evliliginiz hakkinda sizinde korkulariniz varmi ileriye donuk

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve aysima81 tarafından 24 Nisan 2008 başlatılmıştır.

24 Nisan 2008
    Konu Sahibi : aysima81
  1. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106

1. selam kizlar benim ileriye donuk evliligimle alakali cok korkularim var sizce yersizmi yada sizinde oyle sorunlariniz varmi.iki cocugum var biri uc yasinda biri subatta dogdu kizimda .dort bucuk senelik evliyiz ama esimle nisanlilikla beraber yedi sekiz yildir beraberiz.kizlar ben almanyaya gelin gittim neyse aradigim hic birseyi ne esimde ne ailesinde buldum anlatmak istemiyorum sorunlari anlatikca tekrar yasiyorum.sonucunda cok yiprandim .benim sorunum kendimle artik. uc yasindaki oglum dunyaya geldiginde onla ogrendim mutlulugu gulmeyi hayati sevmeyi herseyim oldu benim oglum onu okadar cok seviyorumki hayatimdaki tum sorunlari arkaya attim bide ayriildi ailem bes yasinda onunda etkisiyle hep icime attim herseyi onunla gozardi ettim tum yolunda gitmeyen seyleri .sonrasinda oglum buyumeye basladikca yanniz kaldim okadar kotu oldumki deprasyona girdim 15 kilo verdim cunku esimle ayni evde iki kelime konusur haldeyiz artik neyse kizim dunyaya geldinden sonra yine cok mutluyum o hep bana ihtiyaci varya bu arada yine dusunmeye firsatim kalmiyo sorunlarimi ve evliligimi neyse --- benim sorunum cocuklarim buyuyunce ben ne yapicam .kendimle basbasa kalmaktan cok korkuyorum hele bosanmaktan yardimci olun lutfen /B]

2. 24 Nisan 2008
  3. CokPisSevdi

CokPisSevdi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tabiiki herkesin evliliginde sorunlar olabilioo .. ileriye donuk bizimde endiselerimiz var ama su varki yanliz kalicm korkusuyla cocuk yapip duramzsin .. kendine yapick biseyler bulabirlisin yeni hobiler edinebilirsin ..mutlu olacagin seyleri yap yaninda mutlu olduklarinla gorus esnlede konus 2 tane cocugun var sonucta artik duzelmesini sole cocuklari buyutup keyfimeze bakalim dee ..bide cok entresan geldi evlendiginde hicbisy bulamadim dedin ndn geri donmeyi hic dusunmedin kolay degil cok i biliorum ama simdi 2 cocuktan sonra hersey dahaada zorruna gidio bellikii... allah kolaylik versin cnm allah yardimcin olsun .bu esler adami diri diri topraga bile sokarr ..a.s.a.s.

4. 24 Nisan 2008
  5. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kendimi senin yerine koyarak düsünmeye calistim, zor bi durum gercekden.
    bende evlilik yoluyla geldim bu ülkeye,inan ilk yillar bana da cok zor geldi.
    hala simdi bile bazen agir geliyor.
    ama en kötüsü esinle aranizdaki iletisimsizlik sanirim, insani en cok yipratanda bu oluyor.
    konusup anlatmaya calissan dicem bu konuda ama belki de denemissinizdir.
    allah kolaylik versin gercekden zor bi durum.
    evlilik kac yillik olursa olsun illa yürüyecek diye bisey yok tabi. insanlar anlasamayinca 5 degil 15 yil sonra da ayrilabiliyor ne yazikki.
    umarim yeniden esinle mutlu günlerinize dönersiniz.

6. 24 Nisan 2008
  7. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canim evlendigim ilk gun hamile kaldim ben ogluma donmek cok istedim ama hamile kaldigimi ogrenince bide aldirilamaz bi durumda .geri donemedim kizimda kazayla oldu guzelim.cocuklarimi beni oyalasinlar diye dogurmadim baskada asla cocuk yapmayi dusunmuyorum guzelim.korkum herseyimi yavrularimi adadim mutlulugu onlarda buldum onlar bir gun buyurde anne ben suraya buraya gidicem diyecek yasa gelince ya ben onlarla ilgilenmek zozorunda kalmayinca sorunlarimla bas basa kalmaktan korkuyorum.

