Evli olduğunuz süre içinde, bayramlarda kendi anne-babanıza önce gittiğiniz oldumu?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve candost17 tarafından 10 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

?

Evli olduğunuz süre içinde, bayramda hiç kendi anne-babanıza önce gittiğiniz oldumu?

Anketin kapanma tarihi 8 Eylül 2010.
  1. evet

50,0%
  2. hayır

50,0%
    10 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : candost17
  1. candost17

candost17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    Evli olduğunuz süre içerisinde, bayramlarda hiç kendi anne-babanıza önce gittiğiniz oldu mu?

2. 10 Temmuz 2010
  3. candost17

candost17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    erkekler malesef bu konuda çok katı. ben ilk evlendiğimde bayramlarım zehir oluyordu.(şimdi de öyle,ama biraz alıştım.)eşimle ailelerimiz ayrı şehirlerde. ilk onun ailesine gidip 2 gün kalıp, bayramın 3. günü bizimkilere geçiyorduk. tabi o zamana kadar ben gözyaşlarına boğuluyordum.ailemle telefonda bayramlaşmak, onların yanında olamamak içimi çok acıtıyordu. içimde bir ses haykırarak benim kendi annem babamla olmam gerekiyor ne işim var burda diyordu. çok zor geçiyordu yani... aynı şehirde olsalar, önce onlara gitmek hiç sorun olmaz, çünkü bilirim ki biraz sonra kendi anne babamla da bayramlaşacağım. ama böyle aradan 3 gün geçince bana hiç bayrammış gibi gelmiyor. acaba kaç kişi var benim gibi çok merak ediyorum, ya da daha doğrusu benim gibi olmayan var mı?

4. 10 Temmuz 2010
  5. yyagmurr

yyagmurr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    biz eşimin memleketinde oturuyoruz. bi bayram burda kalıyoruz bi bayram benimkilerin yanına gidiyoruz. başta her iki tarafı da ziyarete kalktık bayram yollarda rezil oldu. yorulduğumuzla kaldık. en iyi çözüm yolu bu geldi bize. alıştılar gibi şimdilik kimse bişey demiyor.

sen de öğretmenmişsin. ben genelde ramazan bayramında burda oluyorum çünkü yaz tatilinde ailemi yeni görmüş özlem gidermiş oluyorum. sonrasında kurbana da bizimkilere gidiyoruz aradan geçen zamanda da özlüyosun zaten. iki taraf da memnun oluyo. gerçi bu sene bizde durumlar biraz değişecek gibi ama bakalım artık...

Son düzenleme: 10 Temmuz 2010
  6. 10 Temmuz 2010
  7. edoshs

edoshs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bayramın 1 günü esimin ailesiyle birlikte oluruz aksam benim aileme gidip 2, gününüde orda geciririz diger günlerde gezeriz =)

8. 10 Temmuz 2010
  9. zuzu_88

zuzu_88 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    82
    Ödül Puanları:
    198
    walla daha evliyken bayram geçirmedik en yakın ramazan var ondada kayınvalidemle aynı apartmanda oturduğum için önce onlara gideriz sonra annemlere (otobüsle 20-25 dk. mesafede) diye düşünüyorum.Heralde öyle olur benimki.

10. 10 Temmuz 2010
  11. erenhava

erenhava Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    once eşimın annesıyle babsıyla bayramşlaşırız çunku aynı bınada oturuyoruz .eşimın babasının lafı:bız kızmıza once eşiının aılesıne gıt onlarla bayramlaş derız ışte yuzu kendısı soylesın once onlar der .ama 4 bayramdır beraberım gorumcem arıfe gununen gelır kalır kendı aılesının yanında. bır kere bıle eşinın aılesıne once gttıgını gormedım.kızım sana soyluyorum gelınım sen anla mısalı. buda benı çıldırtıyorrrrrrrrrrrohaoldumsmile laf soylemeyle ornek gosterılmez once uygulayacaksın.duşunsenıze once gorumceme gtcem sonra annemlere ve ben bu ısteklerını yerıne getırmıyorum

Son düzenleme: 10 Temmuz 2010
  12. 10 Temmuz 2010
  13. candost17

candost17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    yyagmurr
    Papatya

Medeni Durumunuz: Evli
    Meslek: Eğitimci
    Yaşadığınız Yer: Diğer

Giriş tarihi: Nov 2008

Mesaj Linki
    biz eşimin memleketinde oturuyoruz. bi bayram burda kalıyoruz bi bayram benimkilerin yanına gidiyoruz. başta her iki tarafı da ziyarete kalktık bayram yollarda rezil oldu. yorulduğumuzla kaldık. en iyi çözüm yolu bu geldi bize. alıştılar gibi şimdilik kimse bişey demiyor.

sen de öğretmenmişsin. ben genelde ramazan bayramında burda oluyorum çünkü yaz tatilinde ailemi yeni görmüş özlem gidermiş oluyorum. sonrasında kurbana da bizimkilere gidiyoruz aradan geçen zamanda da özlüyosun zaten. iki taraf da memnun oluyo. gerçi bu sene bizde durumlar biraz değişecek gibi ama bakalım artık.

Canım ben kurban bayramında hiç gidemem. mutlaka eşimin ailesiyle kesecekmişiz kurbanı. benimki çok katı bu konuda umarım bir gün beni anlar ve hayatımda bir kere de olsa bayramın ilk gününnü kendi annem babamda geçiririm. çok özledim çünkü gerçek bayramı...

14. 10 Temmuz 2010
  15. candost17

candost17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    Canım ben kurban bayramında hiç gidemem. mutlaka eşimin ailesiyle kesecekmişiz kurbanı. benimki çok katı bu konuda umarım bir gün beni anlar ve hayatımda bir kere de olsa bayramın ilk gününnü kendi annem babamda geçiririm. çok özledim çünkü gerçek bayramı.

16. 10 Temmuz 2010
  17. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    benim ailem şehir dışında eşimin ailesi burda o yüzden ben her bayram ailemin yanına gidiyorum eşim de iş durumuna göre genelde kurbanda benle geliyor onun ailesine de yola çıkmadan bir gün önce gidiyorum genelde arefeden önce yola çıkarım ama gene de önce eşimin ailesinin bayramını kutlamış sayılırım sanırım :))

kayınvalidem normalde bayramlarda Ankara'da hiç durmaz ama evlendiğimiz sene Ankara'daydı sonra da kurbanda kaplıcaya gitti sonra da bana kendi erkek kardeşi için "dayın bana kızdı bayramda oraya buraya niye gidiyorsun gelinin var damadın var sana gelirler diye" dedi ben de hiç istifimi bozmadan aman anneciğim sizin kapıcaya gidecek bir bayramınız var zaten deseydiniz gelinim bayramda Ankara'da olmuyor ailesini yanına gidiyor benim de sağlığım için kaplıca şart dedim :)) o zamandan beri ağzını açmıyor arkamdan konuşuyorlar kızı kızkardeş kendi farkındayım ama çok da tınnn hem ailemi sadece tatillerde görebiliyorum bayram da ailemi görme fırsatı benim için hem de malesef onlar o kadar değer görme fırsatını daha nişan zamanı kaçırdılar ne ekerlerse onu biçerler kusura bakmasınlar

18. 10 Temmuz 2010
  19. candost17

candost17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    mutnojmet vallahi helal olsun sana. ben de senin gibi düşüncelerimi söyleyebilsem keşke. ben malesef sessiz kalıyorum ama ilk zamanlara göre biraz açıldım. kaç yıllık evli olduğunu yazabilir misin?