Evli olup calisan arkadaslar Ramazan´i nasil yasiyorsunuz?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve hoscakal tarafından 8 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

8 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : hoscakal
  1. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba hanimlar,

öncelikle Ramazan ayinin gelmesine cok seviniyorum...Yinede biraz endise sardi beni bu günlerde..! Yogun calisan birisi olarak Ramazan ayini nasil gecirecegimizi düsünüyorum..!

Yankinda aileler yok, memlekette her iki taraf´ta..! Esim & ben zor zanaat yetisecegiz iftar vaktine...yetisirsek oda..!

Ben genelde cok yorgun oluyorum, neler hazirlayacagimi, nasil becerecegim bunlari... ac ac bu durumun üstesinden nasil geliriz diye üzülüyorum biraz..!

Evli & calisan olarak ilk Ramazan olacak bu benim icin..!

Tecrübe sahibi arkadaslar fikirlerinizi paylasin...banada kolaylik cikar insALLAH! opuyorumnanaktan

Tesekkür ederim...!! olumunekankayizsmile

Herkese simdiden HAYIRLI RAMAZAN´lar..!!

2. 8 Ağustos 2010
  3. didos86

didos86 hayat bir maraton Üye

Beğenildi:
    921
    Ödül Puanları:
    113
    bu sene eşimle 3. ramazanımız olacak. ilk sene akşamdan bir sonraki günün yemeğini yapar dolaba koyardım.yeni gelinim ya yatana kadar mutfakta dolanırdım.dolmalar, börekler zemuszemus benim ailemde sahurda yemek yenir.çorbasıyla pilavı salatası ana yemeğiyle. akşam hazırladığım yemekten gece de yerdim.eşim kahvaltılık yer.yemek yemez.
    ikinci sene kayınvalidemler bizdeydi.aman Allahım gece gece börekler falan hazırlardım.hamarat gelin hesabı :eek: iftarda da annem yemeği yapmış olurdu zaten.
    bu sene yine akşamdan hazırlamaya çalışacağım inş.dondurucuya börek, dolma yapıp koyacağım.son günlerim tutuştum o yüzden. birde ben aşurelik buğdaydan nohutlu yoğurtlu çorba yapıyorum.buğday, nohut haşlayıp koyacağım.yine dondurucumda kurufasulyem var haşlanmış, bezelyem var.gün gün yaparım. kısaca dolapta hazır bişeyler bulundurursan sıkıntı çekmezsin.köfte, poğaça falan yapıp atabilirsin.sigara böreği yap at dondurucuya.çözdürmeden kızartabilirsin.
    birde yemeği birkaç gün yiyebiliyorsanız biraz fazla yaparsın. Allah çalışan arkadaşlarımızın yardımcısı olsun. İyi ramazanlar hanımlar hihoyyyt

4. 9 Ağustos 2010
  5. Brownim

Brownim şükürler olsun rabbim bizi korusun :) Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Bende eşimde çok yoğun çalışıyoruz,bizimde birlikte geçireceğimiz ilk Ramazanımız..Endişeliyim nasıl yetiştireceğimi bende bilmiyorum sanırım bu sayfada yazılacak olan yorumlar banada yol gösterecek faydalanıcam :) Teşekkürederim.

ALLAH hepimize yardım etsin hayırlı Ramazanlar arkadaşlar..

6. 10 Ağustos 2010
  7. kelebe_k

kelebe_k Kafa Nereye Ben Oraya :) Üye

Beğenildi:
    183
    Ödül Puanları:
    153
    bir gün önceden hazırlarsanız sorun olmaz..zaten yemek yapmak en iyisiyle toplasan 1 saat sürüyor..akşam iftardan sonra bılaşıklarla ilgilenirken bir taraftanda ocakta yemeğiniz pişer yarın için..
    pazar günleri hamur mayalıyorum mesela..tepsi tepsi poğaçalar yapıyorum..bunlar soğuyunca buzdolabı poşetlerine koyuyorum..hafta içi sahurda çok kolaylık oluyor.zaten ısıtmayada gerek yok..yatmadan önce buzluktan çıkartın sahura kadar yumuşacık oluyo..deneyin bence..

8. 10 Ağustos 2010
  9. sevval_naz

sevval_naz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    Bence bu sıcaklarda ağır yemekler aranmaz..... onun için hafif yemekler yeterli olucaktır. onları hazırlaması zaten uzun sürmez. sahurda ben ve eşim kahvaltı türü şeylerle geçiştirmeyi düşünüyoruz zaten. bu sıcaklarda akşamda bol bol su içeceğimiz için yemeklere yer kalmayacak.......kaydirigubbakcemile2

10. 10 Ağustos 2010
  11. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    hafta sonu dondurucuya atabileceğin börek ve yemekleri hazırla akşam pişirir yersiniz. benim eşim birde her sahurda farklı hamur ister. akşam yemeği için ne yapacaksam önceden hazırlarım bir yandanda hamurişini hazırlar pişiririm koyar dolaba iftar vaktindede ısıtıyorum. bir keresinde eşim tatlı istedi koydum ocağa ikimizde yorgunluktan uyumuş kalmışız mutfak yanıyordu valla. yemeği koyup azıcık uzanayım demeyin sakın.

12. 10 Ağustos 2010
  13. ecrin1001

ecrin1001 BIR KIZI BIR OGLU VaRMIS ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    çalışanlar için zor allah yardımcın olsun..benim tavsiyem..
    nohut haşla poşetle at dolaba..
    taze fasulye vs hazırla poşetle at dolaba.
    sigara böregi,pogaça kek yapıp poşetle buzlluga at
    konserve bezelye bulundur evde mutlaka.
    patlıcan kızartıp atabilirsin dolaba karnı yarıklık hemen yaparsın.
    köfte yapıp streç filme sar kaç tane yiyecekseniz okadar at buzluga..
    fazla yaptıgın yemeği saklama kabına koyup buzluga tabilirsin bikaç gun sonra çıkarıp yiyebilirsiniz.
    yufkadan gözleme şeklinde yapıp streç filme tek tek sarıp atın çıkarıp kızartırsınız.
    bunlar size kolaylık saglar...hayırlı ramazanlar..

14. 10 Ağustos 2010
  15. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Tesekkürler kizlar...Isime yarayacak baya bir fikir bulustu burada..! kaydirigubbakcemile5

16. 11 Ağustos 2010
  17. Brownim

Brownim şükürler olsun rabbim bizi korusun :) Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Teşekkürler :))

18. 11 Ağustos 2010
  19. Ultraviyole