Evlilik öncesi sevgilimin annesine nasıl davranmalıyım ?

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve vanilinn tarafından 4 Kasım 2010 başlatılmıştır.

4 Kasım 2010
    Konu Sahibi : vanilinn
  1. vanilinn

vanilinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar..
    Ben 3 yıldır biriyle birlikteyim. Gayet mutlu bir birlikteliğimiz var. Herşey yolunda nazar değmesin. Ve en baştan beri de onun anne babasıyla tanışıyorum. Evlerine girip çıkmışlığım, aynı sofrada yemek yemişliğim çok var. Ben modern olmama rağmen,yapım gereği ve tabiiki ailem beni böyle yetiştirdiği için biraz çekingenim hele ki onların evinde daha çok. Kendimi kasıyorum ve rahat olamıyorum. Babasıyla pek bi sorunumuz yok fakat annesi sevgilime biraz fazla düşkün olduğu için bizi daima kıskanıyor ve aramız bir türlü samimi olamadı.
    Bu bugüne kadar hep böyle idi. Gelgelelim sevgilimin ağabeyi(aralarında 1 yaş var) bu yaz başında 2 yıldır birlikte olduğu kızı tanıştırdı aileyle. Ve kız okadar rahat ki size anlatamam. Gerek konuşmaları gerek tavırları sanki benden önce aileye girmiş gibi. Anneye sen diye hitap etmeler, lakabını kullanmalar filan... anlıyacağınız kız sahtelikle işi götürdü ve şimdi benden daha samimi onunla. Fakat kız saman altından su yürüten cinsten yani samimi değil. İstediği gibi konuşup davranıyor. Ben artık nasıl davranacağımı şaşırdım. Bende sen diye hitap etmeye ve rahat olmaya karar verdim fakat bu seferde saçmalarım da bi saygısızlık yaparım diye korkuyorum.. Ama onların samimiyeti beni üzüyor:KK43: ben neden böyle çekingenim diye kendime kızıyorum bu sefer. benim 3 yılda yapamadığımı kız 3 ayda yaptı. sevgilim de annem bizi kıskanıyor diyor. yada onun sana soğuk tavrına senin aldırış etmeyip samimi davranmana senden bu şekilde hıncını alıyor diyor. ay ne yapacağımı şaşırdım:KK43:(( lütfen yardımmmm :2:

2. 4 Kasım 2010
  3. icimdeki_sen

icimdeki_sen 17.10.2014 miladim kizim Pro Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    153
    mesafeli olmaya devam et derim...
    kendi adima konusayim ben mesafeli durmayi tercih ederim...
    fazla samimi, yüz göz olmak sonra hep problemleride beraberinde getirir...
    siz mesafeli olursaniz, karsinizdaki de size karsi öyle olur...
    samimiyet olunca bazen daha rahat söyleniyor bazi seyler ve buda sorun olabiliyor...
    acele etme canim ilerde evlenip o aileye gercekten girince zaten yeterince samimiyet olucak istesende istemesende...

4. 4 Kasım 2010
  5. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    sen mesafeli ol yeter samimi olmaya çalışma nasılsa evlenirseniz kaynanan olucak ve nasılsa sevmiycek seni hiç kendini parçalama iyi olmak için...mesafeli olursan en azından herkes sınırını baştan bilir .........tecrübeyle sabittir !

6. 4 Kasım 2010
  7. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    sevgilin öyle diyorsa öyledir belki de.. ama arkadasınızın böyle söylemesi hoş değil.

bence resmiyete devam. şimdionların samimyetine özensenizde ileride yüz göz olmanın hiç iyi birşey olmadığını zamanla göreceksiniz. benim eltimde öyleydi. şimdi konuşmuyorlar bile.

