Evliliğim bitti,boşanmalı mıyım?beklemeli miyim?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve piraye tarafından 2 Mart 2009 başlatılmıştır.

2 Mart 2009
    Konu Sahibi : piraye
  1. piraye

piraye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Şu anda eşimle hala aynı çatı altında yaşıyoruz ama evliliğimiz çeşitli sebeplerden çok önce bitti,ben resmen boşanmak istiyorum ancak eşim bebeğimiz çok küçük olduğu için biraz daha beklememiz gerektiğini söylüyor,birbirimizi daha fazla kırmadan bir an önce yolları ayırıp kendi düzenimizi kurmak mı yoksa sürdürmeye çalışıp beklemek mi daha doğru bilmiyorum, siz olsanız ne yapardınız?

2. 2 Mart 2009
  3. çiçek64

çiçek64 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    canım eşinin bekleyelim deme sebebi bence acaba tekrar barışırmıyız düzelirmi diyedir, sende bekle belki tekara barışırsınız aranızı düzeltirsiniz

4. 2 Mart 2009
  5. izmirguzeli

izmirguzeli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bekle bıraz daha zamana bırak belkı kendınde gordugu hataları duzeltmeye calısacaktır allahtan hakkına hayırlısını ıste

6. 2 Mart 2009
  7. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    boşanma sebebiniz,eğer halolabilecek bir konuysa ki,
    hala aynı çatı altında yaşamanızdan bunu anlıyorum,
    ikinizde evliliğinizi kurtarmak için çabalamalısınız bence...
    boşanmak kolay bir olay değil,
    üstelik bebeğinizde var ama yine diyorum
    üstesinden gelebileceğiniz bir konudan dolayı ayrılma kararı almışsanız,
    tekrar gözden geçirmenizde fayda var diye düşünüyorum...
    sevgiler...

8. 2 Mart 2009
  9. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    çocuk ne kadar büyük olursa bence o kadar zor olur.
    büyüdükçe herşeye aklı ermeye başlar, soracağı sorular fazlalaşır.
    bence de belki vazgeçersiniz diye düşünüyor olabilir

10. 2 Mart 2009
  11. piraye

piraye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok uzun zamandır bekliyorum aslında herşey daha kötüye gidiyor,ailesi yüzünden evliiğimizi harcadı,beni düşman gibi görüyor, ailesi ile iyi geçinmemi daha doğrusu hakaretlerine,saldırılarına göz yummamı şart koşuyor,hamilelğimde yaşadığım şiddet yüzünden bebeğim sakat doğdu bu herşeyi daha da kötüleştirdi,"boşanalım yeniden evlenirsin sağlıklı çocukların olur" dediğimde o da olacak diyor,evlendiğimiz günden beri ailesi yakamızda ve eşim bana hiç sahip çıkmadı,konuşmak,mesafe koymak,tavır almak,boyun eğmek, hepsini denedim ama artık bebeğimi düşünmek zorundayım,ruh ve akıl sağlığımdan endişe ediyorum

12. 2 Mart 2009
  13. KalenderMesrepim

KalenderMesrepim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    154
    Ödül Puanları:
    153

inanamıyorum
    hamileyken esin sana sidddet uyguladı
    ve de bebegın sakat mı dogdu??
    sen neden beklemek istiosun ki anlamıyorum
    bence daha hamileliginde dayak yediginde koymalıydın kapının önüne..

14. 2 Mart 2009
  15. piraye

piraye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım aslında bebeğimin durumu yediğim dayaktan çok ailesi sayesinde yaşadığım psikolojik şiddetten kaynaklandı,9 ay boyunca ağlamadığım gün yoktu,o dayak da annesi yüzündendi,işin komiği çocuğu da ben değil onlar doğurmamı istedi,aldırmama izin vermediler,şimdi de boşanmak istemiyorlar,delirmek üzereyim

16. 2 Mart 2009
  17. piraye

piraye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    şunu da söyleyeyim kazara hamile kaldığımı öğrendiğimde bu olup bitenlerden dolayı aldırmak istedim bebeğimi,zarar göreceğini biliyordum ama eşim izin vermedi aldırmama,aylarca yalvardım, herşey yoluna girsin yine olur bebeğimiz dedim,dinlemedi,sahip çıkacağına söz verdi ama yapamadı,iki bebek vardı karnımda ,3. aydaki arbededen sonra biri karnımda öldü,diğeri de hasbelkader tutundu bana ama her olaydan sonra acile yatarak,serumlarla,gözyaşlarıyla doğdu,meleğim sakat şu anda ama benim yaşama sebebim o,ona her baktığımda ölüyorum üzüntüden,öfkeden ama elimden birşey gelmiyor,eşimse beni sevdiğini ama bunlara sebep olanların benden ve bebeğimden daha değerli olduğunu , gerekirse onları seçeceğini söylüyor doğumdan beri, sanırım sakat bir bebek ağır geliyor ona,dün "sen de üzülüyorsun,boşanalım,yeniden evlenirsin,sağlıklı çocukların olur" dedim,cevap vermedi,bana yol göründü yani arkadaşlar,bu meleği tek başıma yaşattım,bundan sonra da tek başıma bakıcam anlaşılan, lütfen bizim için dua edin...

daha önce de anlatmıştım başka bir konu başlığında,kopyaladım,o günden beri değişen tek şey eşimin ve ailesinin gittikçe kötüleşen tavırları oldu,boşanma benim için kurtuluştu,kabul eder sanıyordum ama bu kadar kolay bırakmayacaklar , intiharı düşünüyorum son çare ,istedikleri bu anladığım kadarıyla ama kızıma kim bakar? kime bırakırım?kaçayım desem öğretmenim,izimi bulmaları kolay olur,bulurlarsa kızıma da zarar verirler,zaten nereye kaçıcam? yardım edin delirmek üzereyim

18. 2 Mart 2009
  19. swet2006

swet2006 ÇOK FİKİR, TEK ÇÖZÜM Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    88
    bence kesinlikle beklemelisin canım. çocuk varsa boşanma en son seçenek olmalı. ben bunu bizzat yaşadım ve yaşıyorum. boşanma belki sizin için daha iyi olabilir ama inan bana olan çocuklara oluyor. 5 yıl önce boşandım. her ikimizde yeniden evlendik. şu anki eşimi çok seviyorum. ama bir yanım hep eksik. çocuklar mahvoluyor. asla kapanmayacak bir vicdan yarası haline geldi bu durum. keşke onlar için katlansaymışım. dünyaya gelirken bize sormadılar, sahip olduğumuz en kıymetli varlıklarımız çocuklarımız. anne ve babasıyla aynı çatı altında yaşamak her çocuğun hakkı. her gece yatağımda saatlerce ağlıyorum. çocuklarımı okuldan geldiğinde karşılayamıyorum, anne babası ile aynı masada oturamıyorlar. onların yaşadığı her günde ya anne yada baba eksik...
    bin kere düşün, sorunlar mutlak aşılır. bekle ve evliliğini kurtarmaya çalış. sevgiler...