evlilik özgürlük mü?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve dilber tarafından 22 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    22 Mart 2010
    Konu Sahibi : dilber
  1. dilber

dilber Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.454
    Ödül Puanları:
    238
    yakında düğünü olacak olan arkadaşım evlilik özgürlüktür diye savunuyor ..sizce de gerçekten evlilik özgürlükmüdür? ben kendi adıma evliliği özgürlük olarak düşünmedim bu yüzden yorumlarınızı merak ettim ...

2. 22 Mart 2010
  3. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Evliliği özgürlük olarak düşünenler ,ailelerinden gizli kapaklı işler çevirenlerdir.:icecream:

4. 22 Mart 2010
  5. evliliği özgür sex için yapıyorsan özgürlüktür yada öyle sanılırsempatiksalakcinni
    çok severek evleniyorsan mutluluktur
    sorunların farkında olarak evleniyosan özgürlüğünün tamamen kısıtlanmasıdır.
    bence evlilik büyük ölçüde özgürlüğün kısıtlanması demek. annem kahvaltı hazırlardı şimdi ben hazırlıcam , bulaşık çamaşır ütü temizlik.
    .özgür sex için hamallığı seçmek .. büyük bir bedel vay be sempatiksalakcinni
    inanma sen onlara:nazar:

6. 22 Mart 2010
  7. simeron

simeron TATLIŞ'yla çok mutlu :)) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    bence evleneceğin kişiye göre,aranızdaki bağa,aşka,iletişime göre değişir..biizmde karşı komşumuz var abla diyorum ben bana özgürlük olduğunu söyledi.. evimin düzeni bana ait dedi.. kocamla çocuğumla mutluyum.. kocam dışında hesap verdiğim kimse yok dedi.. ve bencede bu böyle... hele ki sevgi aşk varsa ortak noktalarınız çoksa bi de hayata aynı yerden bakıyosanız tadından yenmez bence..

8. 22 Mart 2010
  9. glaze_butterfly

glaze_butterfly yenigelinmutfakta.blogspo Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    Kesinlikle katılıyorum...

Evlilik özgürlük değildir.Kimi zaman ailenizin bile kısıtlamadığı durumları eşinizin kısıtladığını farkedersiniz..Eskisi kadar rahat haraket edemezsiniz çünkü sorumluluklarınız vardır..Herşey yolunda gitmesi için okadar cok şey feda edersiniz ki..Gün gelir ben bu adam için saçımı süpürge ettim bile dersiniz...

Söylermisiniz bunun nesi özgürlük...sengözlerimebaksanab

Ceyda3 bunu beğendi.
  10. 22 Mart 2010
  11. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153

12. 22 Mart 2010
  13. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    evliliğe hangi pencereden baktığına bağlı
    ama özgürlüğü her istediğini yapmak olarak tanımlarsak evlilik kesinlikle özgürlük değil:1no2:

14. 22 Mart 2010
  15. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    bence tam tersi.. evlenince artık bambaşka bi sorumluluğumuz oluyor.. bence evlilik özgürlüğü kısıtlıyor.. ben annemin evinde çok özgürümm bulaşıkları istediğim zaman yıkarım ama koca evine gidince yemek yenir yenmez yıkamam gerekecek.. özgür mü olacam hayır.. yemekten sonra nargile keyfi özgürlüğüm elimden alınacak.. çünkü çok titiz bi sevgilim var.. evlenince çok aricam bekar günlerimi..

16. 22 Mart 2010
  17. samyeli34

samyeli34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    sanırım arkadaşınız aılesınden fazla baskı goruyor..
    evlılkte ozgur olacagını sanıyor ...

Ceyda3 bunu beğendi.
  18. 22 Mart 2010
  19. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    128
    Ödül Puanları:
    153
    evli hanımlar evliliği bu kadar kötülemeyin, çok olumsuz etkiniz oluyor haberiniz olsun. ne kadar sağlam karakterli olsa da bir insan, aynı şeyleri okuya okuya etkilenebiliyo kendimden biliyorum :)

evlilik şöyle özgürlüktür bence: artık kendi evin ve kendi kuralların var. annenin babanın evinde oh rahat iyisin ama ne yaparsan yap oranın yöneticisi sen değilsindir. evet erkekler çok baskıcı vs vs ama nolursa olsun evlendikten sonra sen kendi hayatının sorumluluğunu üstleniyosun. kendi yuvan var. anlatamadım galba ama öle bişi. bence bizim memleketin hanımları yönetmeye pek sıcak bakmadıklarından sorumluluk ağır geliyo, evlilik de dolayısıyla yük gibi görülüyo onlar tarafından. hem anan babanla beraber yaşa nereye kadar yani. gerçekçi olalım bayanlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.