Evlilik orkestra gibidir, uyum gerektirir...

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve EU2 tarafından 24 Haziran 2008 başlatılmıştır.

  24 Haziran 2008
  Konu Sahibi : EU2
 1. EU2

  EU2 Guest

  Bilinçli birlikteliğin ödülü genelde kendi içerisindedir. İlk ödül içimizde hissettiğimiz uyumdur. Aynı orkestrada olanlar; uyumlu olmanın aynı müzik ahenginde titreşmek...


  Bilinçli birlikteliğin ödülü genelde kendi içerisindedir. İlk ödül içimizde hissettiğimiz uyumdur. Aynı orkestrada olanlar; uyumlu olmanın aynı müzik ahenginde titreşmek olduğunu bilirler. Bir orkestrada hiçbir enstrüman diğerlerinden üstün değildir. Hepsi birbirini tamamlar.

  Evlilikte yenilenmenin üç şartı...

  Bir bina düşününüz taşıyıcı sistemi kolon ve kirişleri yüzde 30 - 40'ını oluşturur, geri kalan yüzde 60 - 70'lik kısım sıva, boya tesisattır. yüzde 60 - 70'lik kısmı binanın iskeletini bozmadan değişecektir. İşte kişiliğimiz de bina gibidir. Binanın temel mimari karakterini değiştirmeden yani başkalaştırmadan onu sürekli yenileyebiliriz. Kimliğimiz "Reframe" edemeyiz ama "Restore " edebiliriz. Bunun için, ilk şart istemektir. İkinci şart bilmek üçüncüsü ise çabalamaktır. Aslında değişim değil gelişim demektir. Felsefede bir söz vardır. "Evrende değişmeyen tek şey değişimdir. " Bu insan içinde geçerlidir. Kendimizi ve yakınlarımızı gerçek yönleri ile görüp tanıyabilmek, yanlışa düşmekten kaçınma ve kendimizi daha sağlıklı şekilde gerçekleştirmiş oluruz.

  Evlilikte orkestra uyumu

  Bilinçli birlikteliğin ödülü genelde kendi içerisindedir. İlk ödül içimizde hissettiğimiz uyumdur. Aynı orkestrada olanlar; uyumlu olmanın aynı müzik ahenginde titreşmek olduğunu bilirler. Bir orkestrada hiçbir enstrüman diğerlerinden üstün değildir. Hepsi birbirini tamamlar. Her biri orijinaldir, benzersizdir. Bunun için hiç kimse diğerinden üstün değildir. Ama kendisini geliştirmiş kişi daha ilerdedir. Şunu bilmek gerekir; bilinçli evlilik özel yetenek gerektirmez özel çaba gerektirir. Öğrenmek isteyen herkes bir müzik aletini çalabilir, mutlu ve başarılı çalmak için uyumun güzelliğini tatmak gerekir. Yaşamın zenginliğini, her gün yeni bir güzelliğini tatmak için aynı müzik ahenginde titreşmeyi amaçlamak gerekir. Evlilikte kendinizi gerçekleştirin

  İyi eş, iyi anne, baba olmak hayatımızda öncelikli bir yere sahip olmalıdır. İyi ev hanımı, iyi iş adamı olmak yeterli değildir. Sorunlarla karşılaştığımız zaman suçlamalarda bulunmak yerine ihtiyacımız olan bilgiyi edindikten sonra değiştirilebilir olanı düzeltmek eksiklerimizi tamamlamak ve kendimizi gerçekleştirmek bizim elimizdedir.

  Eşler duygularının farkına varmalıdır

  Kişisel içgörü veya öz bilinç insana has bir yetidir. Kendini gerçekçi ve doğru biçimde tanımak duygularının farkına varmak olarak da tanımlanabilir. Bilinçli olmak yani farkındalık; güçlü bir duygu ancak mükemmellikten çok uzak bir kavramdır. Geliştirilmesi ve üzerinde çok çalışılması gerekir.
   
 2. 24 Haziran 2008
  Konu Sahibi : EU2
 3. XOXzgxuxrCe

  XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

  Katılım:
  20 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  2.875
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  106
  Mutluluk için kesinlikle uyum çok önemli :)Allah herkese uyumlu, mutlu evlilik nasip etsin :)
   
 4. 25 Haziran 2008
  Konu Sahibi : EU2
 5. gamzezy

  gamzezy Yeni Üye Üye

  Katılım:
  6 Şubat 2008
  Mesajlar:
  76
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  aminnnnnnnnnnnnnnnnnn
   
 6. 24 Haziran 2011
  Konu Sahibi : EU2
 7. sedulu

  sedulu Say my name! Pro Üye

  Katılım:
  7 Haziran 2011
  Mesajlar:
  14.435
  Beğenildi:
  1.253
  Ödül Puanları:
  238
  ilginç bir yazı :KK61: