Evli kadin: Ayni insanla bir ömür boyu evlilik mümkün mü?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Dilber1983 tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

26 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Dilber1983
  1. Dilber1983

Dilber1983 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    .......

Son düzenleme: 14 Haziran 2010
  2. 26 Şubat 2010
  3. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    267
    Ödül Puanları:
    213
    evlilikte aşkı bitirmemk çiftlerin özverisiyle olacak bi durum belki aşk bi zaman sonra sıradanlaşır onu anlarım ama sırf bazı heyceanlar bitti diye de evliliğim bitti diye de düşünmem. monotonluktan sıyrılmak ilişkinizi canlı tutmak için bişeyler yapabilirsiniz. paylaşımlarınızı artırarak bundan başlayın bence

4. 26 Şubat 2010
  5. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.639
    Ödül Puanları:
    463
    önce kendine dürüstçe şu soruyu sor çocuk istiyor muyum
    belkide çocuk istemiyorsun ama toplumsal rutin yüzünden çocuğa meylediyorsun
    herkes çocuk istemek çocuk yapmak zorunda değil, istemiyorsan yapmazsın kimseyede hesabını vermek zorunda değilsin bunun
    heyecan konusuna gelince o ilk heyecan tabii ki olmaz, o heyecan tamamen beyindeki kimyasal bi durum bence bi yanılsama, ve o heyecanı hep duyacağın bi ilişki yok malesef hep duymak istiyorsan, sürekli partner değiştirmek zorundasın
    bence eşinle hayatın ana konularında anlaşıyorsan din, siyaset, ortak gelecek planları vs... gibi, diğer sorunlar aşılabilir, bence bu tip konularda anlaşıyorsan gereksiz heyecan aramaya gerek yok, evliliğin rutinliği karşıdaki insanın bilinirliği tanınırlığıda güzel bişey, ayrıca uzun evliliklerde yatak odasının rutinleşmesine gerek yok, bunun aşmanın yollarını araştırabilirsin
    bence birazda kendine dön, belkide sorun evliliğinde değil, senin hayata bakış açındadır, belki melankoliye yatkınsındır yada başka bişey, bi kendini, sadece kendini de tart bakalım
    belkide sadece evliliğine odaklanmak yerine birazda arkadaşlarına, sosyal hayata, hobilerine odaklanmalısın

6. 26 Şubat 2010
  7. Moonlight

Moonlight Huzur'da.. Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    153
    Bir ömür boyu evliliklerin sonu gelmedi canım...
    biz ve karş taraf sonunu getirmezse tabi.

Biz eşlerimizle bir ömür boyu evli kalmak umuduyla birleşmedik mi?
    Ya da siz bu düşünceyle evlenmediniz mi?

8. 26 Şubat 2010
  9. _laylaylom_

_laylaylom_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    kimsenin bir gün sıkılırım kaygısıyla evlenebileceğini düşünemiyorum...sonuçta insanlar
    Allah nasip ettiği ve kendi istekleri doğrultusunda bir ömür boyu beraberlik için evleniyorlar.
    evliliğini bitirme kararı alan kimseninde bir gün boşanacakdım zaten diyerek boşanması nasıl garipse
    bir gün sıkılacakdık birbirimizden demekde bir o kadar garip bana göre..
    kimse mutlu giden bir birlikteliği bitirmek istemez...ama bazı aşılamayan sorunlar varsa ve bu kişileri
    yıpratıyorsa o zaman kaçınılmaz son olur...
    zaten herşey evlilik öncesi gibi sorunsuz olamaz sevgi aşk bitedebilir...ama aradaki sevgiyi
    ve bağı korumak çiftlerin elinde .

10. 26 Şubat 2010
  11. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    ömür boyun evlilik demek ömür boyu sürecek bir aşk, 35 yıl sonra bile kıpır kıpır olan iç değildir bana göre.
    ben de eşimle toplamda 10 sendir birlikteyim. ondaki şefkati, güveni seviyorum. onun beni sevmesini, onun bebeğimizi sevmesini seviyorum.
    artık onu göreceğim diye 18'lik yeni yetme kızlar gibi heyecanlanmıyorum. yanyana otururken elimi onun eline değdirmeye çalışmak için kırk bin takla atmıyorum, aşktan gözlerim körde değil. ama bu türlü sevgi daha güzel bence..
    ben hayatım boyunca bu huzurla yaşayabilirim.

12. 26 Şubat 2010
  13. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.628
    Ödül Puanları:
    363
    Bana göre değil hayatı bu kadar didiklemek..
    Fikirlerinizin neresindesiniz şu an bilmiyorum,anlamadım da..
    Çocuk sahibi olmak ya da olmamak sizin kararınız hiç kimseyi de bağlamaz.
    Ancak azalan cinsel hayatınız için eşinizle konuşmanız gerektiğini düşünüyorum. Hiç bir sebep yokken insanın sevdiği ile sevişmemesi düşündürücü bence..
    Ayrıca; boşanmama gerekçeleriniz bana göre doğru da değil..
    Ben sülalemde bir tek çift boşanma kararı bile almamışken gidip davamı açtım. O üzülecek,şu bunları diyecek diye kafanızda kura kura hasta olursunuz,anne babanızın boşanmış olması aslında sizi daha iyi anlamaları açısından avantaj bile sayılabilir.
    Uzun lafın kısası; öyleydi,böyleydi diye kafa yormak yerine eşinizle konuşup bir karara bağlayın,sürekli hayatınızı irdelemek yerine yaşayın ve görün. Düşünceler değil eylemler insanları bir yere getirir ve götürür..