Evli Kadın gibi olmak....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve çamaxsxxixrsuyu tarafından 23 Şubat 2009 başlatılmıştır.

23 Şubat 2009
    Konu Sahibi : çamaxsxxixrsuyu
  1. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bugün arkadaşlarla otururken bir arkadaşım kilo aldığını ve annesinin onu bu yüzden eleştirdiğini falan söyledi..arkadaşımı çok seviyorum, çok iyi bir insan..ama konuşurken ağzından öyle bir laf çıktı ki, ben dumur oldum...kötü bir niyeti yoktu sadece kendinden bahsediyordu..annesi buna demiş ki işte "çok kilo aldın, lambur lumbur oldun falan filan" bu arada arkadaşım benden büyük ve bekar....demiş ki "evli kadınlara döndün"...yani ben evliyim şimdi, biz nasıl oluyoruz ki..evet evle ilgilen, işle ilgilen bazen kendime bakamadığım doğru ama evliler hep şişman ve çirkin mi oluyor...biz evlenince güzel olamıyor muyuz? bir defasında da başka bir arkadaşım yine benden büyük ama bekar birini övüyordu, çok zeki çok güzel falan diye ama ben o kıza on basarım...dedim ki aşkolsun beni hiç böyle övmedin, şakaydı tabi ama onun da yanıtı "ama sen evlisin"oldu..bu ne ya şimdi? kadın evlenince kadın olmuyor mu, güzel olmuyor mu? valla bir anda çöktüm yahu...biraz desteğe ihtiyacım var...

2. 23 Şubat 2009
  3. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    insanların "kalıplaştırma"larından bir örnek daha. "evli kadın gibi", "bekar kız gibi", ... gibi, ... gibi.

sen de biliyorsun ki; bakımlılığın, kilonun, güzelliğin vb evlilik ve bekarlıkla alakası yok. sadece o lafları eden zihniyetlerle ilgili. arkadaşının annesi, evlenmeden formundaydı belki ve evlendikten sonra saldı çayıra mevlam kayıra, ya da etrafındaki çoğu kişi öyleyse, bir de dar bakışlı bir insan sanırım, aman boş veeer!

Son düzenleme: 23 Şubat 2009
  4. 23 Şubat 2009
  5. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    olur mu öyle şey. angelina jolie de evli.:jeyyar:
    işin şakası,böyle bir düşünce var bizim toplumumuz da... kadın evlenince kendini bırakır. hemen kilo alır,nasılsa evlendim,tavrıyla diye...
    ama ,tabii, çok saçma bir düşünce bu...
    ,.

6. 23 Şubat 2009
  7. Perfectnose

Perfectnose Guest

ben evleneli çöp gibi oldum çünkü hem ev işi yapıyoru,hem yemek hem spor

8. 23 Şubat 2009
  9. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    evli ve kendine bakan cok güzel bayanlar vardır...
    bence bu sözünde bır sey yok...hanı derler ya genc kızsın kendıne dikkat et....
    begenenler olucak....göz önündesin ....kilona dikkat et fılan denır ya....
    o da kilo aldıgı için böyle demiştir....
    evliler nasılsa eşlerini buldular...ve kendilerini begendirecek kimse yok o anlamda demiştir....

bu demek degildir ki...evlilerde giyip içip .....nasılsa sahıbımız var...anlamınada gelmesin...kişinin ilk önce kendini begenmesi ve kendi için bakması lazım o da baska bir konu....

10. 23 Şubat 2009
  11. Elis

Elis Guest

kadinin kendine bakmasiyla alakali bisey,evli,bekar,dul ne farkederki,
    hic ustune alinma boyle laflarin,sen kendini bildikten sonra sanane elalemin zurnasindanşakkıdı

12. 23 Şubat 2009
  13. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    geçen gün aynı şey bana söylendi...ofiste bir arkadaşın doğumgünüydü...herkes var...en küçük kim tartışması oldu ..bi arkadaş benim dedi (aynı yıl doğumluyuz ama o şubat ben kasım ) hayır en küçük benim dedim...patronda tutup demezmi 'sen sayılmazsın sen evlisin' ben hönk diye kaldım...halbuki yani ben ancak yaşımı gösteriyorum evliyim deyince kimse inanmıyo..
    yani böyle bi hikaye var evlendin hayatla bütün bağların koptu...o eskidendi bence...

14. 23 Şubat 2009
  15. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    evli kadından daha çok evde oturan kadın evhanımı kastedilmiştir bence.. maalesef evdeyken insan kendine pek vakit ayıramıyor herhalde. ben çalışırken haftada 2 gün mutlaka sabah 7.30 da kuaförde olurdum. şimdi düşündümde 5 ay olmuş kuaföre gitmeyeli. gündüzleri kadın programı yapıyorlar hanımlar evde boş boş oturmayın diye mesaj veriyorlar. bende ona tilt oluyorum bende becerikliyimdir el işinde ama sanki eski bi kazağa 2 tüy tutturmak çok matah bişey ... kadın kadını eziyor herzaman bu anlamda..

16. 23 Şubat 2009
  17. Lady34

Lady34 &#9829;Kocasının Bebek'i&#9829; Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    evlenince daha bi güzelleştim :dilcikar:

18. 23 Şubat 2009
  19. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu &#9829;etmiyorum eyvallah&#9829; Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ya ben aslında insanların bu laflarına çok takılmayan hatta bu laflara çok takılmamasını insanlara söyleyen bir kişiyim ama yine de bir hönk oldum açıkcası...yani genelde kadınların bile evli kadınlara bakış açısı bu mudur yani diye düşündüm....bir de son zamanlarda koşturmaktan kendimi çok ihmal ettim, bunun da etkisi var mutlaka....