8. 4 Kasım 2010
  9. roxie

roxie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm bence de gereksiz samimiyetin bi manası yok benim annem 20 yıllık evlidir babamla hala babaanneme siz der. Ben de erkek arkadaşımın annesine siz diyordum o da bozulduğunu belli ediyordu bazen ama ne yapalım yapı/ görgü meselesi. sonuçta sen nişanlınla evleneceksin annesiyle değil... kaç yıl geçerse geçsin evliliğin üzerinden bence gene de ayarını bozma... mesafeni koru =) baldızını da hiç takma bence bırak o ne yapıyorsa yapsın bugün gökte yarın yerde olur sen hep olduğun yerde kalırsın.

allah ömür boyu sürecek bir evlilik versin =)

10. 4 Kasım 2010
  11. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Mesafenı korumaya devam et. O kız gıbı olursan kendını cocuguma yamatana kadar yapmadıgı yalakalık kalmadı derler. Ben de kayınvalıdemle cok ıyı degıldım esımle cıkarken hala da degılım kı herseyını yapardım bekarken de evlıyken de ama ne oldu zederdı bıze gelınce mısafır gıbı davranıyor dendı.Gorumcemın nısanlısı ıse daha sevgılılerken onların evınde kaldı sabahlara kadar pc basında oyun oynayıp gorumcem ısten gelene kadar uyudu ama neden hos karsılandı...? Ah su dıl varya dil yılanı delıgınden cıkarırmıs canım. dogru dıyorlarmıs

12. 4 Kasım 2010
  13. vanilinn

vanilinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili er-ca çok haklısın, ben yapı gereği biraz ciddi biriyim buda soğuk olarak algılanmama neden oluyor çok sinir oluyorum bu huyuma, yani gereksiz şeylere gülemiyorum sahteden o kız gibi:KK43:
    buarada "arkadasınızın böyle söylemesi hoş değil" derken neyi kastettin canım anlamadım? :KK28:

14. 4 Kasım 2010
  15. vanilinn

vanilinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hepiniz aşağı yukarı aynı şeyi söylemişsiniz çokta haklısınız.. Bu arada kız başta ailede hiç iyi intiba yaratmamışTı(henüz tanışmadan önce) kaynım 2 yıl önce babalarının parasıyla alınan 70 milyarlık arabanın plakasına kızın adını yazdırmıştı ve kayınvalidem evde kıyamet kopartmıştı, hatta ozamanlar benle bile paylaşmıştı bu nekadar büyük terbiyesizlik bize danışmadan v.s... diye, kaynımı evden uzaklaştırıyor çok para harcatıyor diye ne laflar döndü ama bunların hepsi UNUTULDU..! Bunu yaratanda kızın yüzünden hiç eksik etmediği sahte gülümsemesi ve yalakalığı..
    Sizler haklısınız kaynanaya insan yaranamıyor ve ağzınla kuş da tutsan seni sevmiyor. Onlardayken yardım ediyorum mutfakta, samimi davranıyorum, hatta zamanında kumaş almıştı eve perde için merdiven tepelerine çıkıp ölçüp o kumaşları bile kestim be... ama kadın yinede beni görünce 5 karış surat,ancak ben laf açıcam da öyle konuşcak .. Ama eltiyle karşılaştığında o laf açıyor naber nasılsın diye.. 3 yıldır daha bikere bana hatrımı sormamıştır mesela. Karşılaştığımızda hep ben nasılsınız derim..
    Dediğiniz gibi mesafe en güzeli ama kaybeden benmi oluyorum acaba orası tartışılır.. Çünkü kız bu samimiyetle nikah masasına da bizden önce oturursa ozaman cinler tepeme çıkar işte ...!!!!!

16. 4 Kasım 2010
  17. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    MESAFE MESAFE MESAFE
    kalıbımı basarım ki o kız yarın birgün gelinleri olduğu zaman çok problem yaşarlar. sen çizgini bozma bence evlerinede çok girip çıkma. ben yaptım , hata ettim, sen etme arkadaşım

18. 4 Kasım 2010
  19. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    İlişkilerde mesafeli olmak her zaman iyidir,unutmayın.
    Annesi size soğuk davranıyorsa erkek arkadaşınıza sorun,annesiyle konuşsun ama
    sakın aşırı derecede samimi olmayın derim.
    Herkesten gülümsemesini,samimi konuşmasını beklemeyin,
    herkesin yapısı farklıdır,bence çizginizi bozmayın ve
    eğer evliliğe karar vermişseniz de ,flört olayını uzatmayın derim..