Evliliğinizi canlı tutmak için...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve aylin90 tarafından 12 Haziran 2009 başlatılmıştır.

  12 Haziran 2009
  Konu Sahibi : aylin90
 1. aylin90

  aylin90 facebook/AyLinFotografie Üye

  Katılım:
  18 Mart 2009
  Mesajlar:
  7.482
  Beğenildi:
  201
  Ödül Puanları:
  163
  Bir umutla kurduğunuz evliliğiniz monoton bir hal aldığında, küçük önlemlerle aşkınızı geri kazanabileceğinizi unutmayın. Evlenene kadar hiçbir problem yaşamayan çiftlerin çoğu, evlendikten sonra her anlaşmazlığın ve tartışmanın kaynağını evlilik kurumuna bağlıyor. Belki de "Evlenmeseydik bunlar başımıza gelmezdi" diye düşünüyor. Ancak aşkı öldüren evlilik değil, kişilerin kendileri.

  Egosunu ihmal etmeyin

  Aşk ve cinsel çekim çok güçlü, fakat bir o kadar da narin duygulardır. Hepimiz beğenilmek ve çekici görünmek istemez miyiz? Erkekler de kadınlar gibi kendilerine aşık olunmasından, güzel sözlerden çok hoşlanırlar. Ancak düşüncesiz davranışlar ya da kırıcı sözler, bırakın aşkı geri getirmeyi, var olan ilişkinizi de çok çabuk zedeleyebilir. Her eş ona ne kadar yumuşak ve sevgi dolu davranılırsa davranılsın, eleştirilmekten endişe duyar.

  Hayata ilgi gösterin

  Genelde eşlerinden ayrılan kadınlar hayata daha güçlü sarılmaya başlar. Kendilerini işlerine verip, güzelliklerine dikkat eder. Bunun için boşanmayı bekliyorsanız, hata edersiniz. Tüm bunları evliyken de yapabilmelisiniz.

  Yeni konulardan bahsedin

  İster iş arkadaşlarınızla geziye, ister dil ya da dans kursuna gidin. Ama mutlaka kendiniz için bir şeyler yapın. Böylece eşinize anlatacağınız farklı konularınız olur.


  Tartışmayın, konuşun

  Eşinizle konuşmaktan korkmayın. Bu sayede hoşlanmadığınız durumları ve problemlerinizi anlamasına yardımcı olursunuz. Onu iğnelemeden, kendi durumunuzdan ve hissettiklerinizden bir-iki cümleye bahsetmeniz yeterli olacaktır. Sizi biraz olsun anlarsa, ilişkiniz daha güzel hale gelir.

  Eşinizi değil, kendinizi değiştirin

  Onu değiştirmek istedikçe yorulduğunuzla kalırsınız. Gerçek şu ki, kadınlar problemleri konuşarak çözmek isterken, erkekler çok konuşmayı sevmezler. Bu yüzden her şeyi tekrar dile getirmek yerine, davranışlarınızla ona yol gösterin.

  Ona akıl hocalığı taslamayın

  Kapanmış ya da geçmişte kalmış konuları tekrar tekrar gündeme getirerek keyifsizlik yaratmayın. Ayrıca her konuya yorum getirip fikrinizi söylerken, her söylediğiniz doğru kabul etmesini beklemeyin.

  Onun kurallarını da gözetin

  Elbette sağlıklı bir ilişkide baskın rolün eşit dağılmış olması esastır. Ancak arada bir küçük numaralar yapmak yararınıza olabilir. Her zaman ille de eşit olmak için çabalamayın. İletişim kurarken kendisini iyi hissetmesini sağlamak, tamamen sizin yararınıza olur ve işinizi kolaylaştırır.

  Çözüm üretin

  Bir sorunla karşılaştığınızda, kimim suçlu olduğunu bulmaya çalışmaktan vazgeçin. Sadece çözüme yoğunlaşın ve çözümü konuşun. Karşılıklı suçlamalar ve imalar hem çözümü zorlaştırır, hem de aşkınızı.

  alinti
   
 2. 12 Haziran 2009
  Konu Sahibi : aylin90
 3. YAMAN

  YAMAN * ben bir anneyim * Üye

  Katılım:
  26 Mart 2009
  Mesajlar:
  5.184
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  148
  Katılıyorum bunlara
  teŞekkÜrler poaylaŞımın ıÇın cnm
   
 4. 12 Haziran 2009
  Konu Sahibi : aylin90
 5. EU1

  EU1 Guest

  paylaşım için teşekkürler..a.s.
   
 6. 12 Haziran 2009
  Konu Sahibi : aylin90
 7. estel

  estel Guest

  paylaşım için teşekkürler..

  evliliğin müthiş bi emek gerektirdiğine inanıyorum..

  evlendiğim günden beri hiç ipleri bırakmadım hep emek verdik karşılıklı..salmadık hiç kendimizi şükür..

  herkesin bir yöntemşi vardır..

  herkes bunun için çaba sarf etmeli bence:)
   
 8. 13 Haziran 2009
  Konu Sahibi : aylin90
 9. yarennkara

  yarennkara Popüler Üye Üye

  Katılım:
  14 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.523
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  paylaşımın için teşekkürler..
  bunu dışında 2 tarafda kendini salmayarak evliliği casnlı tutumalı bence..bakımlı olmalı ihmal etmemeli kadın..ilk günlerdeki gibi olmalıki ilk günki heyecanlar yok olup gitmesin..
   
 10. 13 Haziran 2009
  Konu Sahibi : aylin90
 11. nidam034

  nidam034 Yeni Üye Üye

  Katılım:
  18 Kasım 2008
  Mesajlar:
  757
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  canım cok dogru bır paylasım.yazan elıne ve yuregıne saglık:)zemuszemus