evlilik kader midir

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve gelecekkorkusu tarafından 26 Eylül 2007 başlatılmıştır.

26 Eylül 2007
    Konu Sahibi : gelecekkorkusu
  1. evlilik kader midir yoksa siz mi sansinizi yaratirsiniz? Kaderse, evde hapsolmus birisinin bile evlenmesi gerekir zamani gelince...Bence kader degil cunku herkes bulundugu cevreden birileriyle evleniyor. Gidip ta ulkenin obu ucundan biriyle yolda carpisarak karsilasmiyorlar yani...Eger ugrasmazsak evlenemiyoruz gibi bisey herhalde...ooof of

2. 26 Eylül 2007
  3. BenAskMelegi

BenAskMelegi ol DE olsun ALLAHIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Ben Bulunduuğum şehirden 365 Km Uzzakta Biriyle Evlendim Ve Tabiki Hiç Tanimadiğim Biriyle.kader Bizii Buluşturdu Bence....

4. 26 Eylül 2007

5. ben boyle dusunmuyorum evlilik icin, kesinlikle kader degil, aslinda boyle kader deyip elimizi kolumuzu baglayip bisey yapmazsak oldugumuz yerde sayariz bence...Allah bize akil vermis ve secim yapabiliyoruz, birini seceriz evlenmek icin. Ha bunu zaten Allah biliyordur kimi sececegimizi ama en basindan o belirlememistir. Yani bu kulum soyle bir hayat yasasin der evet ama secimleri belirlemistir, biz de seceriz ve boylece deneniriz. Yoksa imtihan olmazdi

6. 26 Eylül 2007
  7. asi_bulut

asi_bulut Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ilk defa duyuyorum ama çok mantıklı. bende evliliğin kader olduğunu düşünüyorum. mesela doğan çocuğumuz da bu kaderin bir parçası. ben eşimle evlenmeseydim oğlum dünyada olmayacaktı. onun kaderi bile belliydi a.s

8. 26 Eylül 2007
  9. mahmure87

mahmure87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bence de kader kısmet bunlar. gelin ata binmiş ya nasip demiş. düğünden bir gece önce ayrılanlar var, kaderde yoksa olmuyor işte. en azından kader diye düşünmek içimizi rahatlatıyor, böylece bazı şeyleri daha rahat kabulleniyoruz belki de.

10. 26 Eylül 2007
  11. scorpi

scorpi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim evlilik hersey dahi her insan kader ve kismetini yasar, Allah alnimiza ne yazdiysa o oluyor bundan emin olabilirsin.. ben mesela evlenmeye dusunmedigim anda evlendim, ancak 25ten sonra evlenirim diye dusunurdum... bi de baska bi ulkede tanistik... simdi bakiyorumda eski yazdigim siirlerime 1 eylul de bi siir yazmisim Nerdesin benim beyaz atli prensim diye yillar sonra 1 eylulde ilk gun tanisip gorusmustuk esimle... ve beni cok iyi anliyor birbirimizi iyi dengeliyoruz... Allah'a cok sukur :nazar: Allah herkese gonlune gore veriyor diye dusunuyorum cunku Allah o kadar Adilki adaletsiz dunya denen laf cok yanlis...

12. 26 Eylül 2007
  13. yares

yares Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    88
    bilmemki kadermidir nedir? ama kaderse eger söleyin ona benim peşimi bıraksın istemiyorum ne evlilik nede kocauzak olsun

14. 26 Eylül 2007
  15. juliettt

juliettt Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle bence alınyazısı.yoksa kilometrrelerce uzaktakı insanlar birbiriyle nasıl tanışabilirdi.buna belki tesadüf diyenlerde olabilir ama bence bu kadar tesadüf olamaz.birbirinin alınyazısı olan insanlar oyle ya da boyle bi şekılde karsılasıyorlar.bunu da hicbir sey engelleyemıyor.mesela ben sevgılımle 4 yıl boyunca aynı mahallede oturmus aynı sokaklarda yurumusum hatta evlerımız karsı karsıya oldugu için balkonlarından onların evının icini gorebılıyomusum oda benımkını tabıı.ama bırbırımızle hıc tanısıp konusmadık ama sonra hıc alakasız bı yerede hıc alakasız bı zamanda cıkıverdı karsıma ve komsu olduumuzu 4 sene sonra ogrendım.işte bole biraz uzun oldu ama buna kader denmez de ne denır.

16. 26 Eylül 2007
  17. ilktuxgx

ilktuxgx HAYATIM DAHA GÜZEL OLACAK Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bizim evliliğimizde kaderin getirdikleri ile oldu diye düşünüyorum...abim evlenirken emlakçı emlakçı dolaştık en sonunda beğendikleri evi ben buldum onlara alt kat komşuları da eşim ve ailesi idi ve 1,5 sene sonra biz evlenmiştik ki bende evlenmem hayatımdan memnunum anacığımla biraz da başbaşa yaşayayım diyordum...

18. 26 Eylül 2007
  19. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    bencede kader hayatımızdaki iyi ve kötü ne varsa kader tesadüf inançsızların kadere taktığı isimdir bu sözü biyerde okumuştum biz ne seçim yaparsak yapalım herşey olacağına varıyo