Evlilik nedir?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve huelya tarafından 10 Nisan 2007 başlatılmıştır.

10 Nisan 2007
    Konu Sahibi : huelya
  1. huelya

huelya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evli olan arkadaslara - ya da sevgilileriyle ayni evi paylasan arkadaslara sormak istiyorum... Evlilik nedir? Nasil mutlu bir evlilik yapabilir insan? Erkek bir evlilikten neler bekler, kadin evlilikten neler beklemeli? Evlenmekten cok korkuyorum... Nolursunuz, bana yardimci olun...

2. 10 Nisan 2007
  3. mehtap051

mehtap051 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eşimle 3 yıllık bir birlikteliğin sonunda evlendik.çok mutluyum.onunla aynı evi paylaşmak, aynı havayı tenefüs etmek çok güzel.mutlu evlilik için bence önce saygı gerekir.sevgi sonra gelmeli.sen ona, o sana saygı duyar ve birbirinizi kısıtlamaya çalışmazsanız bir problem çıkmaz.yani birbirinize hükmetmeye çalışmayın.
    sevdiğinizle bir hayatı paylaşmak,zor ve iyi günlerde hep birlikte olmak,birlikte birşeyler yaşamaktan zevk almak gerekir.birde eşinizden az şey bekleyin.ondan alabileceği şeyler istersenizde mutlu olursunuz.maddi anlamda onu aşacak şeyler almazsanız problem çıkmaz.
    eşinize sevdiğinizi söylemekten korkmayın.bu işin sırası yokki.önce onun söylemesini beklemeyin.emin olun oda mutlaka size sevdiğini söyleyecek veya hissettirecektir.ben eşimin bana sevdiğini söylemesinden çok, sevdiğini hissettirmesini isterim.bu beni mutlu eder.onun için önemli olduğumu veya sevdiğini belirtmesi daha çok hoşuma gider.
    arkadaşım umarım seni yazdıklarım tatmin eder.neden evlilikten korktuğunu da anlamadım.çevrende mutsuz evlilikler mi var?ben sana enlenmeni tavsiye ederim.

4. 10 Nisan 2007
  5. Bekarım,ama evliliğin çok güzel bir duygu olduğunu söylüyorlar.Evlenen arkadaşlarımdan duyuyorum.:) çok ama çok farklı bir duygu,herkez evlenmeli diyorlar.:)))Sadece gerekli olan şeyin güven ve saygı olduğuna inanıyorum.Ne yapsam bende mi evlensem:)))))))))))))))))))

6. 10 Nisan 2007
  7. ecrinim

ecrinim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evlilik cok zor kizlar
    bende cok buyuk bir ask yasadim esimle ve kacarak evlendik
    evleneceginiz kisiyi gercekten cok iyi tanimaniz gerekiyor biz birbirimizi cok seviyoruz ama anlasamiyoruz onun fikirleriyle benimkiler uyusmuyor ve bu yuzden devamli tartisiyoruz
    fedakarlikta bir yere kadar yapabiliyorsun eger karsi taraf hep sizden beklerse hergun tartismak kacinilmaz birsey olur eger ben zamani geri getirebilseydim yine esimle evlenirdim belki ama kesinlikle erken yasta evlenmezdim 3 ay degilde 30 ay birlikteligin sonucunda evlenirdim
    gozunuzu korkutmak istemem evlilik cok guzel birsey eger birbirinize karsi anlayisli olursaniz bekar kizlara sesleniyorum lutfen biranlik seylere kapilipta evlenmeyin iyi dusunun

8. 31 Mayıs 2007
  9. kasem

kasem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende 3 aylık evliyim.bence her bayanın ve erkeğin yaşaması gereken bir müesese.yalnız bir şey varki evliliğin belkide en zor yanı BEYİN yani fikirler bazan çok tatlı uyum içerisinde oluyosunuz bazanda tam tersi.işte ozaman kimin dedikleri veya söylediği olacak soru işteri?ben eşimi seviyorum ama uyuşamadığımız bir çok yönümüz var.ya bir de arkadaşlar biz bayanlar ne beklersek bekleyim erkeklerin bunu algılama gücü sıfır ya biz olsakkkk

10. 31 Mayıs 2007
  11. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.351
    Ödül Puanları:
    363
    Sakın korkmayın kızlar! Evlilik dünyanın en güzel olayı! Hele sevdiğiniz ve sevildiğiniz bir adamla olursa kaymaklı künefe!

Elbette zor tarafları hatta çok çok çok çok çok zor tarafları var! Zaten zor olduğu için bu kadar harika bir durum. Kızlar düşünsenize basit olan çirkindir. Benim şahsi fikrime göre; Asıl güzel olan,heyecan veren,mutlu eden zor olandır,uğraştırandır,savaşılandır,emek verilendir...! Çünkü ancak emek verdiğiniz adamı seversiniz...

HERKESE SEVGİLER...

12. 31 Mayıs 2007
  13. tamar

tamar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evlilik eğerki doğru insanla yapılırsa hayatının en güzel evet cevabını verdiğin andır.bir elmaının iki yarısı olup elma kurtları var etmektir.
    söylemeden anlamak ve hissetmektir.evlilikte sevgiden önce saygı gelmelidir.eğer saygı duyarsanız eşinize yada eşiniz olacak kişiye masallardaki gibi bir hayat yaşar ve yaşatırsınız.korkmayın kızlar evlenin amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa doğru seçim yapın nolur.ne siz üzülün ne de sizi sevenleri üzün.şayet en ufak bir soru işareti varsa aklınıza takılan düzelir geçer diye düşünmeyin ya o soruyu yada sorunu halledin yada kendinizi riske atmayın.sevgilisinden ayrılanlar ölmüyo merak etmeyin.ama evlenirde ayrılırsanız hem siz çok ama çok üzülürsünüz hemde sizi sevenler.

14. 17 Nisan 2008
  15. CitlembiK

CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

Beğenildi:
    1.167
    Ödül Puanları:
    188
    uğruna ölebileceğininsanın hayatına kattığı [​IMG]

16. 17 Nisan 2008
  17. A & F

A & F Guest

bence evlilik çok kutsal bir müessese. ben 20 aylık evliğim ve çok güzel bir evliliğim var. evlilikte karşılıklı saygı ve anlayış çok önemli. bence ikisi birlikte olursa gerçekten herşey yolunda gider. ben 2.5 yıllık birliktelikten sonra evlendim ama evliliğimin ilk aylarında aynı evde yaşamakla ilgili bazı sorunlar oldu ama zamanla bunları aştık. ne de olsa farklı kültürlerde yetişiyoruz. istekler farklı oluyor ama evlilik korkulacak kadar zor değil. herşey zamanla yoluna giriyor. umarım herşey gönlüne göre olur. hayırlısını diliyorum.

18. 17 Nisan 2008
  19. A & F

A & F Guest

slm kırmızı şarap. bekarım demişsin ama medeni durumunda evli diye yazıyor. kafa karıştırıyorsun. :uhm: