Evli Kadınları Balona Benzetiyorum :)))

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve EU1 tarafından 1 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Evliliğin uzun yıllar sürmesini sağlayan evde bir kişinin hep alttan almasıdır bence, genelde bu görevde hep kadınlara düşüyor yazıkki.Erkek işte çalıştığı eve para getirdiği için daha söz hakkı karar mercii oluyor .Kadında çalışssa bile o kadın olduğu için hem iş,yemek,temizlik,çocuk hepsini bir arada götürüyor, kadın olduğu için görevi sayılıyor,azcık tökezlese kadınlığı sorgulanabiliyor .Ev hanımları bütün gün temizlik, yemek ve çocuk bakarak oda tüm gün yorulup bir nevi çalıştığı halde çoğu zaman bütün gün evde yan gelip yatıyosun,ne güzel daha istiyosun diye susturulabiliyor bazen.Genelde her şeyi alttan alan ,haklısın diyen yada haklı olduğu halde huzursuzluk çıkmasın diye içine atan hep kadın oluyor.Kadınları balona benzetiyorum evet her yıl içine biraz daha hava basılan bir balon.Çoğu şeyi alttan alıp içine ata ata şişiyor kadın, yıllarca şişiyor sonra günün birinde balon daha fazla hava kabul etmiyor içine, tamamen doluyor,iyice geriliyor ve BAAAAAMMMMM patlıyor.Kadın o patlayışta ya evde iktidarını ilan ediyor,ya içine hava basan adamı boşuyor,yada kendisine aynı evin içinde iki yabancı gibi ,kendini konu komşuya,işine vererek başka bir hayat sürüyor..Böylemi olmalı halbuki değilmi iki tarafta alttan almayı bilse kadının içine atılan sıkıntı paylaşılsa..o balon asla patlayacak seviyeye gelmez..​

2. 1 Temmuz 2009
  3. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Zerre kadar hiçbir şeyi içime atmıyorum.Erkek egemenliği ya da kayınvalide baskısı ...Bunlar eski devirde yaşayan kadınları sinidriyordu.Günümüzde çoğu kadın sessiz kalmıyor,evliliğinin biteceğini bile bile direniyor.Bu dünyaya bir kez geliyoruz.Canımızın kıymetini bilelim lütfen.Kimseye kendimizi ezdirmeyelim.Evlilik bir tarafın diğerini alttan alta ya da göz göre göre ezmesi değildir.Bunun farkındalığına ermememiş erkekler mümkünse EVLENMESıNLER...kötükedihüso

4. 1 Temmuz 2009
  5. EU1

EU1 Guest

ne güzel yapıyorsunuz ,benim 9 yıllık mutlu bir evliliğim olduğu halde erkek egemenliği için değilde,evde huzursuzluk çıkmasın diye çoğu şeyi sineye çekerim.yapı olarak içine atan bir kadının.balonum henüz küçük ama içinde azda olsa hava var.ama şükürki eşimde alttan almayı bilir.öle öle idare ediyoruz.

6. 1 Temmuz 2009
  7. busem68

busem68 çok şükür Allah'ım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    hiçbirşeyi içime atmıyorum valla neden ezileyim neden boyun büküyüm haklıysam sesimi yükseltirim en ufak bi fırsatta sinek gibi eziyolar erkekler böleler.

8. 1 Temmuz 2009
  9. EU1

EU1 Guest

benim oğlunu askere verip kızı evlendirdikten sonra kocasına 20 -25 yıl sonra yolu gösteren okadar çok tanıdığım varki hayret ediyorum.geçen bir tanıdık anlatıyordu yıllarca dayak yedim diyordu,komşuya bile salmazdı kıskançlığından çocuklarım kendi başınının çaresine bakmayı bildi boşadım hemen o yalvardı ben kabul etmedim diyordu teyze.çok şaşırdım ozaman acıyla geçen bir ömür yazık kadın.

10. 1 Temmuz 2009
  11. EU1

EU1 Guest

desenize kk deki tek balon benimkaydirigubbakcemile3

12. 1 Temmuz 2009
  13. Humadila

Humadila prensesleriyle musmutluu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    hiçde öyle olduğunu düşünmüyorum :umursamaz: mutlaka bu şekilde yaşayan kadınlar var ama bu zamanda eskisi kadar olduğunu sanmıyorum kocam gergin sinirliyse ben dinlerim ben sinirliysemde eşim dinler içime atıpta kendimi hiç hasta edemem

14. 2 Temmuz 2009
  15. PeSpEmBe

PeSpEmBe Uyuduum ben Büyüdüüm ben Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Tek balon sen olur musun şekerim , ne balonlar vardır söyleyemeyen...
    Yaptığın da çok yanlış değil , evde çocukların varsa sürekli hır gür çıkarmak yerine biraz daha toleranslı olunabilir...
    Erkek çalışıyor , kadın çalışmıyorsa ,kadın daha töleranslı olabilir .ış stresi ,fiziksel / beynen yorgunluk yaşıyor çalışanlar.. Bu da onları daha stresli hale getirebilir ve bunun size yansımaları olabilir...
    Ancak durum alışkanlık haline getirilip , ezme , kırma , incitme yaşatmadığı sürece...
    Her şeyde de kendini ileri sürmek , savunmak , kendini ezdirmicem diye saldırgan olmaya sebep olur... Bu yüzden iki taraf da evliliği bir güç yarışı haline getirmekten kaçınır, sen - ben yerine BıZ olgusunu benimserse sorun olacağını sanmıyorum...
    O balonları da küçükken patlatın , büyütmeyin sakın yerimseniben

16. 2 Temmuz 2009
  17. Olala

Olala Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    evlilik çalışan erkeklerin sorumluluklarını azaltırken kadınlarınkini katlıyor.. yaşam yalnız da çekimiyor.. inşallah karşıma ortasını bulduracak bi kısmet çıkar..

18. 2 Temmuz 2009
  19. eylul.b

eylul.b Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah canım:Saruboceq:eek:puyorumnanaktan