Evlilie hazr deil miyim sizce?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve minish 21 tarafından 12 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

12 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : minish 21
  1. minish 21

minish 21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba,23 yaşındayım bu sene üniversiteyi bitirdim.ve daha 3 hafta önce acele verilmiş bi kararla nişanlandım başta nişanlamaya çekinmiştim daha okul yeni bittiği için acele ediyomuşum gibi karşılanırım diye düşünüyodum...aslında nişanlımı çok seviyorum.aradığım insanı bulduğumu düşünüyorum.onun sevgisinden de eminim.nişanlım şuan yurt dışında iş için 1 sene falan kalıcak yeni gitti. bizimkiler düğünü seneye yapalım diyolardı...gerçi bana seneye bile çok çabuk olucak gibi geliyo çünkü daha 9 aydır birlikteyiz.şuan nişanlandığıma asla pişman değilim onu seviyorum:1rolleyes:.ama nişanlımla 3 gündür birbirimizi yiyoruz.o bana buraya gel burda fransızca öğrenirsin türkiyeye döndüğümüzde de ana dilin gibi öğrenmiş olursun diyo.işletme mezunuyum ve dil çok önemli benim için biliyorum.nişanlım da ha 1 yıl önce ha 1 yıl sonra ne farkeder yapalım düğünümüzü diyo.ben geleceğimizi düşünüyorum diyo.ve benim iyi yerlere gelmem için böyle söylüyo biliyorum...ben mantıklı buluyorum söylediklerini haklı ne zamandır iş bakıyorum iş yok zaten.ama gitmem için de evlenmek zorundayım.ben onu sevdiğim halde evlenme fikrine bir türlü yaklaşamıyorum evlilikten korkuyorum sanki .ama bi yandan da nişanlı git deseler gidicek gibi hissediyorum...peki ben nişanlımı sevdiğim halde neden evliliğe gelince duraksıyorum bi türlü anlam veremiyorum.herşey çok aceleye gelicek gibi hissediyorum...sizce şuan en mantıklısı ne napmalıyım??fisfisfisfisfisfis

2. 12 Ağustos 2009
  3. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    ben olsam canım acele etmezdim.. senin yerinde olsam gitmezdim, nişanlılık yaşanması gereken bi dönem bence. evliliğe yakın ama geri dönüşü olan bir yol. adamakıllı nişanlılık yaşamadan ben olsam evlenmezdim.

4. 12 Ağustos 2009
  5. minish 21

minish 21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    bana kalırsa bende seneye kalsın diyorum ama nişanlım da neden geleceğini düşünmüyosun diyo...nasıl olsa evleniceksek bu şansı neden kaçırıyosun diyo...ne yapıcağımı şaşırdım

6. 12 Ağustos 2009
  7. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    bundan nasıl emin olabilir ki? nasıl emin olabilirsin ki? avrupa seyahati için her zaman para biriktirip vakit ayırabilirsin gitmemen o kadar da büyük kayıp değil, ama yanlış evlilik bir ömür boyu seni üzecek.. illa ayrılcaksın demiyorum ama bu işler riske atılmaz bana kalırsa..

8. 12 Ağustos 2009
  9. PeSpEmBe

PeSpEmBe Uyuduum ben Büyüdüüm ben Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Sen de haklısın ; acele karar verip hataya düşmek istemiyorsun,

Nişanlın da kendince haklı ; amacı seni aceleye getirmek değil ,hem tek başına 1 yıl yurt dışında

kalmak yerine , seninle kalmayı istediği için , hem de gitmenin sana sağlayacağı faydayı ve seni

düşündüğü için hemen evlenmek istiyor... Biraz kendini , biraz seni düşünerek hareket ediyor.

Çocuk da haklı , sen de haklısın... Ortada sadece senin emin olup olmaman var... 9 ay bence çok da az

bir süre değil tanımak için ( insan olarak ).. Ama evlenince nasıl olacağı,değişip değişmeyeceği istersen

10 yıl flört et yine anlayamayacağın ve emin olamayacağın bir şey..

Anlaşıyorsanız ve iyi biriyse , dahası sana uygun biriyse , hemen de evlensen sorun olmaz...

Ama sen evlenmekten çekinir gibisin , bu da düşündürücü...

10. 12 Ağustos 2009
  11. minish 21

minish 21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    aslında evlenmek istediğim insanın o olduğundan eminim ...ama neden evlenmek,düğünümün olması ,gelin olmak bana korkutucu geliyo...böyle kalsam kalıcam sonsuza kadar nişanlı ...

12. 12 Ağustos 2009
  13. EU2

EU2 Guest

önceden aşktan yana darbe yediysen şu an nişanlına karşı kabul etmesende güven sorunun olabilir büyük ihtimalle..buda geçmişte yemiş olduğun kazığın acısı ile ortaya çıkmış olması muhtemel..
    ama söz konusu değil,hiç kazık yemedim kimseden,nişanlımada güvenirim diyosan sen kendine güvenemiyosun evlilik için..hazır değilsin kesinlikle.

14. 12 Ağustos 2009
  15. kokoshatun

kokoshatun Guest

bunun sana korkutucu gelmesinin sebebi etrafındaki mutsuz evlilikler farkında olmadan bundan baya etkilenmişin ve neyin doğru olup olmadığını ayırt edemeyen bilinçaltın bunu her evlilik için düşünüyor ve sen evlilikten korkuyorsun zannediyorsun ki evlenince çok kötü olacak bilinçaltın o şekilde algılamış çünkü evliliği... eğer gerçekten seviyorsan ve onunla bir ömür geçirebilceğini düşünüyorsan evlen ama yok ben nişanlılık dönemimi tatmak isityorum yurt dışına sonra da giderim iş bulurum ilerisi için zor olmaz diyorsan gitme. evlilik öenmli bi konu unutma günümüzde çok fazla boşanmalar oluyor bunların içine girmeni istemem sevmekte yeterli değildir evlenmek için huyunu suyunu iyi tart tahammül edemeyeceğin şeyler çıkmasın karşına 9 ay bence az bi zaman ama bu karşındaki insana bağlı eğer gerçekten onu iyi tanıdıysan ve mutlu olacağını düşünüyorsan ben senin yerinde olsam evlenirdim... ha bu arada nişanlı olarak yurtdışına gitme imkanın yok mu cnm?

16. 12 Ağustos 2009
  17. sevdiğini söylüyosun.9 aydır birlikteymişsiniz.canım 9 yıl da olsa,4 duvarın içine girmeden hayatı paylaşmadan kimsenin ne olduğunu anlayamazsın.9 ay boyunca mutlaka görmüşsündür artılarını eksilerini.niye korkuyosun anlamıyorum.ben olsam,nişanlının söylediği fikir çok doğru,hemen evlenirdim.belki bazı mutsuz evlilikler korkutmuştur seni.ama mutlu olan insanlar da var bunu unutma.ve vaktini boşa harcama.yabancı dilin olduktan sonra buraya gelince yüksek ihtimalle istediğin işi bulursun.orada da sevdiğinin yanında olacaksın.yaşın evlenmek için çok küçük değil.doğru ve yanlışları görebilecek kadar büyüksün.ne yaparsan yap ama hayata geç kalma.

18. 12 Ağustos 2009
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Is ciddiye bindigi vakit insanda nedense tuhaf bir tedirginlik oluyor....bunu bende yasadim.

Kendini baski altinda hissetme canim....istemiyorsan daha dogrusu acele ile hareket etmek istemiyorsan bencede gitme....:nazar:

Okulun yeni bitti....yasinda acele edecek bir yas degil....Nisanlilik döneminin tadini cikar....