evlilik konusunda kafam karışık...

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve angime tarafından 16 Ekim 2008 başlatılmıştır.

16 Ekim 2008
    Konu Sahibi : angime
  1. angime

angime Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    78
    merhaba...
    bir yıllık bir ilişkim var ve erkek arkadaşım 3. ayımızda evlenme teklifi etti ve sonrasındada evlilik ısrarlarından dolayı kavgalarımız oldu. o 27 yaşında ben 22. eğitimim okul olarak bitti ama uzun dönemli bir kariyer kursuna kaydoldum onu da bitirip şu an geçici olarak çalıştığım işyerinden çıkıp mesleğimle ilgili bir yerde çalışmak istiyorum. ben bu aşamaları geçtikten sonra evlenelim diyorum bir yandan da bu zaman zarfında aramızdaki iletişimin boyutunu ölçmek istiyorum. bunun nedeni ikimizin de çok farklı karakterlere sahip olmamız. mesela ben çok kitap okurum güncel olaylarla siyasetle bile ilgilenirim daha modern görüşlüyüm. ama o kitaplarımı evimizden sokmayacağını söylüyo. gazete okumaz tesadüf ederse haberleri izler. geleneksel bir türk erkeğinin özelliklerini taşır. öfkelendiği zaman ağzından çıkanları kulakları duymaz küfür bile eder ve bir çok kez küfürleri yüzünden ayrıldık tekrar barıştık...
    bunların dışında beni takdir etmez sürekli saf olduğumu okul okuduğumu ama hayat ile ilgili hiç birşey bilmediğimi söyler.
    tartıştığımızda anlaması zor uzun cümleler kurduğumda yada çok az kullanan kelimeler kullandığımda bana kızar ben senin sevgilinim doğru konuş benimle der....

bugüne kadar ken di kendime hep sevgi anlaşmak değildir düsturunu kanıtlayacağım diyerek sevgimize inanark geldim onunla. çünkü ayrıldığımızda geri dönüp barışmak isteyen o oldu karşı koyamadım ...

fikirlerinizi yorumlarını rica ediyorum. böyle bir ilişkinin evlilik hali nasıl olur yardım edin lütfen...

2. 16 Ekim 2008
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.468
    Ödül Puanları:
    363
    Arkadaşım siz bu adama 1 sene iyi katlanmışsınız bence..:nazar:
    Yerinizde olsam,flört döneminde gerçekleri gördüğüme şükredip yolumu çizerdim..:eek:

4. 16 Ekim 2008
  5. angime

angime Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    78
    peki evliliği bu kadar çok düşünmesine ne diyebiliriz. ben şahsen erkek olsam huyunu suyunu iyice öğrenmediğim bir kızla yolumu ayırırdım...o neden bunu yapmıyor

6. 16 Ekim 2008
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.468
    Ödül Puanları:
    363
    Nedeni o kadar basit ki..:nazar:
    Uyuşmadığınız halde tolere etmişsiniz onu...:sm_confused:
    Siz kitap okumaya bayılırken o eve kitap sokmayacağını söylemiş,diretmemişsiniz..
    Siz modernmişsizniz,o gelenekselmiş..
    En önemlisini sona sakladım..yasakkelime
    Küfürlerini bile affetmişsiniz..:1shok:

8. 16 Ekim 2008
  9. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    sen kariyerine devam et canım. koca her zaman bulunur bu biiirr. yazdıklarına bakar mısın, onunla ilgili kötü şeyler mi fazla, iyi şeyler mi, bu ikiii. iyi olarak nitelendirebileceğimiz 2 cümle kurmuşsun. arkadaşının eğitim seviyesi nedir merak ettim bu arada? kitaplarını evimize sokmam ne demek yahu? kitap okumayı sevmese bile kişisel zevklerine saygı duymalı. onu sen tanıyorsun biz değil iyi dal düşün derim ben. ayrıca evlilik sırf sevmekle yürütülebilecek bişey değil sanırım.

10. 16 Ekim 2008
  11. sudish

sudish Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    seni yeterince tanıdığını düşünüyo olabilir:uhm:seni elinden kaçırmak istemiyo olabilir:uhm: seni gerçekten seviyo olabilir:uhm: ama benim anladığım kadarıyla ki sende böle bi konu açtığına göre sen zaten bu evliliği istemiyosun şimdi ya da sonra..bunun farkındasın ama inanmak istemiyosunCADIARZUbilmiyorum sanki bana öle geldii:uhm:

12. 16 Ekim 2008
  13. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşınız sizi hazmedemiyor bence..
    ve kompleksli...
    size saygı duymayan bir adamla evlilik olur mu?
    kitaplarını eve sokmayacakmış oysa kitaplarınız sizin parçanız...
    aslında sizi kabul etmiyor farkında mısınız?
    bence ayrılın uzatmayın...
    sevgi anlaşmak değildir nedensiz de sevilir sözü anlaşamadığınız insanı sevebileceğiniz anlamına gelmez..
    sevmek için nedene ihtiyacımız yoktur ama devamı için anlaşmak şarttır...

14. 16 Ekim 2008
  15. angime

angime Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    78
    lise mezunu..

açık olmak gerekirse evet istemiyorum.
    küfür konusunda çok haklısınız tamam ayrıldım ama gözü yaşlı geri döndüğünde dayanamadım affettim..
    bu işin olmama ihtimali benim için çok yüksekti ama acaba ben mi aykırı düşünüyorum belki de bunlar normaldir geçici dönemlerdir diye konuyu buraya da açtım

anlaşılan umutsuz bir vaka bu

16. 16 Ekim 2008
  17. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    nedeni çok basit...
    sizi kendisinden üstün görüyor...
    sizinle evlenerek kendinde olmayan şeyleri sizinle tamamlayacak...
    ama üstünlüğünüzü kendine yediremeyeceği için sizi sürekli sindirerek ezmeye çalışacak...
    üstünlük derken yanlış anlaşılmasın insan olarak demiyorum sadece sizin kendisinden daha üstün vasıflara sahip olduğunuzu düşünüyor...

18. 16 Ekim 2008
  19. iwy7

iwy7 hayat seni seviyorum Üye

Beğenildi:
    95
    Ödül Puanları:
    88
    Evlilik sadece kupkuru sevgiyle yürüseydi sizin evliliğiniz de olur derdim. Ama fikirlerin uyuşmadığı, paylaşımların olmadığı, ayrı dilden konuşan iki insanın evliliği çok kısa zamanda tökezler. Bence erkek arkadaşın evlendikten sonra baskı yoluyla seni bazı şeylerden vazgeçireceğini düşünüyor ve onun için bu kadar ısrarcı evlilik konusunda. Duygularını bir yana bırak ve mantığınla hareket et derim, kariyerine devam et. Girip çıktığın ortamlarda veya çalıştığın iş yerinde sana daha uygun ne kısmetler çıkar. Evlilik çok başka bişey canım daha şimdiden dilinin kemiği olmayan adam evlendikten sonra neler yapar kimbilir.