evlilik mi, beraber yaşamak mı?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve aslxixhanderin tarafından 18 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    18 Nisan 2007
    Konu Sahibi : aslxixhanderin
  1. aslxixhanderin

aslxixhanderin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben insanların mutlaka bi eşlerinin olmasından yanayım ama bunun çok ta fazla kısıtlayıcı ve zarar verici olmaması gerektiğini düşünüyorum.....
    Sizce kadınmı ,Erkekmi daha önemli evliliklerde ........
    nikahmı ?beraber yaşamakmı_?:enbuyukkk:

2. 18 Nisan 2007
  3. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.192
    Ödül Puanları:
    238
    Yerim o mantıklı çabanı senin ben :))
    Hemen kendi adıma açıklama yapıyorum. Kocam, sevgilimken daha şişmandım ben. Önce birlikte yaşadık bir sene falan. Sonra evlendik. Gelinlik giyeceğim düşüncesi bile beni ilgilendirmedi. Bırak rejimi, gelinliğimin asılı olduğu odada, sabahın köründe kalkması gereken bi gelin adayı olarak, üstelik o erken kalkacağı gün düğün günü olacak olan bir kişi olarak o son bekar gecemde saat iki civarında 2 şer dilim kıymalı ve peynirli börek yemekle meşguldüm. Yani gelinlik giymek bile zayıflatmadı anla yani.
    Sevgilim, kocam oldu zayıflamaya başladım. En çok kendimi düşünüyom ben. Önce ben, önce ben. Gel bi' öpeyim kendimi. Canımım benim. :Roflol: :Roflol:

4. 18 Nisan 2007
  5. pulsar

pulsar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende de evli yazıyor ama henüz evlenmedik, beraber yaşıyoruz, düğünümüz yaza.. aile fertleri problem yapmadığı için karı koca olarak görüyoruz kendimizi artık. sevdiğim adamla evli yada bekar, aynı evi paylaşıyor olmak ta iki tarafta İYİ NİYETliyse süper devam ediyor. iyi niyet denilen şey içinde saygıyı, sevgiyi, aşkı barındırıyor.. ben nişanlım/eşimle yaşamaya başladıktan sonra kilo verdim mesela. hem kendime hem ona olan saygımdan. o beni her halimle beğenmiş olsada, hatta kilo veriyor olmamdan böbürleniyor olsada. ben daha çok yakışmak istedim eşimin yanına.. yani millet bize baktığında iyi güzel çiftlerde kız biraz iri değilmi diye düşünmesini istemedim kimsenin.. evlendikten sonra kilo almayı evliliğe değil aşkın bitmesine bağlıyorum ben. eşinize nasıl göründüğünüzün bi önemi yoksa kilolarla savaşmak için bi sebebinizde kalmıyor. kadın içinde erkek içinde geçerli bu. ama şunu belirtmek isterim, bazen belli bi yaştan sonra kilo almak ırsi oluyor, bu da genelde evlenme yaşlarında olduğu için sebebi evlilikmiş gibi gözüküyor. ama yinede bi çıtır dikkat edilebilir yani :) biz eşimle ömrümüzün sonuna kadar birbirimize aşık bi çift olacağımız için kilo ile ilgili kendimi hep kontrol edicem.. şu an vermekte olduğum kiloları da geri almaya niyetim yok :)
    ayrıca kadın yada erkek önemlidir diye bi yorum yapmak istemiyorum, kadınla erkek evlenmeye karar vermişse onlar bir bütündür..

ve son kez.. evlendikten sonra kocam ve aşkımla ilgili fikrimin değişeceğini düşünenler varsa yanılıyorlar.. onu dünyalar kadar sevmesem çok keyifli ve rahat olan hayatımı bırakmazdım:) bundan sonra o güzel hayatı eşimle beraber ciğerlerime çeke çeke huzurla yaşicam :)

mutluluklar hepinize..

6. 18 Nisan 2007
  7. Nilhan75

Nilhan75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bizde evlenene kadar beraber yaşadık,daha doğrusu ben evlenmeye ikna edinceye kadar :)))doğruya doğru o zamanlar daha zayıftım ama sonrasında hem tiroid ameliyatı hemen arkasından hamilelik ve doğum,saldım biraz kendimi.ama şimdi toparlıyorum.oğlum neredeyse yaşına geliyo,belki biraz geç oldu ama kocama tekrar eskisi gibi gözükmek istediğimi farkettim.yani sadece anne değil de sevgilisi gibi...o beni öyle gördüğünü iddia etsede ben yeniden kendimi bekar günlerimizdeki kadar güzel hissetmek istiyorum.bu arada evlilik beraber yaşamaktan daha ii diyeceğim,en azından bizim toplumumuzda ...

8. 19 Nisan 2007
  9. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Afedersiniz ama ben evlilik+beraber yaşama+kilo almak arasındaki bağlantıyı kuramadım ne alaka anlamadım.Biri bana anlatsın :uhm: :bbo:

10. 19 Nisan 2007
  11. pulsar

pulsar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mesure cim :) bu forum ilk başta diyet ve sağlıklı beslenmede açılmıştı ama orayla alakası olmadığını düşündükleri için buraya kaydırmışlar. biz bu forum diyet tarafında dururken, madem böyle bi başlık açıldı bi alaka kuralım dedik :) ama buraya taşınınca bizim yazdıklarımız biras alakasız kaldı :)

12. 10 Mayıs 2007
  13. zerrinn

zerrinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bence kendini hazır hissediyorsan evlilik derim birlikte yasayınca ne kadar olsa her seyi paylasamıyorsun ama evlilik sorumluluktur zordur ama ğüzeldir hazırsan evlen derim hazır deilsen partnerine karsı içinde en ufak bir şüphe varsa hazır olana dek birlikte yaşa

14. 27 Kasım 2008
  15. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    her ikisi de önemli. ayırım yapamam. beraber yaşamak mı evlilik mi dersek. keşke insanlar önce bir çatı altında yaşayıp,birbirlerini tanıyabilseler.. böylece evliliğe hazır olup olmadıklarını anlayabilirlerdi ...ve evliliğe hazır hissettiklerini anlayıp evlenirlerdi......ama maalesef toplumuzun değer yargıları bunu kaldırmıyor.....

16. 27 Kasım 2008
  17. ladyyuppi

ladyyuppi namidiger platonik_ask ;) Üye

Beğenildi:
    83
    Ödül Puanları:
    153
    beraber yasamayi dogru bulmuyorum
    cünkü böyle bisey bizim kültürümüzde yok..
    ha ünlüler öyleler, onlarin zaten neyi normal..

18. 27 Kasım 2008
  19. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

bende beraber yaşamayı doğru bulmuyorum kesinliklee:1closedeyes:
    kadınmı erkekmi sorusunada;
    ikside,biri hep fedakar olamaz verici olmaz her konuda iki cins önemli faktör bence:nazar:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.