Evliliğimi çocuğum için sürdürüyorum diyenler...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve eeesss tarafından 13 Şubat 2010 başlatılmıştır.

13 Şubat 2010
    Konu Sahibi : eeesss
  1. eeesss

eeesss Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba arkadaşlar günümüzde maddi ve manevi açıdan EVLİLİĞİMİ COCUĞUM İÇİN SÜRDÜRÜYORUM diyen bayanlar görüyoruz...peki içinizde böyle düşünen bunu yaşayan evliliğimi sırf cocuğum için yürütüyorum diyen bayanlar varmı..

2. 13 Şubat 2010
  3. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    benim bir yakınım tam 4 çocuğunu bıraktı...ne sürdürmesi,ne kadar rahat birisidir ve hiç umrunda bile olmadı..günümüz de bunu yapan artık çok az insan var.çünkü artık tahammül sınırları o kadar aşağıda kii..eskiden birde aman maddi gücüm yok falan derlerdi,şimdi o da kalmadı..ama şunu belirtmek lazım; Allah başa vermesin kötüyü...ne hayatlar görüp,okuyoruz..insan gerçekten o mecburiyetin içine girdi mi dönüşü olmamalı bence..çocuk mutsuz bir ortamda büyüyüp ilerde sorunlu biri olacaksa ve ayrılmak daha iyiyse o zaman en güzelii..yinede Rabbim kimseye o günleri göstermesin..

4. 13 Şubat 2010
  5. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    evlılık cocukla esıt degıldır benım gozumde..
    anlasamıyo ısem boşanırım ..
    ayrılmama sebep cocugum olamaz o ortamda ona zaten hıc bısı vermemekı..
    cocuk bahane olmamalıdır..
    ılerde cocuga senın ıcın durdum bekledım ayrılmadım dencekdır..
    ve bunun bedelı cocuga odetılcekdır..

6. 13 Şubat 2010
  7. biricik_06

biricik_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    benim babam annemi tam 14 yıl aldattı ben hep boşanması taraftarıydım.çünkü evde kavga gürültü tantana eksik olmuyordu. çok kötü bir çocukluk geçirdim.ayrılsalardı en azından huzurlu büyürdük.tek derdimiz ayrı olmaları olurdu.bağrış çığrış küfür kavga bunlar çok daha kötü.annem hep sizin için durdum der.bense buna karşıydım çok dedim anne boşan diye.bence yürümüyorsa ayrılacaksın.ne hayatı kendine eşine ne de çocuğuna zehir etmeye hakkın yok.

8. 13 Şubat 2010
  9. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    34.080
    Ödül Puanları:
    563
    Eğer evliliğim çok sıkıntılı olsaydı ve acı çekiyor olsaydım asla çocuğum için devam ettirmezdim.
    Sorunlu mutsuz bir çocuk olacağına daha huzurlu bir ortamda büyümesi akıl sağlığı için çok daha verimli olur.

10. 14 Şubat 2010
  11. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    34.080
    Ödül Puanları:
    563
    Neden düşünmeyeyim ki eğer şiddet hakaret varsa bana değer vermiyorsa vede en önemlisi ailem bana sahip çıkıyorsa neden olmasın .
    Çocuğumuda bu ortamda büyütmem asla mümkün olmazdı ve evliliğimi sürdürmezdim .

12. 14 Şubat 2010
  13. ackreph

ackreph Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    anne olmayınca baba enişte olurmuş der eskiler.çoğu anne de özellikle maddi dayanağı olmayanlar bu sebeple katlanıyor.kocasının evladına söyledikleri belki bir derece batmaz ama ana ocağında birinin şişşt demesi bile batar anneye.kendi ezilmişliğinden ziyade evladının ezilmesini istemez. çok farklı psikolojiler bence. hele de bekarlara... "bekara kadını boşamak kolay gelir" misali...

14. 14 Şubat 2010
  15. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    valla baktığınız zaman sadece bizim gibi insanlar değil psikolog ve pedagoglar da çocuğun büyüdüğü ortamın sağlıklı bir ortam olması gerektiği kanısında sürekli kavga eden huzursuz ebeveyn veya dayak yiyen aldatılan anne profiliyle büyümenin çocuk için ne kadar sağlıklı bir büyüme ortamı olduğunu düşünmek gerek

ben kendi adıma sürekli dayak yiyen aşağılanan eziyet gören bir anne ile sürekli ona bağıran çağıran bir babayı bir arada görmektense onları ayrı ayrı zamanlarda görmeyi tercih ederdim sanırım

bu konular ahkam kesilecek şeyler değilidr ama insanların doğruları vardır ben bu olursa bunu yaparım derler rahatlıkla ve onu da uygularlar ben sözlü veya fiziksel şiddet ve aldatmaya katlanmam mesela bir değil on çocuğum da olsa boşanırım başkası çeker çocuğum için der ama o çocuğum içinlerin de ne kadarı çocuk içindir ne kadarı kendi cesaretsizliğidir bilemem

benim yengem yıllarca amacamın kendini aldatmalarına katlandı çocuklar dedi durdu bu arada ev hanımı felan değil öğretmendi geliri vardı yani en son iki yıl önce bir kızı evlenmiş öbürü üniversite son sınıfta iken amcamın sevgilisine ev tuttuğunu öğrendi bana geldi boşanmak isteğiyle ama sonra dedi ki benim bir emekli maaşım var evi bana verse bile ben evliyken yaşadığım maddi rahatlıkta olamayacağım en iyisi bir daha deneyeyim şimdi düşünüyorum amcamın nafakayı da aksatmayacağını en azından bizimkilerin gerekirse ümüğünü sıkıp çocuklarına baktıracağını bildiğimden yengem yıllarca çocukları için mi yoksa maddi refahı için mi boşanmadı

Son düzenleme: 14 Şubat 2010
  16. 14 Şubat 2010
  17. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    bence çocuk için katlanmak eskide kaldı.şimdi kadınlar ekonomik özgürlükleri varsa kötü evliliklerini bitiriyolar koca kahrı çekmiyolar
    gidemeyenler genelde çocuk için değil maddi imkansızlıktan dolayı gidemiyolar.aileleri destek olsa bile çocuklarımla yük olacam psikolojisine bürünüyolar
    yoksa ruh sağlığı yerinde hiçbir kadın dayağı aldatılmayı hazmedemez:1no2:
    ancak parasızlık kadınların elini ayağını bağlıyo bence
    benim yakın akrabamda iki kişi boşandı.ikisininde maddi imkanı vardı çünkü
    biri şiddet görüyordu diğeri aldatıldı maalesef

18. 17 Şubat 2010
  19. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Ne yazık ki ben evliliğimi çocuklarım için sürdürüyorum. Üstelik hem ekonomik özgürlüğüm var hemde maddi durumum iyi sayılır ama yinede ayrılamıyorum eşimden, her defasında kopma noktasına gelsekte bir türlü bitmiyor şimdi değil ama Allah ömür veririse çocuklarım biraz daha büyüyünce düşünüyorum ayrılmayı. Bu evlilik bitmiyorsa sadece kimsesizliğimden bitmiyor. Çünkü teyze - dayı dışında hiç yakın akrabam yok ben aile nedir bilmedim, istiyorum ki çocuklarım ailesiz kalmasın ama bu şartlarda nasıl mutlu olurlar bilemiyorum, çünkü ben mutlu değilim.