Evliliğimi Yüretemiyorum

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve ARKADAXSXXSXXSX tarafından 19 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Şubat 2008
    Konu Sahibi : ARKADAXSXXSXXSX
  1. ARKADAXSXXSXXSX

ARKADAXSXXSXXSX kocasının bebeği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    2 yıllık evliyım kayınvalidemle aynı binada oturuyoruz evliliğimin ilk aylarında sorun yoktu ama sonraları ne olduysa kayınvalidem kocamı benden kıskanmaya başladı her fırsatta bana laf söyleme cabasına girdi her akşam onunla yemek yememizi istiyor dışarı cıktığımızda hemen bozouluyor ve bu yüzden dışarı cıkarken 2 yıldır yalan söyleyeek dışarı cıkar hala geldi her akşam eve geldimizle uğruyoruz soğuk davranıyor sebebi yok eşimle gayet sıcak davranıyor kendimi dışlanmış hissediyorum ve gecen gün grip oldum hastalandım ateşim çıktı yatıoyorum eşim eve geldi hemen eşimi cağırdı gel oturalım diye eşimde ateşim olduğunu söyledi ve neresinde ateşi var dedi ben o kadar kötüğ oldumki anlatamadğım yasadığım o kadar cok fazla olay var ki psikolojim bozuldu eve gitmek istemiyorum soğuk davranılmasından sanki eşim le arasına girmişim gibi görülmesinden cok yoruldum dayanamıyorum ve evliliği
    mi götüremicem bana yardım edin lutfen yardımlarınıza ihtiyacım

2. 19 Şubat 2008
  3. diller

diller Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım allah sabır versin böyle kaynana ile uğraşmak zor.şimdi oğlunu kıskanıyordur o ama torunu olursa seninle uğraşmaktan vazgeçer belkide.huyuna suyuna git bakalım birde eşinin bu konhuda tutumu ne o da çok önemli birde 3. şahıslar için evliliğini bitirmeye deymez bence başka uzakta olan bir eve taşınmayı düşündünüz mü hiç?

4. 19 Şubat 2008
  5. ozlemkurul

ozlemkurul sevgi pıtırcığı:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşım çok üzüldüm ama şunu şöylemek istiyorum ki sen ve eşin bi ailesiniz ve bu ailenin dışında kalan faktörlere bu kadar kafanızı takmayın bu her ne kadar eşimizin anneside olsa,kafanı takmaman mümkün değil mutlaka ama en azından dert etme lütfen,kocan seni seviyo,ilgileniyo anladığım kadarıyla,sende kocanı seviyorsun tabiki,ama inadına sen daha baskın gel kaynanandan,aynı binada oturmakta bi dezavantaj tabi senin için,keşke başka bi yerde otursaydınız sizin için daha iyi olurdu,en önemlisi ne biliyormusun eşinle konuş,al karşına endişelerini,üzüntülerini anlat,lütfen konuş incitmeden kırmadan,senin için ne kadar önemli bi konu olduğunu anlat ona,psikolojinin bozuk olduğunu,probleminde senden değil annesinden kaynaklandığını göster ona,uyar,o da görsün anlasın seni,bence evliliğine sıkı sıkı sarıl,mücadele et,güçlü ol,evliliğimi yürütemiyorum diye pes edersen kaynanan kazanır,baktın bunlarda kar etmedi kaynananla konuşmayı dene,neden seni sevmiyo,kıskanıyo bi öğren bakalım,canım evliliğe adım atarken ne yemini ediyoruz,İYİ VE KÖTÜ GÜNDE...diye,sana biraz olsun yardımcı olabilirsem çok sevinirim,sevgiyle kal...

6. 19 Şubat 2008
  7. GXUXLGXUXZELXIX

GXUXLGXUXZELXIX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet canım durumun çok zor allah yardım etsin eger imkan varsa başka bi eve çıkın eminim daha iyi olur.hayat hep bizim istedigimiz gibi gitmiyo işte hemen pes etme evlilin için savaş mücedele etmeden hiç bişi kazanılmıyo malesef.

