Evlilik Oyunu

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve NILBERA tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

  4 Mart 2010
  Konu Sahibi : NILBERA
 1. NILBERA

  NILBERA SeVGi KeLeBeĞi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  6.271
  Beğenildi:
  82
  Ödül Puanları:
  153
  Birbirini seven iki insan, aralarındaki aşk ve romantizmin bir gün biteceğine pek ihtimal vermezler. Bu yüzden de, evlilik öncesinde yaşanan ilgi ve alakanın bir ömür boyu devam edeceği ümidindedirler. Halbuki...
  Halbuki hayatın karşımıza neler çıkartacağı ve bunlara nasıl tepkiler göstereceğimiz pek de belli değildir. Evlilik hazırlığı içindeki çiftlere tavsiyemiz, birbirlerinden “eş” olarak beklentilerinin ne olduğu üzerine uzun uzadıya konuşmalarıdır. Hatta mümkünse, bu konuşmayı ayrı ve özel bir seans gibi tertipleyin. Bir nevi evlilik oyunu oynayın. Bu oyunda, evlendikten beş, on veya onbeş yıl sonraya gidin ve bir gününüzü hikaye edin. Oyunu mümkün olduğunca hayat, çocuk ve iş beklentilerinizi de hikayenin içine sokarak oynamanızda fayda var.
  Evlilik danışmanları, kendilerine gelen çiftlerin beklentilerini gün yüzüne çıkartmak için böyle beyin fırtınaları ve oyunlar kurgularlar. Bu oyunların bazılarında, yoğun iş hayatı yahut çocuk beklentisiyle alakalı ilginç tablolar ortaya çıkabilmektedir. Mesela kimi eşler, aslında çocuk sahibi olmayı çok istedikleri halde iş hayatlarında bir takım değişiklikler yapmadan bu arzularına ulaşamayacaklarını fark ederler.
  Ortaya çıkan resim, üzerinde konuşup beraberce karar alabileceğiniz bir rehber niteliği taşır.
  Yalnız “evlilik oyunu”nu bir beyin fırtınası havasında oynamaya dikkat edin. Birbirinizin hikayesine oyun bitene kadar kesinle müdahale etmemelisiniz. Hikayenin yorumlarını, oyun bittikten sonra, hatta oyundan birkaç gün sonra yapmanızı tavsiye ederiz. Böylece geçen zaman içinde birbirinizin hikayesi üzerinde düşünme fırsatınız olacaktır.
  Bu oyunu bir uzman gözetiminde oynayan çiftler, “evlilik oyunu” sayesinde evliliğin önemli ve ciddi noktaları üzerinde daha etraflı düşünme imkanı bulduklarını ve ilişkilerini sağlamlaştırdıklarını ifade etmişlerdir. ​


  ailerehberim.com