Evliliğin İlk Yılları Gerçekten Zor Dönemler Midir?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve PeSpEmBe tarafından 11 Nisan 2009 başlatılmıştır.

11 Nisan 2009
    Konu Sahibi : PeSpEmBe
  1. PeSpEmBe

PeSpEmBe Uyuduum ben Büyüdüüm ben Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Özellikle evli ve tecrübeli ablalarıma bir sorum olacak...

Ben 8 aylık evliyim . Ve soruyorum; evliliğinizin ilk yıllarında yaşadığınız zorluklar nelerdi ? O dönemde yaşadıklarınızı hala yaşıyor musunuz? ılk yıllar zor mudur ? Yorucu mudur ?

ılk yıllar için önerileriniz var mı?

Fikirleriniz benim için her zaman önemli olduğu gibi bu konumda da önemli..

Sevgiler a.s.

gollom bunu beğendi.
  2. 11 Nisan 2009
  3. karamelek-07

karamelek-07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben 3 yılımı doldurdum belkı dıger bayanlara gore cok tecrubelı sayılmam ama kendıme gore yazayım benım ıcın ılk 2 yıl hem cok guzeldı hemde cok zorlayıcıydı
    devamlı tartısmalar oluyordu en basıt seylerden bıle
    ben evlenmeden once calısıyordum maddı acıdan kımseye ıhtıyacım yoktu
    evlenınce kendımı kotu hıssettım esıme muhtac gıbı hıssettım
    her tartısmada acaba yanlısmı yaptım dıye dusunuyordum
    ama ınan bıraz sabır ve hosgoruyle herseyın ustesınden gelıyorsun zamanla bırbırını daha ıyı tanıyıp
    oyle kabul etmeyı ogrenıyorsun sonra hersey daha kolaylasıyor ve bırbırıne daha sıkı baglanıyorsun
    esınle mutlu ve huzurlu yıllar dılerım

4. 11 Nisan 2009
  5. girift

girift Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de henüz 2 yılımı doldurmadım,zor geliyor birçok şey,alışmak ya da kabullenmek,taraflar kendileri gibi düşündürmek iistiyor karşısındakini,kabullendirmek istiyor,biz orta yolu pek de bulamayanlardanız...
    Velhasıl zor canım...

6. 11 Nisan 2009
  7. CitlembiK

CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

Beğenildi:
    1.172
    Ödül Puanları:
    188
    ıllaki zorluklar oluyor mühim olan aradaki saygıyı ve sevgiyi kaybetmeden bu süreci atlatmak
    sonuçta yeni bir ev , yeni düzen , hayatına giren başka insanlar , eşinle paylaştığın müşterek hayat
    bu yeni hayatın getireceği maddi - manevi güçlükler... bir sürü şey değişiyor doğal olarak çiftler bir bocalama yaşayabilirler.

8. 11 Nisan 2009
  9. birsam

birsam Guest

ben de bu sorunun cvbını merak edenlerdendim.ben de 8 aylık evliyim.şöle bişi tespit ettim kendimce.bayana daha çokiş düüşüyor bu ilk yıllar da sanırım.

10. 11 Nisan 2009
  11. BenDerin

BenDerin Allah'ım şükürler olsun. Eski nick DERİNNN Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    153
    Bende ilk yıllar biraz zorluk çektim. 3. yıla girmek üzereyiz arasıra yine problemler oluyor ama eskisi gibi değil çok şükür inş. dahada iyi olur

12. 11 Nisan 2009
  13. birsam

birsam Guest

uzun süren beraberliklerde de evliliklerde de en büyük sorumluluk kadında bitiyor gerçekten.çevremde çok böyle insanlar var.sabredip gösterdiği sabrın meyvesini yiyen.

