Evlilik korkusu

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Elif tarafından 5 Mart 2009 başlatılmıştır.

  5 Mart 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.652
  Beğenildi:
  5.191
  Ödül Puanları:
  438
  Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir? Çok basit... Erkekler sorumlulukların ilişkiyi bozacağını düşünüyor!

  Erkek için evlilik bilgiye dayalı bir tahminler dizisidir. Öte yandan , hepsi olmasa da bazı kadınlar için ise hayat sezgiden ibarettir. Durumun erkekler için böylesine korkutucu olmasının nedeni de budur. Kadınlar durgun akan nehirde aheste kürek çekerken erkekler açık denizde bir başlarına kaldıklarını hissederler.  Erkeklerin bağlanmaktan bu kadar korkmalarının nedenini bir de kendi ağızlarından duymaya ne dersiniz? İşte erkeklerin evlilik öncesindeki korkulu itirafları:

  1- O hayati cümleyi duymak 'Hastalıkta ve sağlıkta' (Gardiyan gelir, hapishane kapısı kapanır.)

  2- Her milletten meyvelerin tadına bakma hayalinden vazgeçmek (Şahane bir aşk ve şehvet seline kapılıp bir çiçekten öbürüne konmak)

  3- 'Ya?' kuruntusuna kapılmak (Ya başka bir kadına aşık olursam?)

  4- Boşanmak (Yanlış ata oynamak gibi)

  5- Anne-babanın başarısız evliliklerini tekrarlamak (ya da anne-babanın mutlu evliliğibi tekrarlamak, günün birinde karısına 'Meleğim', 'Balım' ya da 'Aşkım' diye hitap etmek)

  6- Başkanlık mevkiinden ve Eğlence şirketi müdürlüğünden feragat etmek. Sonra da Uzlaşma denen şirketin yönetim kuruluna hesap vermek zorunda kalarak, her kararın günün birinde insanın neşesini kaçıran bir teftişten geçeceğinin tamamen bilincinde olmak.

  7- Evcilleştirilen Kocalar Kardeşlik Derneğinin aktif üyelerinden biri haline gelmek.

  8- Ezbere bir hayat (sıkıntı, fazla yüzgöz olma ve sıradanlık)

  9- Sükunet, denetim, boş alan, mahremiyet, bütün gece spor kanalı izlemek, ahbaplarla poker, sigaradan alınan bir fırt, leş kokan spor ayakkabılar gibi nimetlerden feragat etmek.

  10- Misafir odasında başlayıp kanepede devam eden erotizmden vazgeçerek düzenli ve renklilikten uzak bir seks hayatına adım atmak.

  Erkekler, evlilik bağıyla bağlanmaktan korktuklarını tavırlarıyla sergilerler.

  gelincikler.net
   
 2. 5 Mart 2009
  Konu Sahibi : Elif
 3. EU3

  EU3 Guest

  30 yasa yakın erkeklerde tam tersini gordum genelde, evlilik korkusu degil evlilik istegiyle dolular cunku artik yalniz ve paylasimsiz yasamaktan yorulmuslar, cevresindekiler de hep evli olunca ozeniyorlar...
   
 4. 5 Mart 2009
  Konu Sahibi : Elif
 5. bistrogirl

  bistrogirl Aktif Üye Üye

  Katılım:
  14 Kasım 2007
  Mesajlar:
  290
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  Bazı erkekelerde erken yaşta (25-26 vs.) olmakla beraber genellikle 30 üzeri yaşlardaki erkeklerde sık görülüyor evlilik korkusu. Bence modern yaşamın verdiği rahatlığı evlendiklerinde kaybedeceklerini düşünüyorlar. Kazandığı parayla tek başına geçinen bir erkek aynı parayla nasıl eşiminde geçimini karşılayacağım düşüncesine kapılıyor ve bencilce hareket ediyor.
  Artık sadece erkeklerde değil bayanlarda da aynı korku var bence.
  Evlilikle sosyal aktivitelerinin kısıtlanacağı ve sorumlulukların artması artık biz bayanlarında gözünü korkutuyor. özellikle iyi bir kazancı olup aileden ayrı bir evde oturan bekar bayanlar evlenince çevrelerine duvar örüleceğini düşünüyorlar.
  Tabi bu durum erkeklerde oldukça belirgin.
  Oysa bir bilseler evlenince de hayattan keyif alabileceklerini...:içelim: