EVLİLİK(iyi ve kötü yönleri)

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve KALB!M tarafından 30 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

30 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : KALB!M
  1. KALB!M

KALB!M Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm kıslar sizden rica ediyorum ösellikle evli bayanlardan evliliğin iyi ve kötü yönlerini yazarmısınız bis evlilik yolunda ki gençlere hem bi yol göstermiş olursunuz hemde herkes tecrübelerini döker ortaya lütfen herkes bişeyler yassın çünkü benartık çok sıkıldım çevremdeki insanların beni evlilikten soğutma çabalarından ve ösellikle yasarken iyi yönü yada kötü yönü olarak belirtirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler arkadaşlara.s.

2. 30 Mayıs 2007
  3. hxixztutkunu!!!

hxixztutkunu!!! (((()))) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benide soğuttular vala.....yok gecinemezsin yok erkekler böle yok söle...aman yaa...onu diyenlerde evlenmişşşş...
    aklınvarsa evlenme diyorlar....ama
    evde kalcaz bu seferde..
    evde kalıncada neden evlenmedin isteyen yokmu diyorlar.....
    bende dost hayatı yasamak.......hahahhahahah
    saka tabiiii

karsıyım böle seylere

4. 30 Mayıs 2007
  5. EU3

EU3 Guest

canım evlilikte en önemli olan şey karşılıklı saygııı saygıyı yitirmedikce güzel bi evlilik geciriyonnn :))) saygılarrrr mucaxxxx

6. 30 Mayıs 2007
  7. KALB!M

KALB!M Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet hız tutkunum insanlar neden hep kötü yanalrı görüyo iyi yönleride var sevdiğin insanla bi ömür geçiriceksin bundan daha güsel şey ne olabilriki banada aynısını diyolar ama benimkiler daha çok maddi yöne bakıyolarrrrrr bana köye evlenme diyen insan gelinin köyde oturtuyo böle bi mantık varmıdır yaaaaaaa

8. 30 Mayıs 2007
  9. hxixztutkunu!!!

hxixztutkunu!!! (((()))) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet ya sevdiğin insanla beraber olacaksın...aynı evde yaslanacaksın ne güzel en önemlisi saygı sevgi olunca huzur olursa tamamdır..belki ailenn yanında oladuğundan dahada mutlu olacaksın..
    haksızmıyım ama arkadaslarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

10. 30 Mayıs 2007
  11. KALB!M

KALB!M Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet bencede en önemlisi saygı sevgi sen sevip saydıktan sona vede sevilip sayıldıktan sonra herşey olur ben böyle düşünüyorum

12. 30 Mayıs 2007
  13. evlilikte sevgi saygı önemli onu kaybettinmi herşeyi biter birbirine değer vermek önemli:eek::eek:

14. 30 Mayıs 2007
  15. emrecemre

emrecemre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canımm kalbim...........
    evliliğin ii ve kötü yanlarını sormuşsun.....
    kendime ve gözlemlerime göre yazıyım aklıma gelenleri
    ii yönler.......
    sevdiğin,aşık olduğun ve seni seven bir insanla aynı evde yaşıyorsun..
    gece gündüz birlikte vakit geçirme şansın oluyor...
    kendine ait bir düzenin oluyor..kendi evinde yaşıyorsun ve
    kendine ait birşeylerin olması çok güzel bir duygu..
    akşam onun işten gelmesine yakın sevdiği yemekleri tatlıları yapmanın keyfini yaşıyorsun...onu mutlu etmek için..
    en güzeli ikinizin birlikte yaptığı belkide en güzel şey olan bir bebeğinin olması...
    saygı ve çok büyük bir sevgi gerekiyor bu iiyönlerin çoğalması için.....
    ve tabikii 2 tarafında haddinden fazla anlayışlı olması gerekiyor..eğer öyleyse ii yönleri daha da artıyor zaten..

kötü yönleri........
    *tek kişilik olan hayatın artık her yönüyle iki kişilik oluyor...
    *onun sorumluluğunu taşıyorsun...attığın her adımda onuda düşünüyorsun...
    *2düşünüp 1 yapıyorsun...
    *aileler ne kadar yakınınızdaysa o kadar sorun oluyor...
    *olayı 2 kişilik bir aile olarak göremediğiniz zaman(erkeğinde bunu kavraması gerekiyor)yani 3.şahıslar konu her ne olursa olsun sizin işinize burnunu sokuyorsa ozaman büyük kavgalar yaşayabiliyorsunuz...
    *hatta bu süreç uzadıkça sonuç ayrılık bile olabiliyor....
    *eşinin ve senin artık başlı başına bir aile olduğunuzu herşeyden önce aklı başında birer birey olduğunuzu kesinlikle kavraması gerekiyor..

bunları böyle çoğaltabilirsin....ama şunu unutma...evli olmak aynı evde yaşamaya başlamak şu anki halinden çook çook farkli olacak..her yönden...
    şuan ki kadar mutlu olamadığın zamanlar olucak..şuan yaptıklarınının belkide bir çoğunu yapamıycak olacaksın...yanii şuan hayal ettiğin gibi(genelde öyle olur çünkü)herşey toz pembe,ben onu seviyorum oda beni seviyorum bizim niye sorunumuz olsun ki)olmayabiliyor....

kısacası evlilik bazen inanılmaz güzel,bazen çekilmez,bazen mutlu,bazen mutsuz anı anına tutmuyor yani.........ii yada kötü olması çoğunluk sizin elinizde ama bazen de sizle beraber başkalarının elinde........

umarım çoook mutlu olursun canım............

16. 30 Mayıs 2007
  17. @TUANA@

@TUANA@ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Güzelim evlilikte ilk önce sevgi sonrada saygı bunları kaybetmediğin sürece çok güzel gidiyor evlilik. Birde tam anlamıyla bir aile olduğun zaman (tatlı bir çocuk) daha da güzel oluyor evlilik. 6 yıllık evliyim ve hemen hemen 3 yaşlarında birde kızımız var. inşallah her zaman bu kadar ilgili ve saygılı oluruz birbirimize.

18. 30 Mayıs 2007
  19. kasem

kasem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben yeni evliyim arkadaşım.evlilik kesinlikle her bayanın ve erkeğin tatması gereken bir duygu.sonuçta herşeyden önce YÜCE ALLAHIN emri.bende uzun zaman flört ettiktren sonra eşimle evlendim.evlenmeden önce hayatımız hakkında hayal kurardık.ama evlendikten sonra anladım ki hiç bir hayal insanın istediği gibi olmuyo.canım insanlar seni soğutuyomuş ama şunuda düşünmelisin herkez evlilkten bahsedince kendi hayatlarından bahsediyorlar.belki sen eşinle çok mutlu olucaksın dimi?yani muhakak insanların uyuşmadığı anlar olucak ama birbirinize sabırla davranıcaksınız.ama sana tavsiyem sakın mantığınla sevgini aynı yolda yürütme yürüttüğün zaman mantığın hep bir adım önde kalıyo.bana bak ya nelerde yazmışım bir ton sorunum olduğu halde sana bu iyi temennileri yazabiliyosam sorun evlilikte değil bizlerde yani bende.neyse sana mutluluklar allah utandırmasın.