Evlilik art mdr ? aldatlanlar,kocasn affedenler?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yaren_76 tarafından 9 Haziran 2007 başlatılmıştır.

9 Haziran 2007
    Konu Sahibi : yaren_76
  1. yaren_76

yaren_76 mareşal Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    bu yazıyı bir sitede okudum beyendiğim için sizle paylaşmak istedim

EVLİLİK ŞARTMIDIR ?

Her zaman güçlü, yakışıklı ve erkek olduğunu hissettirmeli,

Onunla bir çocukmuş gibi her zaman ilgilenmeli,

Seks ortamını taze tutmak için fantazili ortamlar yaratmalı,

Ailesi, çevresi, kendisini eleştirmekten vazgeçmeli,

vesaire vesaire vesaire......

Diyelim kadın tüm bunları başarıyla yaptı. Sizce erkek aldatmazmı yani şimdi?

Belirli bir yaşa gelmiş, kariyer sahibi, cebinde parası, altında arabası, esprili, giyimiyle mükemmel, karizmatik bir erkeğin aldatmaması mümkün mü? Hele ki uzun süreli bir evlilikte veya evlilik şart mı yani ilişkide.

Bence evlenmeden uzun ilişkiler yaşamış erkekler de aldatabilir. Olay uzun süreli olmasında mı yatıyor yoksa?

Tamam bunun bir de karşı tarafı var. Yani birlikte aldattığı kişi olan kadın da var. Yani kadın da aldatıyor.

Ama gene de sorarım size; gururlu, şerefli, kendine saygısı olan kadınların yani aldatmayan kadınların suçu ne?

Her gün mükemmel olmak mümkün mü yani? Ya da aman kocam aldatmasın diye mükemmel olmaya çalışmak kadını yıpratmayacak mı? Lütfen söyleyin bana 10 yılı aşkın ilişkilerde aldatmayan erkek var mı? Hiç bununla ilgili araştırma yaptınız mı? Bir kere erkek aldatmışsa gene aldatır mı sizce?

Evet. Ben de aldatıldım. 10 ay oldu öğreneli. Şimdi pişman ve bana karşı mükemmel davranıyor. İlişkimiz mükemmel. Ve sanki tekrardan çıkıyormuş gibi, aşkımızı yeniden yaşıyoruz. Gülüyor, geziyor başbaşa vakit geçiriyoruz ki, bugüne kadar da zaten öyleydik aslında.

Bana sebep olarak dedi ki;

sadece benim için çok kolaydı, her dediğime he diyor benden birşeyler beklemiyordu. Ama seninle olunca içimde duygu var. Yani onunla yattığımda sonrası giyinip çıkıyorsun hiçbir uğraşı gerektirmiyor. Ama seninleyken seviştikten sonra sarılıp uyuyoruz. Sana sevgi göstermek zorundayım ama ona hiçbir şey. Seninle duygu var onda yok.

Bu ne demek şimdi. Peki bundan sonra tekrarlanır mı sizce? Benim kafamdaki soru ve korkum bu işte.

Affetmeye karar verdim ve affettim. Şimdi ilişkim süper. (Ha bu arada 10 senelik evliyim. Öncesinde 5 yıl da birlikte çıkmışlığımız var). Bugüne kadar hemen herşeyi onunla yaşadık. Cinselliğimiz mükemmel. Onun için de öyle olduğuna eminim. Beni korkutan da bu. Benden kopamamasının sebebi mükemmel anılar ve yeni anılar yaratabilecek bir kişiyim. Onu iyi temsil ediyorum. Ya! Gene yapar mı sizce?

Bu konu böyle uzar gider. İşte durum bu.

Saygılar,

Sevgili okuyucularımız, Banu Hanım’a bu mailinizi yayınlayalım mı? Diye sorduğumuzda ”Neden olmasın? Hem belki bu konuda daha tecrübeli birileri sorumu yanıtlar” şeklinde cevap verdi. Şimdi sizlere soruyoruz. Siz ne dersiniz?

Erkek aldattığında affedilmeli midir? Affedilirse bir daha yapar mı? Kadının mükemmel olmaya çalışması mı gereklidir?

Sonsöz olarak belirtmek istediğimiz bir husus da şu; okuyucularımızın bahsettiği röportaj-yazıyı yayınlarken, bu yazının içinden “ilişkinin mükemmelliği için hep kadınlar uğraşmalıdır” sonucu çıksın diye düşünmedik. Sadece bu konuda 3 farklı erkeğin görüşlerini sunduk. Bu görüşleri bilmenin kadınlara yine de bir düşünme fırsatı yaratmasını umduk. Fena da olmadı. Değil mi?

2. 20 Ağustos 2009
  3. Gokcenstanbul

Gokcenstanbul Dünyanın bütün zambakları Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hayret kimse yorum yapmamış. Ben bekarım ne desem yalan olur. Ancak eşinin konuşmalarından bu aldatmanın 1 defa değil de 1 kişi ile süreklilik arz ettiğini sandım bir an. Ya da bana öyle geldi. Demek ki 1 defa ile kalmıyormuş.
    Bayan aldatsa acaba kocası bu kadar rahat rahat anlatıp, onu haklı görebilecek miydi? Ve sanki öyle bir bahanesi var ki, özrü kabahatten kötü. Sevgi; şimdi birini sevmek, ki zaten eşin suç mu. Zor mu gelmiş. Çok salak

4. 20 Ağustos 2009
  5. _butterfly

_butterfly sonsuza kadar... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Erkeklere göre kolay işte,kendisi de demiş kolaydı diye.Yattım,kalktım ve şimdi de senin yanındayım...Çok üzülüyorum böyle durumlara..Affetmek gerçekten büyüklük mü??yoksa affeden için bi ceza mı??işte bunu bilemiyosun,her şeyi yaşayıp görüyo insan.Yapmayan da var tabi,yapıp da tövbe eden de,ne olursa olsun gene devam eden de..Buna göre affedilmeli bence.Aldatan kadın da olabilir,bu sefer de söylediklerim erkekler için geçerli.Acizliktir bence aldatmak,bir şeylerden kaçmaktır,yeni hevesler aramaktır ki bu da adı üstünde heves;gelip geçici.Geçtikten sonra pişman olunur,ama artık çok geçtir.Ben de çok korkarım birgün aldatılmaktan.Ama bunun için de sevgilime ya da eşime,sırf beni aldatmasın,güzel bulsun diye süslenmem yani.Bunu onun için değil,kendim için yaparım çoğunlukla..Ama gene de neyle karşılaşacağını,nasıl davranılması gerektiğini bilemiyosun ki...

6. 25 Ağustos 2009
  7. biranneyim

biranneyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aldatılmak çok zor kabullenemiyorsun kendini çok zavallı hissediyorsun eşin bir başkasıyla birlikye olmuş ona sarılmış o kadın daha genç belki daha güzel bir günahmı işledim de bu benim başıma geldi bilmiyorum cezamı çekiyorum seninde dediğin gibi gerçekten cezamı çekiyorum hakediyormuydum bilmiyorum belkide hakediyordun 5 ay oldu hala bilmiyorum ben ona en güzel yaşlarımı yıllarımı vermiştim teşekkürü bumuydu vermeseydim kime ne sanki umurundamı k,msenin hala unutamadım içim hala acıyor

8. 25 Ağustos 2009
  9. serin7979

serin7979 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence erkeğin içinde varsa kadın ağzıyla kus tutsa erkek yine aldatır aldatmayacak erkekte karısı kiloda alsa ,kendinede bakmasa esiyle birliktede olmasa yine aldatmıyor örnekleri vardır mutlaka cevremizde benim var mesela kadın adamın 2 katı oldu saldı kendini iyice adam yine evinden dısarı cıkmıyor :nazar:
    masallah

10. 26 Ağustos 2009
  11. si_mer

si_mer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    içinde olmak mı....bayanlar...ben bu hayatta en birincinize dahi güvenmemeyi öğrendim....en ufak esintiye balina gibi atlamaktan kurtulamayacak kadar güçsüzdür zayıftır erkek...evlilik asla çözüm olamaz..benim bitişim olacak mesela anladım..ve biliyor musunuz henüz 1,5 aylık evliyim....yalanını mı yakaladınız hele ki aldatma...sallayın atın gitsin layık olduğu yere....

12. 27 Ağustos 2009
  13. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Aldatılmak çok acı ve inanıyorumki kadın affetse bile unutmaz. Aldatan erkekte bence haram her zaman tatlıdır derlerya işte o yüzden gene yapabilir yani. Oysa aldatan aldanır birde bunu bilseler.

14. 27 Ağustos 2009
  15. EU3

EU3 Guest

kadın asla hiç bır seyı unutmaz unutmus gıbı yapar ama unutmaz...

16. 27 Ağustos 2009
  17. mavigece75

mavigece75 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Canım aynen benimde bir ayı geçti ama antideprasanlarla ayaktayım..unutulmuyo...çok zor..şimdi etrafımda pervane...ama işte giden gidiyor...yazık oldu herşeye.kendini aldattı beni değil..ama neye yarar ...bende cezasını çekiyorum...

18. 27 Ağustos 2009
  19. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Alıntı;
    Evet. Ben de aldatıldım. 10 ay oldu öğreneli. Şimdi pişman ve bana karşı mükemmel davranıyor. ılişkimiz mükemmel. Ve sanki tekrardan çıkıyormuş gibi, aşkımızı yeniden yaşıyoruz. Gülüyor, geziyor başbaşa vakit geçiriyoruz ki, bugüne kadar da zaten öyleydik aslında

Bende bunu anlamıyorum
    Koca aldatıyor
    Kadın affediyor
    Sonra hiç birşey olmamış gibi hayat devam ediyor
    Üstelik koca; Altatmanın ve itiraf etmenin ezikliği ile Kadına Karısına Kul Köle oluyor
    Peki;

Hiçmi Aklınıza Gelmiyor,Psikolojiniz ne durumda!
    Zavallılığınız Ezikliginiz Gururunuz...
    Affetseniz bile siz çekeceksiniz Unutmayın!!