EvLiLik de Erkegin MesLegi cok mu ÖnemLi? Yoksa Saygi Sevgi mi?

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve aylin90 tarafından 22 Mart 2009 başlatılmıştır.

22 Mart 2009
    Konu Sahibi : aylin90
  1. aylin90

aylin90 facebook/AyLinFotografie Üye

Beğenildi:
    201
    Ödül Puanları:
    163
    Merhaba Bayanlar. Bu konuyu bide EVLILIK bölümünde actim, tam olarak nereye acacagimi bilemedim burayada actim.
    Öncelikle Fark ettim ki, cogu meslegi iyi olan erkekler ya havali oluyor yada KALBI iyi olmuyor. KALBI iyi olan beylerin de dogru bir isi olmuyor (kazanci az yani).
    Simdi benim sorum $u: Evlilik de Maddiyat cok mu önemli? Bir erkegin Meslegi cok mu Iyi olmasi lazim kii iyi gecinebilesin? Simdi bu soruyu Bayanin da i$i olarak soruyorum, yani Bayan da calisiyor meslegi elinde. Beyinin Cok mu iyi isi olmasi lazim evliligin iyi ssürmesi icin? Karsilikli saygi sevgi mi önemli yoksa para mi?
    Umarim anlatabildim derdimi :)
    Sizler nasil bir evlilik yaptiniz? Maddiyat durumunuz nedir nasildir, gecinebiliyormusunuz ve nasil? Tskler

(hem almanya sartlarina bakarak hemde Tr sartlarina bakarak cvpler bekliyorum)

Son düzenleme: 22 Mart 2009
  2. 22 Mart 2009
  3. Arkadasım iş önemli tabi ki ...para olmadan hiçbir şey olmuyor..bana göre bir erkek evini geçindiriyor ve eşini kimseye muhtac etmiyorsa sorun yok...calışkansa kişiliği oturmusa sorumluluk sahibiyse evlenilir o adamla...
    ayrıca hem iyi kalpli hem de iyi meslek sahibi kişiler var yok sanma..nasip allah iyilerle karşılaştırsın ...
    cok iyi işi olan birini alırsın evlenirsin ama bi bakarsın işinden oldu saglığından oldu akışına bırak bence..

4. 22 Mart 2009
  5. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    aslında hepsi de aynı oranda önemli. erkeğin eşinden alt bir pozisyonda çalışıyor olaması ve daha az maaş alması ya da tahsilinin daha düşük olması ileri vadede problem olabilir bence. davul bile dengi dengine demişler. ama sırf mesleği iyi çok para kazanıyor diye de tercih yapılmamalı elbette. kişiliğinin oturmuş olması en önemlisi. bir de iyi bir işi varsa yeme de yanında yatyerimseniben

6. 22 Mart 2009
  7. EU2

EU2 Guest

valla bana göre erkek evine bakıosa ailesini kimseye muhtaç etmiyosa yani ihtiyaçlarınız tammsa bence aşırısını istemeye gerek yok herşeyin iş statü olduğuna inanmıyorum başlığına göre yazıyorum sevgi saygı çok çokkk önemli bencee...

8. 22 Mart 2009
  9. EU1

EU1 Guest

çok karışık bır konu,
    tanıdıgım kızlar hep işten cıkıp ev hanımı oldular bebek yaptılar adamlar tek maasla evı gecındırıyor
    ama onemlı olan eve bakabılecek gucu kendınde bulmaları, bunu bulan adam zaten ıyı adam ooluyor aslında.
    yani sahıplenen ve efendı dıyebılcegımız turden oluyıorlar.
    tek maas da yerı gelıyor yetebılıyor ama 2 maas varsa daha ıyı
    adamın tahsılı ve maası sızden az olursa sorunlar olabılır ama o da kabul edılebılıyor gunumuzde.
    akışına bırak kadere kendını teslım et, zaten secmeyle olcak ıs degıl

10. 22 Mart 2009
  11. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bence onemlı degıl.Ben ogretmenım,esım ıse f adlı bır otomobıl markasında oto teknısyenı kısacası araba bakımı ıle ugrasıyor.cogu kısı esınız ne ogretmenı dıye soruyor dırekt ben de gogsumu gere gere soyluyorum esımın meslegını ve esımle gurur duyuyorum cunku meslegı benı cok ılgılendırmıyo.ıngılızce ogretmenı bı erkek arkadasım vardı katlanılmazdı aman allahım yanı.Tabı herkes aynı olacak dıye bır kaide de yok arkadaslar dimi :p

12. 23 Mart 2009
  13. forga

forga Guest

Bence kadın daha fazla kazanıyorsa sorun olabilir, erkekler genelde egoları şişik varlıklar olduğu için bu durumu kafalarında kurup gurur meselesi yapabilir. Yani meslekten ziyade kazanılan para dengesi önemli bence

14. 23 Mart 2009
  15. ardeniz

ardeniz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim için önemli. eğitiminin benimle aynı düzeyde yada daha iyi olmasını isterim. kısaca erkeğin bir adım ötede olmasını beklerim.

ama birde şöyle olanları var. eğitimi benden daha iyi olmamasına rağmen iyi bir meslek edinmiş, iyi bir kazancı olan ve kültür bakımından da benden üstünolan biri de olabilir. bana birşeyler katabilir.

kadının erkekten çok kazanmasının nasıl bir şey oldğunu, birbirlerini nasıl ezmeye çalıştıklarını bizzat gördüğüm için benim fikirlerim bu yönde.

16. 23 Mart 2009
  17. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    iyi bir mesleği olmayan adam boş adamdır bana göre, kalbi ne olursa olsun...meslek derken, tıp, hukuk ya da mühendislikten bahsetmiyorum...işinde iyi olmak, aranılan olmak...yoksa hiçbirimiz çok büyük şeyler beklemiyoruz hayattan en azından ben beklemiyorum...
    ama benim eşim beni yansıtmalı, beni taşımalı ben kendime yatırım yaparken o yerinde sayıyorsa dengesizlik vardır...
    kazanmalı mı evet kazanmalı...şimdi adam benden az kazanıyorsa bu benim için sorundur... benden çok fazla kazanıyorsa da benim için sorundur o sorun yapmıyorsa ben yaparım...istemem ben bir kazanırken o on kazansın...uçurumlar olmamalı bence arada...
    bu acıdan bakarsak maddiyat önemlidir benim için..saymadığım adamı sevemem... bir baltaya sap olamamış adamı sevemem..
    biz nasıl evlilik yaptık... ben mühendis bu adam işi iyi diye bakmadım hiç... eminim o da aynı gözle bana bakmadı...ben evlenene kadar eşimin maaşını bilmedim...neyi var neyi yok bilmedim... yüz göz olmadık bu konularda hiç...herkes kendine yetiyordu... belli bir konumumuz vardı...ikimizde iyi kazanıyoruz.. tabii bu iyi kişinin hayat şartlarına göre değişir ama biz Türkiye şartlarına göre de iyiyiz bence..çok şükür...

18. 23 Mart 2009
  19. EU1

EU1 Guest

EvLiLik de Erkegin MesLegi cok mu ÖnemLi? Yoksa Saygi Sevgi mi?

cevap verıyorum meslegı önemlı
    sevgı saygı da neymiş meslek asıl olandır
    hele bı muhendıs vs olsa tamam, adam pisliğin tekjı olsa da muhendıs olması yeter ???

nası soru bu boyle .