14. 11 Nisan 2009
  15. NisaNurum

NisaNurum Canım Kızım Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ben evleneli 3 üncü seneme giricem ilk aylardaki gibi sorunlarımız yok çünkü o ilk aylar birbirine alışma sürecinde anlaşmazlıklar oluyo sen onun ev haline evliliğe alışmaya çalışıyosun o sana alışmaya çalışıyo evdeki huylarını öğreniyosun o yüzden tartışmalar oluyo ama sınırını bilmek lazım bazı yerlerde senin susman lazım bazı yerlerde onun yoksa evliliğin yürümesi zor 1 seneye kadar bu böle gider birbirinizin huylarını tanıyıncaya kadar böle anlaşmazlıklar olur eşimle bende 1 seneye kadar tartışmamız oldu hemde çok saçma sapan şeylerden yüzünden o inat ben inat tartışıyoduk acaba gerçekten doğru kişimi diye de düşünebiliyosun her tartışmada doğrumu değişecekmi çünkü etrafımızda hep kötü giden evlilikleri görüyoruz ve buda korkmaya yol açıyo ama allahtan korkutuğum gibi olmadı ben eşimden biraz daha sabırlıyım o sabırsız hemen sinirlenebilen bi yapısı var herşeye muhalefettir dili pabuç kadar ama ben onun bu huyları ilk aylarda bilmediğim için üstüne gidiyodum öğrendikten sonra daha dikkatli oldum oda aynı şekilde yani bu süreç bitince evliliğe alışınca sorunlarda olmuyo ben artık eskisi gibi her dediğine takılmıyorum önceden her dediği batıyodu kafama takıyodum şimdi artık takmıyorum yoksa yürümez

16. 11 Nisan 2009
  17. ayse38

ayse38 canımın ta içisin sen:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    BENDE 2 YIL OLCAK İNŞ TEMMUZDA...ZORMU ZOR CANM KOLAYDA DEĞİL AÇIKCASI ZORDA DEĞİLL HELE BENM İLK YILLARIM KABUSTU.....HEP BERABER AYNI EVDE YAŞAMAK HERGÜN MİSAFİR AĞIRLAMK ÇOK AĞRIMA GİDOO HALA KİMSEDE ANLAYIŞ DÜŞÜNCE YOK...!!!!!!!!!!! YANİİİ NE BİLEM İŞTEEE ....ÇOK SIKILMIŞTIM İLK EVLENDĞİM GÜNLER...NERDN EVLENDİM DEDĞİM OLDU ALLAH KİMSEYE BUNU DEDİRTMESİN:Saruboceq:

18. 11 Nisan 2009
  19. BENOZ

BENOZ GECE VE GÜNDÜZ ÇIBIK Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    öncelikle tebrik ederim sonsuz mutluk ve huzur dilerim yuvanda
    evliliğin başıda sonudu zordur
    bu zorlar herkese göre değişir tabi bana göre zor gelen bir yemek pişirme diğerimize göre çocuk oyuncağı gibi gelir mesela
    evlilik emek ister sabır ister fedakarlık ister saygı ister
    her yıl yaşadığın zorluk ve yoruculuk değişir
    aslında ben buna zorluk demeyide tercih etmiyorum
    iki farklı insan bir yuvada buluşuyor ve yaşamı ortak paylaşmaya başlıyor
    tabiki farklılıklar olacak ortadaki kırmızıya biriniz ak biriniz kara diyeceksiniz eğerki o kırmızıya ikinizde pembe demeye başlarsanız sorun kalmayacaktır
    yeni evlisiniz çevrenizi tanımaktan önce birbirinizi tanımaya öncelik verin
    kendinizi tanırken ailelerinizi birbirine tanıtmaya yakınlaştırmaya çalışın
    saygınızı asla kaybetmeyin saygının bittiği yerde sevgi olmaz çünkü
    kendinize güvendiğiniz gibi eşinizede aynı güveni koruyun ve hissettirin
    sıralanacak çok şeyler var fakat siz zaten çok şeyin farkında birisiniz zaten bu soruyu sorarak dahada bilinçli biri olmaya çalışmanızdan belli
    size sonsuz mutluluklar diliyorum
    :nazar: