Evlilik,egoistlik ve taş fırın erkeği ilişkisi

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nermine tarafından 10 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : nermine
  1. nermine

nermine susmayı çare bilen Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eşimle bir çok tartışma, güvensizlik, ailesel problemler yaşıyoruz her anlamda ama artık son zamanlarda kendi haline bıraktım ne düşünüyorsa nasıl istiyorsa yapmaya çalışıyorum artık yapacak başka da bişey kalmadı çünkü;
    benim haklı olduğumu ne kadar çok kabul etsede kendi gururu ve egolarından taviz vermemek için düzeltme çabasına girmiyor, hatta çözümsüz hale getirmek onun için çözüm oluyor.
    ben ne kadar onun sözlerine ve düşüncelerine yorum ve cevap vermedikçe o daha çok benim üzerime geliyor bu sefer benimle ilgili konulara giriyor illa ki çözümsüzlük olması gerek çünkü onun için
    mesela; ben işe nasıl gidip geliyorum ne yapıyorum akşama kadar kiminle görüşüyorum işyerimde ki çalışma şartlarım herşeyi bir bir anlatmamı istemesi birşeyi birkaç zaman sonra öğrendiğinde de benim haberim yoktu da bana söylemedin kendi kafama göre hareket etmişimde..... vs.
    eve gelince de akşam bişey yapma yanımda otur, beraber vakit geçirelim hafta içi evde temizlik yapsam bu normalde pazar günü yapılıyordu neden bugün yaptığım veya gerekliliğine kadar herşeye bir açıklama istiyor.
    başkalarıyla konuştuğum konulara, çevredeki durumlar hakkında ki düşüncelerime kadar herşeye ayrıntılar ayrıntılar ayrıntılar
    ve bunların hepsine ama hepsine inanın ki sadece onun aklında soru işareti kalmasın diye bunlarla huzurumuz bozulmasın diye inanılmaz bir sabırla hep açıklama yapıyorum ki siz de bunu anlamışsınızdır.
    şimdi benim merak ettiğim evlilik kadının eşine herşeyi detayları ile anlatması ve ona göre hareket etmesimi ki bu durumda kocanın egoistliğini pekiştirmek ve tam anlamıyla taş fırın erkeği olarak hayatına devam etmesini sağlamak mı oluyor?

yoksa ne oluyor?

birde sizlerin görüşlerini almak istiyorum

şimdiden görüş ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

2. 10 Temmuz 2010
  3. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    içim şişti be abla. egoistlik değil bu, başka bişi. öyle olsa sizii de umursamaz. sanırım kendisine zerre kadar güveni yok kocanızın. sürekli sizden emin olmaya çalışıyor. hiç normal değil. sevgi tutsaklık değil özgürlük olmalı, tabi ben bekarım anlamam o da var :ecrin_bebek:

4. 10 Temmuz 2010
  5. huzurum

huzurum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    oo böyle zor ya.sıkılır insan bunalır.kaç yıllık evlisiniz ki? bende eşime sorarım merak ederim.o da sorar.nette nereye girdiğimi bile sorar.yalnız bunaltmadan.bizim ilişkimiz böyle kuruldu böyle devam ediyor.sıkıntı yok yani.hiç umursamamasından iyidir diycem.ama sanırım ciddi manada bir ego tatmini olasılığı var ortada.konuşmuyor musun hiç sıkılıyorum.hoşuma gidiyor sorman ama neden bu kadar detaycı oluyorsun falan vs.. sorun sizi sorularıyla fazla bunaltması mı? bunu konuşup çözebilirsiniz sanırım.. :1hug:

6. 10 Temmuz 2010
  7. nermine

nermine susmayı çare bilen Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    2 yıllık evliyiz canım soruyorum ve açıklama aynen şu
    ailenin reisi ve kocan olduğum için sormaya hakkım yokmu soramazmıyım?
    diyor

8. 10 Temmuz 2010
  9. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kocanız paronayak mıdır?

çevreyle ilgili çok problem mi yaşıyor?

yada sizin kime ne anlatacağınızı merak mı ediyor?

kayınvalidenizle aranız nasıl?

10. 10 Temmuz 2010
  11. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    elbette soracaktır ama bu derece değil..

ben de bazen toptan temizliğe kalkışır uğraşırım 15 gün evi pislik götürür bakarsın hergün silerim ama eşim meraklı detaylı sormaz. yorma kendini fazla der geçer.
    gittitiğim yeri sorar geldiğim de de nasıl geçti neler yaptın der. başka bir ayrıntı yok...

sizinki bu yüzden garip geldi.

12. 10 Temmuz 2010
  13. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    onun sana yaptiginin aynisni ona yapsana.. erkekler baska turlu anlamiyorlar..

14. 10 Temmuz 2010
  15. huzurum

huzurum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :eek:lmaz::eek:lmaz:
    hmm.bizimde 2 yıl olucak inş.tabiki sorsun.eşimde reis pozisyonunu seviyor hissdiyorum.hoşuna gidiyor.bazan onu mutlu etmek için bile soruyorum canım böyle yapabilir miyim diye.yalnız beni sıkıntıya sokacak bişey olmadığı için sorun olmuyor.belliki çok bunalmışsın.konuşmalısın.başka nasıl olur ki? :umursamaz: aynı şeyi sende ona yap.sık sık sor.aynı şekilde.o zaman seni anlar belki farkına varır.en azından azaltabilir belki.
    bu çoğu evlilikte böyle sanırım.reis olma durumu kocan değil miyim benim dediğim olcak durumu.ama böyle çekilmez olur ya hayat.çok olamamış evleneli.zamanla düzelir belki.çözüm olmazsa dahada kötü< olabilir.inş olmaz..

16. 10 Temmuz 2010
  17. huzurum

huzurum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı zamanda yazmışız.. sanırım bu işe yarayabilir.. bu seferde sen soramzasın falan derse bilmiyorumkismile

18. 10 Temmuz 2010
  19. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.557
    Ödül Puanları:
    463
    ay vallahi ben yoruldum okurken, eşinin psikolojik bi rahatsızlığı olabilir mi takıntı gibi
    bi doktora gitmeye ikna etsen
    tabii hep böyleydi, tanıştığımızda da, nişanlıykende böyleydi diyosan, o zaman karakteri böyle