Evliliğin Altin Kurallari

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Yeliz tarafından 9 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : Yeliz
  1. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    * Önce kendinizi tanıyın, duygularınızın farkında olun.

* Eşinizi anlayabilmek için gayret edin, sürekli anlaşılmak için beklemeyin.

* Artık evlendiğinizi, yetişkin olduğunuzu, bazı yeni sorumluluklar yüklendiğinizi kabul edin.

* Her sorun çıktığında ‘ben babamın evine gidiyorum’ veya ‘ceketimi alır çıkarım’ demek çözüm değil. Yapıcı olmaya, kendi yuvanızın bağlarını kuvvetlendirmeye çalışın.

* Sorun çıktığında taraf tutacak hakemler tayin etmeyin. Kişileri değil, olayları değerlendirecek hakem bulun.

* Birbirinizi tanıdıktan sonra ‘Eşimle ne zaman, hangi üslupla, nasıl iletişim kurabilirim’ sorusunun cevabını biliyor olmalısınız.

* Neyi, nerde, nasıl söyleyeceğinizi hesap edin. Eşinizin hassasiyetlerini dikkate alın.

* Yeri geldiğinde özür dilemeyi bilin. Gurur yapmayın.

* Sorunları biriktirmeden çözüme kavuşturun. Her seferinde geçmiş hadiseleri beri çekmeyin.

2. 13 Ağustos 2007
  3. meleksi

meleksi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cok dogru dogru soze ne demeli helal sana arkadasim bu konuyu paylastigin icin tebrikler ...gunumuzun gencleri bunu gorup okumali ..

4. 13 Ağustos 2007
  5. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Katılıyorum canım. Çok doğru tespitler bunlar