Evlilik oncesi muayene icin doktora gitmisdim ve...

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve Nelya tarafından 29 Nisan 2009 başlatılmıştır.

29 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Nelya
  1. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Kizlar evlilik oncesi muayene icin doktora gitmisdim.Ultrasonla bakti hersey yolunda dedi ve en iyisi enfeksiyonlar icin de test yapalim dedi.Olur dedim.Ve bana asagida siraladigim testleri yapti....

Tokoplasma M
    Herpes II M
    Citomegalovirus M
    Rubella G
    Hepatit B,C
    HIV,RW
    Ureaplasma G
    Chlamidiya M
    Mikoplasma G

Sayisinin bu kadar olmasi endiselendirdi beni.bi de sonuclar icin coooooook korkuyorum.En cok ta Hepatit B,C.Bu 2 gun nasil gececek bilemiyorum.Ya kotu bir sey cikarsa endisem var.Sizlerden yaptiran oldumu bu testlerden?

2. 29 Nisan 2009
  3. Pretty

Pretty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım evlilik öncesi istene testler sanırım bunlar ben de yaptırmıştım ama içlerinden bi hepatitin ismini hatırlıyorum, inşallah bi şey çıkmaz korkma yapılması gerekiyo o testlerin

4. 30 Nisan 2009
  5. txixrtxixl kelebek

txixrtxixl kelebek Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    canım toxoplazma vb testler dr ıyı bır hekımoldugunu gosterıyor eger bı hamılelık olursa dusuk sebebı bunalr eger bu hastalık etkenerı kanında varsa sana hamılelık donemınde uyarılarda bulunacaktır korkma bence dr ıyı bır dr
    bna yapmamıslarta resmı olark hepatıt bakıldı ewlendıkten sonra hastalandım ozman dr baktı ama sımdıkı canım doktorumdan once 3 tane dr gezdım hıc bırısı bakmadı ılgılenmedı korkma bular her dr bakması gereken rutun olan seyler

6. 30 Nisan 2009
  7. EU3

EU3 Guest

valla hastanelere zerre güvenim yok arkadaşım çoğu hastana para için yapıyor ıvır zıvır testleri şayet ben drumun hastaneye para sağlamak maksatlı yaptığı ameliyatın kurbanıyım ama yaptırmışın nasılsa kan almışlar bikere ayrıntılı baktırman iyi olur senin açından

8. 30 Nisan 2009
  9. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    bizde yaklaşık 1,5 ay önce yaptırdık bu testleri,bende herşey normal çıktı,ama nişanlımı öyle bir korkuttular ki,hcv,dediler,akciğerde problem var dediler,daha detaylı testler istediler 15 gün içinde belli oldu,ama o 15 gün 15 yıl gibi geldi bize,sonuç herşey negatif çıktı,boş yere korku dolu günler yaşadık,ve bizi böyle korkutan sağlık ocağı ve devlet hastanesi oldu..allaha şükür sonuçta herşey sağlam çıktı...Ama iyi ki yapmışız diyorum ben,bence sende rahat ol,insan önlem almış oluyor hem de..a.s.

10. 30 Nisan 2009
  11. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    evet canim.dr genc bi doktor ama cok iyi ve bilincli.2ci keredir oluyorum onun yaninda.memnunum.biz cocuk istemiyoruz henuz nasil korunabiliriz dedim.ancak esin korunsun,sana hormonlu ilac verimicem dedi.ilerde belki zararlari olabilirmis.ben de sasirdim biraz cunku ilacla korunmak istiyordum bi sureliyine.6aya kadar.ama izin vermedi....

12. 30 Nisan 2009
  13. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    ben en cok hepatit b,c ve HIV-den korkuyorum niye? cunku tirnaklarima kuaforde manikur yaptirirken bulasa bilirmi korkusu?ama herzaman steril yapan,temizleyen alete koydurup,sonra iyice temizletim oyle yaptiriyorum ama korku iste.dis doktoruna gidiyoruz ne bilieyim bunun gibi seyler...bu yuzden en cok bulasma riski olan ve cok tehlikeli olan virusler sayiyorum bunlari.test cevaplari yarin aksam ustune dogru hazir olacakmis.sizinle de paylasirim.

14. 30 Nisan 2009
  15. txixrtxixl kelebek

txixrtxixl kelebek Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    canım dr ozamn ıyı bir hekim bırakma derım genelde de hap kulanın derler
    benm dr da esın korusun diyor bencede
    10 yldır zararı yok dıye ıçılen ılclar gun gelıyor toplaılıyor sonradan anlasılyor

16. 30 Nisan 2009
  17. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    evet katiliyorum sana.hormon sonucta.mutlaka bi zarari vardir.tesekkur ederim yorumlarin icin:)

18. 30 Nisan 2009
  19. MerveKondu

MerveKondu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar bi yakınım resmi güvencesiyle fıtık amelitatı olmuştu , öncesi yapılan tahliller sonucunda sende hepatit-b var ve bundan sonra dikkat et demişler,tabi adam stres,her neyse özelde iki kere tahlil yaptırmış daha sonra ,çünkü hafife alınacak bi hastalık değil , sonuç ikisindede temiz,buyrun burdan girin , yorumu siz yapın ,neye, nasıl güvenecez....