8. 19 Şubat 2008
  9. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    oooo hemen pes etmek varmı güzelim...şu forumda kayınvalidesinden çeken okadar çok varki(bunlardan biri benim)hepimiz pes etseydik evli kalan olmazdı değilmi?
    meydanı kayınvalidene bırakma inadına 4 elle sarıl evliliğine...
    bak canım inadına eşine sıkı sıkı sarıl..kayınvaliden yüzünden neden eşinden vazgeçiyorsun ki..yazık değilmi onca emeğine..seviliyor seviyorsun çok şükür eşinle aranda iyi anladığım kadarıyla..eşinle de konuş ve seninle annesinin arasını dengeleyecek tek kişi odur..herkes yerini bilecek güzelim..sen yinede gereken hizmeti saygıyı sevgiyi göster ...sonuçta o bir büyük..
    evliliğini bu konularla yıpratma canım..ozaman daha çok üzülürsün..
    umarım herşey en kısa zamanda yoluna girer...sevgiler...

10. 19 Şubat 2008
  11. ARKADAXSXXSXXSX

ARKADAXSXXSXXSX kocasının bebeği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    2 Yildir Mücadelmi Ediyorum Benim Sahsima Hakerte Edildi Hiç Bir şey Demedim Ailem Cok Sik Gelmez Ama Gelincede Anneme çatik Kaşli Der Annem Hasta Olmuştu Anneme Hastalandinda Ne Iş Cikartiyorsun Dedi Ma Yine Bişey Demedim Evimde Gözyaşlarimi Akittim Ağzimdan Tek Bir Keleme Cikmadi Ona Karsi Eşime Herşeyi Anlatiyorum Oda Benimki çaresiz Oda Bişey Diyemiyor

12. 19 Şubat 2008
  13. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim sana hakaret etmişse yok gelenine gidenine karışmışsa helede annene laf söylemişse sen niye sustun cevabını vermedin güzelim...ayrıca eşin ikinizin arasında kalmış ne yapsın yukarı tükürse sakal aşağı tükürse bıyık..yinede sana laf ettirmeyecek tek kişide kendisidir..bence anasıyla oturup konuşsun yoksa bu sorunlar son bulmaz..
    yok eğer hala halledemediysenizde imkanın varsada en iyisi başka yere taşınmak..en azından nekadar az görürsen okadar kafan rahat olur..inan bana dahada huzurlu olursun..a.s.

Son düzenleme: 19 Şubat 2008
  14. 19 Şubat 2008
  15. nexsxeligxuxnler

nexsxeligxuxnler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    her insanın karakteri farklı bir insan 7sinde neyse 70 indede odur onu düzeltemezsin allah sabır versin kaynanana da akıl versin tavrını koy sende ama eşinle kötü olma

16. 19 Şubat 2008
  17. gxuxlxuxm12

gxuxlxuxm12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende de aynı sorun var. Benimkinde 2 tane çocuk var ama nedense benim kocama pek düşükündür. Allahtan taşındık geri pek uzak sayılmayız ama ben çalışıyorum evde değilim diye pek gelemiyo ve çalışıyorum diye de ben bahane edip gitmiyorum görünce saygıda kusur etmem yalnız. Uzak olmamıza rağmen sobasını bile temizletmeye kocamı çağırır yani hafta iznine onu köye götürebilmek için elinden geleni yapar. İlgi azalsın hemen bi hastalık bulur kocası bile lilllah etti. daha gelince mutfakta dikilir başıma ben böğle yapmamam ben şöyle yapmam ay bu bana dokunur sanki yemeği bi tek o yicek işte ben merkezliler biraz. Bunu anlatmamın sebebi her kayınvalide kıskanıyo ama diğer arkadaşın dediği gibi 4 elle sarıl evlilğine ve çözüm ara. taşınmak gibi çalışmak gibi. görüşmemek neyi gerektiriyosa onu yap. Gerekirse teresle yalnızken diş geçiremeyceğini anlasın.

18. 19 Şubat 2008
  19. elenya

elenya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    su anda yapılacak en iyi şey sanırım sizin 1 an önce oradan taşınmanız galiba üzüldüm durumun gercekten ciddi ama boşanmayı falan düşünme derim ben

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.