8. 24 Nisan 2008
  9. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    benimde cabam ole ayrilmayi dusunmuyorum oyola girmemek icin herseyi deniyorum esime heryseyi caresiz kalinca evlatlarima dondum annem oyle bi akil verdi cunku kimsenin evliligi dortdortluk deyil guzelim esinde aradigini bulamiyosan cocuklarinla mutlu olmayi ogren dedi bende oyle yapiyorum bide ailem ayrildigi icin kucuk yasta uvey anne uvey baba gorunce icim titriyo evlatlarima

10. 24 Nisan 2008
  11. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    sagol guzelim bende dedigi yapmaya calisiyorum kendimi simartmaya mutlu etmeye bugun oglumuda kizimida aldim ciktik parka orda oynadik oglumla kizimda temiz havada uyudu oyle cok mutluydumki oglumla beraber sallandik oynadik.canim dile hakim deyilim cocuklarima bakacak kimsem yok kursada gidemiyorum cevremde yok.canim bide esimle her yolu denedim mektuplarda yazdim.canim benim cok iyi biri.sorunu sadece ailesiyle olan sorunlari hazmedemiyip icine kapanmasi dunyayla alakasi kesiyo dusun cocuklariyla bile ilgilenmiyo ne oglunu ne kizini bir gun cocuk arabasiyla gezdirmedi aslinda cocuklarini cok seviyo .yardim almasini istiyorum almiyo yani labirent gibi donup dolasip basa donuyoruz

12. 24 Nisan 2008
  13. benege

benege Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım yaa bende ailemden çok uzağım herşey üzerime geliyor sanki eşinle sorunların nedir bilmiyorum ama insan kendini yanlız hissedince herşey ters gidiyor gibi geliyor ne yazıkki erkekler bizi kdar ince düşünemiyor umarım herşeyi çocuklarına olan sevginzle aşarsınız

14. 24 Nisan 2008
  15. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canim yazdiklarini uygulucam canim ona ihtiyacimiz oldugu hic farkettirmedim birazda suc benim sanirim alis verisi ben yaparim hesap kitap bana ait cocuk yetistirmesi bana ait dusun ben simdi kizimla ilginirken o uyuyo bir kez bile bakmadi cocuklarina.sonra bir yere gitsem ikisini birden goturuyorum.hic bakmadi neyse ev isi yemek derken tum sorumluluklari ben uslendim o sadece yemek varmi cocuklar nasil der okadar dusun .okadar herseyi kendim yapmaya alismisimki adam sadece para getiriyor okadar oda surekli sen herseyi basariyosun cok guclusun ben yapamiyorum diyip arkasina siginiyo bide cocuklarla ilgilen diyince hircinlasiyo oglumu bagirmaya basliyo bende dayanamiyorum tamam ben ilgilenirim diyorum.biraz sorunluluk versem deyisirmi diye denedim onuda basaramadi feryat fuigan oldu adam.ama ona ihtiyacimiz oldugu hic hissettirmedim onu bi deneyim sagol guzelim

16. 24 Nisan 2008
  17. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    sagol iyi niyetlerin icin benimde tek cabam duzelmesi canim herseyin burda bu konuyu acmak icin cok dusundum ve cesaret edip actim sonda ileridedaha buyuk sorunlarla karsilasmaktan korktum belkide bide kk de okadar iyi insanlar varki onlarin hayat tecrubesiyle tecrubelenmek istedim.canim bende yannizim kimsem yok ahhhh

18. 24 Nisan 2008
  19. benege

benege Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ALLAHyardımcımız olsun diyeceğim o zaman canım benim yaşadıklarımı yazmışsın aynen tek fark benim 1 çocuğum var fazla destek olduk sanırım eşlerimize sorumluluklarını unuttular ben hatırlatmalara başladım umarım zor olmaz :) yanlızlığımı ben oğlumla gezerek atmaya çalışıyorum en azından kafam dağılıyor 4 gün sonra izmire ailemin yanına gidiyorum onunla teselli olmaya çalışıyorum en yakın zamanda sende sevdiklerine kavuşursun inşallah üzülmeee kıyamam:a015: