen en fazla 3-4 saatini ailesinle gecirebilen bir adamdan ne gibi beklentilermiz var? Evde is güc mü yapsin?, Biz gezmeye gidelim o cocuklarami baksin yada sülük gibi yapisip dizmizden dibindenmi ayrilmasin???
    Hayir....bir kadinin beklentileri cok daha farklidir

Bugün günün nasil gecti?,
    Iyimisin?
    Cocuklar neler yapti?
    Özlemisim sizleri!.....Bir Kadinin esinden bekledigi seyler bunlar sadece

Bir erkek evde elini hicbirseye sürmese bile esine yanliz degilsin, her zaman seninle ve yanindayim hissini verebiliyorsa, iste o zaman evlilik budur...

2. 2 Ekim 2009
  3. MeLiSimmm

MeLiSimmm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    çok güzel...gerçekten öle...biz kadınlar maddi yada sorumlulukların altından kalkabiliyoruz ama bunun için maneviyata ihtiyacımız var...bu kadar koştur ve bir tebessüm bile görme...olmaz ...eğer bu hayata katlanılacaksa beraber herşeyden önce manevi olarak tatmin etmeliyiz birbirimizi...ben eşime hep sölerim ben aşk evliliği yaptım aşk olmadan değerimi hissetmeden evli olmuşum param olmuş çocuğum olmuş bunlar ne işe yarar ki...:kedi:

4. 2 Ekim 2009
  5. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    allaha şükür eşim evin dış işlerine beni koşturmuyor, herhalde 8 sene yalnızyaşamasının vermiş olduğu bir sorumluluk olsa gerek diye düşünüyorum. faturalarla hiçbir şekilde ben ilgilenmiyorum, ay sonu geldiği zaman ben ödemem gerekenleri ödüyorum. eşimde aynı şekilde. herkes neyi ödemesi gerektiğini biliyor. elimizdeki parayıda harçlık yapıyoruz. ev işlerinde ise ben süpürüyorsam o silip toz alıyor, ben yemek yapıyorsam o kendi gömleklerini ütülüyor. yemek yapmak istemediğim zaman kendi girip yemek yapıyorki bu konuda benden çok daha başarılı. sanırım ben şanslı bir kadınım.

6. 2 Ekim 2009
  7. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    çok güzel çok doğru yazmışsın sultanım.. mesela ben evli dul olmaktansa dul olmayı tercih etmiş bir kişiyim..Baktım ki herşeyin yükü ben de hiç yardımcım yok. bari gerçekten tek başıma olayım da kafa rahat etsin dedim..

8. 2 Ekim 2009
  9. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Ben bu yüzden boşandım işte... :kahve:

10. 2 Ekim 2009
  11. nidah

nidah Sabır ve Dua...!! Üye

Beğenildi:
    251
    Ödül Puanları:
    153
    öyle ilgisiz bi adamla düşünemiyorum:eek:lmaz:

Allah a şükürler olsun bizimki sorar eder herşeyimle ilgilenir..

12. 2 Ekim 2009
  13. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Kısaca hayatı paylaşmak,varlığını hissettirmek,
    gerçekten her zaman yanında olduğunu bilmek,
    güç verir insana,mutluluk verir,yalnız olmadığını bilir..

14. 2 Ekim 2009
  15. Gxuxlsxuxm Sultan

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ablamda o evli dullardandi canim....bosanali 3 sene oldu...degisen birsey olmadiki yanlizdim yine yanlizim ama hic olmasa aksamlari evimi otel gibi kullanan bir adami cekmiyorum artik dedi....:nazar:

Büyüklerimiz hep der....Dayakmi yiyorsun, Kumarmi oynuyor, Ickimi iciyor?? Ehh daha ne otur oturdugun yerde.....ama iste iglisiz sefkatsiz sevgisiz bir ortamin bazen bir tokatdan daha aci olabilecegini düsünemiyorlar...

Hayirlisi olsun canim senin icin....

Allah bozmasin canim

Ne yazikki bu kadarcik az birseyleri karisindan esirgeyen onca erkek var songülüm.....

16. 2 Ekim 2009
  17. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    benim büyük eltim aynen böyle evli dul..:nazar:
    sadece hayat onun omuzlarında.temposu inanılmaz.ki kilosundan zaten belli.
    o kadar planlı programlıki herşeyi.
    akşam eve geliyor,yemek hazırlayıp yediriyor çocukları.o ara bir sonraki günün yemeğini yapıyor.mutfağı toparlayıp çıkıyor.büyük oğlan 3 e gidiyor.onun dersleriyle ilgileniyor.9 da oğlanı yatırıp evin işlerini hallediyor.o kadar düzgün bir evi varki benim diyen evhanımına taş çıkartır.
    ütüüleri,çamaşırları hallediyor.evi siliyor süpürüyor.saat 11 de çayını alıp içiyor..11.30 da da yatakta..
    kocası dışarda arkadaşlarıyla..eve kaçta geldiği belli değil.
    sabah 6da kalkıyor,kahvaltıyı hazırlıyor.çocukları uyandırıp kahvaltılarını yediriyor.büyük hazırlanırken o da masayı topluyor.kendi hazırlanıyor,bakıcı geliyor 7,30 da oğlanla çıkıyor evden.okula bırakıp işe gidiyor.
    bu arada tüm aile gezmelerine çocuklarıyla gidiyor,çocuklarını haftasonu aktivitelerinden yoksun bırakmıyor,evin tüm ihtiyaçlarını o karşılıyor.pazar,market gibi..kırılan cam,bozuk musluk,akan boru gibi usta gerektiren işleri de o beceriyor..gidip ustayı alıp eve getiriyor yani
    bununla birlikte açıköğretimde 2.üniversiteyi okuyor.şeflik ve uzmanlık sınavlarını kazanıp sürekli bir üst mertebe için uğraşıyor..haa birde inanılmaz bakımlı.üstü başı,saçı,makyajı,ojesi her zaman yapılıdır.bunu hangi ara yapıyor onu kaçırmışım işte..
    kocası mı ne yapıyor?ne yapsın..o da çalışıyor kendine ait otoparkı var.sabah 9 gibi gidip akşam 7 gibi çıkıyor..kendine has bir ortamı,arkadaşları ve halasıyla tamamen kendi dünyasında yaşıyor..
    size evli dul adıyla kanıtlayabileceğim en iyi örnek sanırım eltim..

18. 2 Ekim 2009
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Böyle biri mecburen planli düzenli bir kadin olmak zorunda....adamdan hayir yok ki böcegim...