Evlilik ncesi kayinvalide sendromu

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve mceycey tarafından 17 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

17 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : mceycey
  1. mceycey

mceycey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgilim ile evlenmeyi dusunuyoruz. ikimizde cok seviyoruz birbirimizi ama ailelerimiz pek anlasamiyor..Ailem istemiyor nedenlerini de cok iyi anliyabiliyorum. Annem hep bak kizim sadece kocanla diil ailesi ile de evlenmis olucaksin der. Ben cok takmazdim ama ciddilestikce korkmaya basladim. Annemle Annesi bir araya geldiklerinde bir tek ortak noktalari yok.. Cok farklilar her yonden. Kadinin birkac hatasini ogrendim kendisi ile ilgili buda bizim aileye geldi bu konular.. Annem uzulmemi istemiyor.. bende seviyorum sevgilimi ama ilerde sorunlar yaratabilir diye korkuyorum. Sevgilimde benim icin daha onemlisin orta yollunu buluruz diyor ama ben genede inanmakta zorlaniyorum. Benim duygularima gelince bende sevmiyorum annesini, ben ondan cok daha genc olmama ragmen daha cok agir basliyim. Nerde ne demem gerektigini bilirim, kendisi ise oyle degil hata yapsa bedelini oglu da odemek zorunda mi diyorum sonra.. abisinin karisi gorusmuyor mesela bende onlar gibi olmak istemiyorum. Napicam bilemiyorum :KK43::uhm:

2. 17 Temmuz 2009
  3. iremiremirem

iremiremirem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    mrb aynı sorun bende de var sevgilimin annesi bazı konularda biraz densiz nasıl konuşacagını tam bilmiyo ona sorsan kötu niyetli değil falan filan neyse.bence sen eline koz verme senin hakkında konuşabileceği bi olumsuzluk olmasın kötu davranma tersleme ama mesafeyi koru derim.ilişkiniz için elinden geleni yap bir problem çıkarsa en azından elimden geleni yaptım dersin diğer türlü yazık sevgilinde arada kalsın e oda annesi sonuçta sende sevgilisisin:KK66:dengeyi bulmak için bi yöntem bulursan bana da söyleee benim elimden gelen bunlar cnm umarım sorun çıkmaz

4. 17 Temmuz 2009
  5. iremiremirem

iremiremirem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yani arada kalmasın:):)çok pardon

6. 17 Temmuz 2009
  7. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    mesafeli olursan çok fazla problem olmaz sanırım

8. 17 Temmuz 2009
  9. dilmuh

dilmuh hosgeldin oglum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    açıkçası ailesi çooook önemli.eğer evlendiğinizde anlaşamazsanız ve en kötüsü sevgilin tarafsız değilde ailesini tutarsa çooook üzülürsün emin ol-ki bu adamlar pek tarafsız olamıyorlar.ama şunuda unutma sen ne kadar iyi olursan karşındaki kim olursa olsun iyi olacaktır.valla biz evlenmeden önce ailelerimiz yüzünden baya bişey yaşadık ama birbirimizi çok sevdiğimiz için evlendik.evlendikten sonra aileler arasında hiç problem çıkmadı ama eşim biraz garip davranıyor ailesiyle ilgili.onları sevmediğimi istemediğimi düşünüyor ve ben bunu düşündürecek bişey yapmıyorum.işte sebebi eskiyemi bağlıdır bilemiyorum.seninde çok iyi düşünmen lazım aslında.çünkü aileler çok önemli sevgilinde bitmiyor iş.

10. 17 Temmuz 2009
  11. DerinSu

DerinSu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    198
    Canım bazı şeyleri de senin ayarlaman gerekiyor..
    mesela şimdiden çok yüzverme derim ben,bir arkadasımız da demiş mesafeli ol bencede...
    ailenle varsın ortak noktaları olmasın..senin annen hanımefendiligi ile durumu idare eder merak etme...bak bizimkilerde çok fazla görüşmezler ama bu bizi etkilemiyor..annem olsun diyor gelmezseler gelmesinler kendileri bilir siz mutlu olun da....bak buradaki SıZ MUTLU OLUN DA cümlesi çok önemli...onun aileside bunu söyleyebiliyorsa ne mutlu.bizde eşimle birbirimizi çok seviyoruz...illa aileler hep herzaman görüşecek birlikte olacak diye birşey yokki...
    eger sevginize inanıyorsanız ve ileride eşin olacak insanın seni bazı şeylerden koruyacagına eminsen sorun yok bence...herkes evlendigi kişinin ailesiyle can ciger degil malesef...
    Allah hayırlısını versin inşallah.sıkma canını...daha şimdiden böyle çok kurma kafanda..:teselli:

Son düzenleme: 18 Temmuz 2009
  12. 17 Temmuz 2009
  13. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    bende aynı sorunları yaşadım:umursamaz:
    hatta bizim söz kesitğimiz gün dışarı çıktık eğlenmek için onlar evde kalmıştı aynen aileme saçma salak laflar etmiş ben istemedimde zorla geldimde başkasını düşünüodumda gibi :eek:lmaz:
    bende çok kötü günler yaşadım :gitme:eek:ndan sonra sevgilimlede evde tartışmış bu konular yüzünden ve sevgilim evi terk etti 2 ay sonra düğünümüz var eşyalarımızda hazır onlara muhtac kalacağımızı düşündüler ama aslaaaa:eek:lmaz:

bence sende bunu pek sorun etme sevgiline sölersin zoruma gidio yaptıkları die evlenincede çok samimi olmazsın arana mesafe koyarsın

14. 17 Temmuz 2009
  15. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    seni o kadar çok iyi anlıyorum ki ama yol yakınken vazgeçin derim. ileride her ikinizde büyük acılar çekeceksiniz. ben bunların hepsini yaşadım hatta 3,5 sene ayrı kaldık eşimle ondan sonra eşim vazgeçmeyince benden evlendik. eşimle çok mutluyuz ama her günümüzü mahvetti sürekli kavga çıkarttı nikahta düğünde hep ağlayarak geçirdik. birkaç defa kavga ettik tekrar özür diledi abrıştık tekrar kavga. en sonunda eşimde pes etti ve oda ailesine gitmiyor. ben bu duruma çok üzülüyorum kavga mizaçlı birisi değilim ama resmen eşime eziyet ediyorlar eşimi kollestrol hastası yaptılar benide şeker ve reflü. uzak durur evinize karıştırmazsanız mutlu olursunuz ama muhakkak her iki günden bir günü size zehir edecektir. mevlam mutluluk versin

16. 17 Temmuz 2009
  17. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    çok doğru
    evlenince aileyle evleniyorsun.
    aile çok önemli
    iyi düşünmek, bunları hesaba katmak lazım.

18. 17 Temmuz 2009
  19. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    sevgilin ailesine çok düşkünmü eğer öyleyse çok üzülürsün çünkü sürekli haksızda olsa ailesini tutacak.yok değilse pek problem olmaz erkeğin olgun olması ve ailesiyle göbek bağını koparması şart.sen tabi ailesiyle pek içli dışlı olmazsan bi sorun olmaza.s