Evlilii byle hayal etmemitim..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve hiranur8 tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

2 Kasım 2009
    Konu Sahibi : hiranur8
  1. hiranur8

hiranur8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evleneli 1 bucuk yil olacak...ama kendimi 40 senelik evli gibi hissediyorum...evliligimizde hic bir heyecan kalmadi..evlendigimiz anda bozuldu o buyu sanki..halbuki ne hayallerle evlenmistim...tam bir hayal kirikligi..esimle tamamen karakterlerimiz farkli..ben sakinim o sinirli,o herzaman kendi istedigi olsun ister ben arayi bulmaya calisirim ikimizinde dediginin ortasi olacak derim.ben o isten gelmeden once sirf onun icin makyaj yapip suslenrken o en paspal haliyle karsima gecip oturur..hafta sonlari bilgisayar basindan kalkmaz saatleeerce onun basinda vakit gecirir.ben birsey anlatirken dinlemez konsantre olamaz ama kendi anlatrken dinlensin ister.bunlar benim canimi o kadar yakiyorki..birde daha once ki tartismalarimizda sen aileni benden daha cok seviyorsun onlara daha duskunsun deyip sitem etmisti.evet hakliydi . bunun tek nedeni o! boyle olmasini bende istemezdim..ben onu ailemden daha cok sevmeye hazirdim ama o bunun icin bir caba da bulunmadi.hala bekarlik gunlerimi ozluyorum..annem babam yanimda olsa beni dinlerlerdi diyorum.onlar benimle daha cok ilgileniyordu..bu hayatta tahammul edemeyecegim seylerden biri ilgisizlik..ona sorsam benimle oldukca cok ilgilendigini soyler.hatta o bu evlilikte bir sorun olmadigini ikimizinde cok mutlu oldugunu dusunup birde boyle guzel bir evlilik icin zaman zaman da tesekkur eduyor.esim kotu bir insan degil.bana karsi saygili.inancli icinde Allah korkusu olan bi insan .hic bi kotu aliskanligi yok.caliskan.beni sevdiginden de eminim ama birazda benim istedigim gibi olsa..cok birsey beklemiyorum sadece bana benim ona davrandigim gibi davransa yeter...aramizda 8 yas fark var..bazen buyuzden mi boyle diyorum ama bununlada bir alakasi yok.aksine benimle daha cok ilgilenmesi daha anlayisli olmasi lazim...ne yapcam bilmiyorum.halime sukrediyorum ama bazende tahammul gucum kalmiyor..

2. 2 Kasım 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    hayat malesefki senin isteklerin doğrultusunda akmıyor canım..
    senin istediğin gibi niye olsun adam?sen onun istediği gibi olmayı dene madem..
    evliliklerin kötü gitme nedeni bu çoğunlukla,değiştirme isteği..
    bence sen onu olduğu gibi kabul etmeyi dene.o zaman bak nasıl mutlu oluyorsun..

4. 2 Kasım 2009
  5. Nergis26

Nergis26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3.271
    Ödül Puanları:
    163
    benim de eşim 8 yaş büyük benden ama hiç böyle bi davranış sergilemedi, 2buçuk sene oldu, bigününde bile bana sormadan, ben istemeden yan odaya bile geçmedi,evlilik birlikte yaşamak demek, aynı dünyada, ortak zevklerle..bence alarm veriyor evliliğiniz sakın durumu düzeltmeden çocuk yapma canım

6. 2 Kasım 2009
  7. hiranur8

hiranur8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ne yapacagimi bilmiyorum...artik esimin ani tepkilerinden cok sikildim.sadece bana karsi degil herkese karsi oyle..sinir kupu:KK43: kendide farkinda.artik sinirlerime hakim olmaya calisiyorum diyor.ama bana gore daha cook cabalamasi lazim

8. 2 Kasım 2009
  9. hiranur8

hiranur8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim onun istedigi gibi olmam demek o ne derse tamam deyip herseyin onun istedigi gibi olmasi demek..bu da benim yapimda yok.oyle oldugu zaman kendimi ezilmis hissediyorum ve kadinlarin ezilmesine karsi olan bir insanim..tamam herzaman hersey benim istedigm gibi olsun demiyorum ama ortak bir noktada bulusulmali..icimde kalan o kadar cok sey varki.:KK43:

10. 2 Kasım 2009
  11. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.692
    Ödül Puanları:
    463
    valla ben böyleyim kızım işine gelirse diye kenara çekilemez, madem evlenmiş hamam giren terler, sen onun için özenli oluyosan o da senin için özenli olmalı
    evlenmeden önce sinirli oluşunu bilmiyormuydun diye sorasım geldi, yani bu sinir olayı bana karşısındaki insanları kullanmak, isteklerini yaptırmak için bi mazeret gibi geliyor
    sinirliyim, sus, sinirliyim üstüme gelme diye erkekler rahat etceklerini sanıyorlar bazen

12. 2 Kasım 2009
  13. hiranur8

hiranur8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    vallahi ben de tam senin gibi dusunuyorum arkadasim.evlenmeden once de bir kac asabi hareketini gormustum aslinda ama bunlar gozumde cok buyumemisti.hakli oldugunu dusunmustum.dugunden oncede asabiydi dugun zamanindakileri de dugun stresindendir dedim.ama yok yok gecmiyor bir turlu..surekli insanlari elestiriyor.sanki dunyadaki tek dogru dusunen kendisi.bazen dusunuyorum benimle iyi evlenmis,kimseyide begenmez.insanlari oldugu gibi kabul etme ozelligi yok onda.kendi anne babasina karsi kardeslerine karsida oyle.saygi geregi cok fazla tepkisini gosteremiyor.insanlari uzuyor sonrada pisman oluyor.kendi de farkin da hatasinin..ama degismek icin daha fazla gayret etmesi lazim.birgun butun sevdilerini kaybetcek ozaman akli basina gelecek

14. 2 Kasım 2009
  15. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    çelişkiye bak hele çakma sarışın. Senin istediğin gibi niye olsun adam deyipte sonrasında sen onun istediği gibi ol demek doğrumu sengözlerimebaksanab

Her iki tarafta birazcık kendine çeki düzen verse, birazcık fedakarlık yapsa belki orta yol bulunur. Ama ben böyleyim, işine geliyorsa denirse işte bu evlilik yürümez.

16. 2 Kasım 2009
  17. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Bence eşinizle oturun ve bize anlattıklarınızı ona da anlatın,
    mutsuzluğunuzu,beklentilerinizi ve isteklerinizi...
    hemen umutsuzluğa kapılmayın,daha yolun çok başındasınız ve
    sadece siz yaşamıyorsunuz bu durumu,çoğu insan yaşıyor çünkü
    ayrı karakterde,ayrı terbiye almış,herşeyleri ayrı olan iki kişi,
    tek çatı altında yaşamaya,birbirinize alışmaya başlıyorsunuz,
    eh bunun için de biraz zamana ihtiyaç var değil mi...
    mutlaka konuşun derim...
    sevgiler...

18. 2 Kasım 2009
  19. devrimc66

devrimc66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bende malesef ayni derten yakiniyorum....onun disinda benim esimde cok dürüst Allahdan korkusu olan inancli ve iyi bir insan....sanirim bunun bi caresi yok...gerci yeni evlendigim zamanlarda daha fazlaydi asabiligi simdi biraz daha iyi....neden böyle oldugunu soruyorum..babasi terketmis annesini 4 cocuklan koca ailenin bakimini o üstlenmis 11 yasindan beri calismis...kardeslerine babalik yapmis evlendirmis hepsini...kendine gelince ne dügün gördü ne damatlik giyindi......esinle hic konustunmu neden bu siniri diye.....belki birazda olsa bi cözüm bulabilirsiniz...