Evlilik hayatlarımız...dertlerimiz....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dreamofbaby tarafından 6 Eylül 2010 başlatılmıştır.

6 Eylül 2010
    Konu Sahibi : dreamofbaby
  1. dreamofbaby

dreamofbaby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba arkadaşlar.Şimdi yazılanları okurken bunları yazmak geldi aklıma.Eminim sizlerinde paylaşacakları vardı.Acı hatıralar diyeceğim üzülerek...okuyun bakalım size tanıdık gelecekmi yazdıklarım :)))

Evlilik hayatlarımıza bakın....

Düğün öncesi olaylar :

Kızım sen nasıl istersen öyle olsun denir sonra işler değişir.
    -Bu mobilya sizin salona uymaz.
    -Oturma odası takımı almayın zaten çocuk odası yapacaksınız.
    -Bu gelinlik neden kırık beyaz renk tam beyaz olmalıydı.Gelinlik dediğin beyaz olur.Ayrıca kuyruğu uzun duvağıda kısa olmuş.
    -Düğün olmasın dersiniz nikah olsun aaaa olmaz derler o kadar akrabamız var rezilmi olalım.O zaman yemekli olsun benim akrabalarım uzaktan gelecek.Olmaz çok masraf derler.
    -Ev yerleştirirken ay benim kızım evlenirken damat tarafı bir rahat bırakmadı.Gittiler geldiler eşyaları darmaduman ettiler.Rahatca yerleştiremedik.Kaynana dırdır etti diye anlatırlar ama aynısını kendileri size yaparlar birde düğünün tam öncesinde huzursuzluk yaratırlar.
    -Aylar öncesinden imam nikahı olsun hemen derler düğüne yakın ne gerek vara çevirirler.
    -Kınaya davet edersiniz illa gelmemizmi lazım derler.Gelince kös kös otururlar herkesin keyfini kaçırırlar.

Düğünde :

-Gelin almasından itibaren herşeyi siz ayarlarsınız.Fotografcıyla siz randevulaşırsınız.kuaförle siz anlaşırsınız.Ama kaynananız çıkar aaa ordamı hazırlanacaksın.Bizim burda hazırlansanda olurdu.Zaten sizin ev uzak bizim evden gelinlikle çık der.
    -Almaya nişanlınız tekbasına gelir.Buarada siz zaten herşeyin ödemesini yapmısınızdır.
    -Düğün telaşesini artık anlatmayayım.
    -Takı merasiminde takılar takılır sonra hemen erkek tarafından biri toplar onları kaldırır.Benim bileğimdeki saate kadar almışlardı.Neymiş balayında evde kalmasınmış.Yeni gelin evine hırsız girmesinmiş.( bu çok mantıklı ama o takıları geri almak için aylarca istemekmi lazım)

Düğünden sonra:

-Siz çalışıyorsunuz evi idare edemezsiniz.Akşamları yemekleri bizde yersiniz derler.E o zaman biz neden evlendik ev idare edemeyeceksek.
    -Bayram olur tatile gitmek için tek fırsatınızdır.2 sokak ötede oturmalarına rağmen el öpmeden mi gidiyorsnuz kahvaltıya buraya gelin derler.
    -Anahtarınız onlardada vardır.
    -Sen evlendikten sonra çok kilo aldın demek onlar için zevktir.
    -Maddi anlamda herşeyinize karışırlar.Siz çalışsanız bile onlar için oğullarını parasını çarçu eden gelinsinizdir.
    -Buarada yeterki eşim üzülmesin evimizde mutlu olalım dersiniz sesinizi çıkartmazsınız.Bizi beğenmiyor konuşmuyor derler.Arayıp sorarsınız hatırlarını.Herşeye karışıyor derler.Ne yapsanız yaranamazsınız.
    -Tüm bunlara karşılık eltiniz ve görümceniz mükemmeldir onlar için. alsanaalsanasmile Ve tüm bunlar şu cümleyle başlamıştır. " kızım herşey senin isteğin gibi olsun " tam tersi olsa bile :eek:

2. 6 Eylül 2010
  3. temmuzz

temmuzz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.305
    Ödül Puanları:
    238
    -Maddi anlamda herşeyinize karışırlar

kilom evlendim evleneli aynı vew ben her tatilde gittiğimde onlara göre kilo almış oluyorum eve geliyorum tartılıyorum kilo aynı bunu söylemek sizinde dediğiniz gibi bir zevk onlar için sinir oluyorumkötükedihüso

eşimin mmaşı iyi ama eşim hiçbirzaman ailesine aldığı maaşı tam söylemez her geldiklerinde eşimin maaşını sorarlar nekadr alıyosun zam varmı niye bukadar çok harcıyorsunuz vs vs vs vs vs

bu insanların hepsi aynı bence

4. 6 Eylül 2010
  5. ozlm_

ozlm_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel özetlemişsin tebrikler.:))
    okurken ayy aynı benm dururmum dediğim maddeler çok oldu maalesef..
    tabi bana başta bile ''kızım herşey senin istediğin gibi olsun'' diyen olmamıştı, biz zamanla herşeyin kayınpederim tarafından organize edildiğini öğrendik, gelinliğimde buna dahildir.
    Sorunsuz atlatalım die sesimi çıkarmadım.. Hala çıkarmıyorum sadece susuyorum, susuyorum
    susuyorumm....

6. 6 Eylül 2010
  7. temmuzz

temmuzz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.305
    Ödül Puanları:
    238
    eşya alırken fikrini söyleyen çok oldu ama ben kimseyi dinlemedim duymadım tıkadım kulaklarımı

8. 6 Eylül 2010
  9. 1 anne

1 anne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    :)yüzümde buruk bir tebessümle okudum yazdıklarınızı.Ne kadar güzel özetlemişsiniz.Herhalde bunları yaşamayan yoktur.malesef erkek tarafı bu konularda inanılmaz düşüncesiz oluyorlar.Benimde içimde yaradır bir çok şey.Telafisi yok mu?vardır mutlaka ama telafi etmek isteyen yok sanırım.bazen bırakmak lazım bence.İlişkiler bir tarafın özverisiyle,idare etmesiyle yürüyorsa hiç yürümesin.İşte en başından beri bize bunları yaşatanları affedemiyorsak,affetmemiz için fırsat yaratmıyorlarsa mesafe...en güzel çözüm bu bence.Ben denedim ve gördüm ki ne kadar mesafe o kadar huzur...

10. 6 Eylül 2010
  11. Yusum

Yusum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ben bunların hiç birini yaşamadım =))
    Cidden tek bir madde bile bana uymadı.
    Çünlü neyimiz var neyimiz yok ikimiz yaptık, dolayısıyla hiçbirşey deme hakları olmadı =)

Aaa kilo meselesi var ama sadece tam tersi :KK1: Her gittiğimde oğlumuz kilo almış ama sen zayıflamışsın diyorlar. Ben de oğlunuza sorun demek ki bana iyi bakmıyor diyorum susuyorlar =))

12. 6 Eylül 2010
  13. TALEM

TALEM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    SENİ YİNE KAHVALTI YEMEĞE ÇAĞIRIYORLAR N GÜZEL
    BENİ ÇAĞIRSINLAR İŞ DÖNÜŞÜ
    GİTSEM YESEM İÇSEM
    SONRA UYKUM DESEM KAÇSAM
    :))))
    ANACIM BENİMKİLER BEKLİYOR Kİ ÇAĞIRAYIM DAVET EDEYİM
    ELTİM HİÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇ TINMAZ O SÜPPER
    KADIN ÇAY YAPSA OY OF DİYE DİYE

alkisalkisalkis

14. 6 Eylül 2010
  15. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    süper bi yazı cnmm ellerine sglık:)
    bana uyan yerler burasıııı:)
    -Takı merasiminde takılar takılır sonra hemen erkek tarafından biri toplar onları kaldırır.Benim bileğimdeki saate kadar almışlardı.Neymiş balayında evde kalmasınmış.Yeni gelin evine hırsız girmesinmiş.( bu çok mantıklı ama o takıları geri almak için aylarca istemekmi lazım)

Düğünden sonra:

-Siz çalışıyorsunuz evi idare edemezsiniz.Akşamları yemekleri bizde yersiniz derler.E o zaman biz neden evlendik ev idare edemeyeceksek.
    -Bayram olur tatile gitmek için tek fırsatınızdır.2 sokak ötede oturmalarına rağmen el öpmeden mi gidiyorsnuz kahvaltıya buraya gelin derler.
    -Anahtarınız onlardada vardır.
    -Maddi anlamda herşeyinize karışırlar.Siz çalışsanız bile onlar için oğullarını parasını çarçu eden gelinsinizdir.
    -Buarada yeterki eşim üzülmesin evimizde mutlu olalım dersiniz sesinizi çıkartmazsınız.Bizi beğenmiyor konuşmuyor derler.Arayıp sorarsınız hatırlarını.Herşeye karışıyor derler.Ne yapsanız yaranamazsınız.
    -Tüm bunlara karşılık eltiniz ve görümceniz mükemmeldir onlar için. Ve tüm bunlar şu cümleyle başlamıştır. " kızım herşey senin isteğin gibi olsun " tam tersi olsa bile
    kayınvalkiden ve kayınpederim çok iyilerrrr amaa istiyorlarki sürekli birlikte olalımmm bende bunalıyorummm dogal olarakkkk benden 40 yaş büyük insanlarrr nekdr ortak muhabbetimiz olabilir nederlerse onaylayıp baş sallıyorumm:)keşkeeee herkesi kendi hallerine bıraksalarrr..bi gün gitmesem özlemedinizmi bizi anammm nerelerdesiniz kayboldunuz:)gibi laflar duyarımmm..kötü niyetine deil tmmm ama ben hergün görüşmek istemiyorumkiii..2.5 aylık evliyim balayı haric evimde toplasan 1 hafta durmadımm..ayolll çok dertliyim bu konudaaaaaaa yaz yaz bitmes valla..yine diyorum özleirnde çok iyilerrr istiyrolarki dizleirnin dibinden ayrılmayayımmm ama ben sıkılıyorum neyapimmmm..

16. 6 Eylül 2010
  17. dreamofbaby

dreamofbaby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    belki benimde gücüme giden bu.Çünkü bizde neyimiz var neyimiz yok kendimiz yaptık.Paramızla istediğimizi alamadık.

18. 6 Eylül 2010
  19. Yusum

Yusum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kusura bakma canım ama pek bir yüzsüzlermiş. Hem 3 kuruş yardım etme hem de herşeye karış.
    Bİz hiç karıştırmadık ama karışmak isteyen bir görümcem oldu tabi. Eşim de uygun dille karım ne isterse o olacak diyerek baştan püskürttü onu =))