Evli ve çalışan bayanlar, size bir sorum var

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve gxuxl_endam06 tarafından 23 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : gxuxl_endam06
  1. gxuxl_endam06

gxuxl_endam06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar, evlisiniz ve çalışıyorsunuz. kendi paranızı kazanıyorsunuz.:dance: şahsi ihtiyaçlarınız olduğu gibi haliyle eşinizle paylaştığınız ortak hayata ait ortak harcamalarınız da var. bazıları bütün parasını/maaşını eşine veriyormuş. hatta maaş kartı eşinde olup da ne kadar aldığından haberi olmayanları duydum. bazıları da hayatta zırnık vermiyor eşine. ikisinin de doğru olmadığını düşünüyorum. bir orta yol olmalı. siz ne dersiniz, nasıl hallediyorsunuz bu meseleyi??

2. 23 Mayıs 2008
  3. hatay-yozgat

hatay-yozgat Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    benim bankada hesabım var yani maaş hesabım. eşimde maaşını yada kazandığı diğer paraları o hesaba yatırır. tüm ihtiyaçları ben karşıladığım için kart hep bende. gerekirse ona parayı ben veriyorum. idare bende yani ama ortak hesap.

4. 23 Mayıs 2008
  5. asistan27

asistan27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    benim maaşım bende duruyor onun maaşı bitince benimkinden harcıyoruz. evleneli 1 yıl olacak henüz bu problem olmadı eşim kendi maaşı bitmeden benden istemiyor.

6. 23 Mayıs 2008
  7. bekolim

bekolim Gecmis tozdur üfle gitsin... Pro Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    148
    Bende calisiyorum, bizde de durum ikimizin hesabi ve kartlari ayri
    fakat benim sifremi esim bilir onunkini de ben...
    Genelde faturalar giderler onun hesabindan yapilir benim hesaptaki paraya pek
    dokunmuyoruz birikim amacli...
    Ha bide onun karti onda benim kartim bende kaliyor, ufak harcamalari kendi hesabimdan yapiyorum...

8. 23 Mayıs 2008
  9. 19KasimBhr

19KasimBhr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba konu iyi fakat ağustos annelerinde olmaması gerekiyordu cnm yanlış yere açmıssın konuyu yerimseniben ..Bu konudaki yorumum ise şahsi ihtiyaclarımız için çalışmıyoruz ki biz artık sonuçta evliyiz ve hayat müşterek.Eşim bana banka kartımı maaşımı sormaz.Ay sonu zaten paraların gideceği yerler bellidir ki birikimlerimizde..Bence olması gereken budur.Sonuçta iki farklı hayat bir evde buluşuyor ve birlikte adımlar atılıyor..

10. 23 Mayıs 2008
  11. gxuxl_endam06

gxuxl_endam06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım acemiliğime verin:)) genel olarak nereden konu açıyorum???:uhm:

12. 27 Mayıs 2008
  13. balkız_38

balkız_38 Guest

benim maaş günüm ay sonu eşimin maaş günü ay ortası.ay sonu ödenecekleri ben ay ortası ödenecekleri yada masrafları eşim karşılıyor.bizde problem yaşamıyoruz.sonuçta evimiz aynı yaşantımız aynı.özel harcamalarımızada karışmayız.maaş hesabıda yapmayız.sen ne kadar aldın ben ne kadar aldım gibi sorunlarımızda yok çok şükür.

14. 27 Mayıs 2008
  15. ha ha ha...bu konunun ağustos anneleriyle ne alakası var tatlicadiarzu

16. 27 Mayıs 2008
  17. gocmen

gocmen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim işyerim haftalık uslü olduğu için genelde benim paramla ufak tefek harcamaları yaparız eşiminkinle ise büyük kredileri taksitleri falan öderiz.(araba kredimiz varda]

18. 27 Mayıs 2008
  19. swethome

swethome mis kokulum,DEFNEM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Valla Ortada Giderler Ortsk Olunca .gelirler De Mecburen Ortak Harcniyor.
    Bir Ara Ben Maaşimi Borçleri Dağitarak Bitiridim.harçliğimi Eşimden Aliridm Oda Kredi Kartlarina Yatirirdi.şimdi Tek çalişna Benim Ama Hallaediyoruz. Allah Büyük