Evlilik stresi...:;(

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve melish83 tarafından 24 Ocak 2008 başlatılmıştır.

24 Ocak 2008
    Konu Sahibi : melish83
  1. melish83

melish83 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaşlar..5 ay sonra evleniyorum.ondan mı bilemiyorum çok stressliyim,her şey bozulacakmış gibi geliyor.kendimi kötü hissediyorum.sürekli alıngan ve sinirliyim...normal mi bu????? off yardımmm:tomato:

2. 27 Ocak 2008
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Evlilik öncesi bir ilişkinin en zorlu dönemidir. Merak etmeyin, sakin olmaya çalışın. Düğünle birlikte her şey yoluna girecektir.
    Mutlulluklar
    Dr. Meltem Kavcar Sırmalı
    www.onlineterapist.com

4. 21 Ocak 2009
  5. ranunu

ranunu kocacıkının papatyası Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende evlilik hazırlığı yapan bi gelin adayıyım.o kadar büyük bir stres varki üzerimde o kadar büyük bi yük bazen herşeyden vazgeçip uzaklara gitmek geliyor içimden :KK43: sürekli düşünüyorum acaba her aday bu durumu yaşıyor mu diye ? hem ailemi hem nişanlımı hemde nişanlımın ailesini memnun etmek için sürekli kendimden fedakarlık yapıyorum.en mutlu olmam gereken bi zamanda ki tek düşüncem şu düğün bitsede kurtulsam :1no2:
    ne olur yardımcı olun bana :çok üzgünüm:

6. 22 Ocak 2009
  7. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Kendinizi neden bu kadar yıpratıyorsunuz Ranunu? Neden kendinizden fedakarlık yapıyorsunuz? Aileniz, nişanlınız ve nişanlınızın ailesinin sizden beklentileri zaten sizin verebileceklerinizden fazlaysa, bir süre sonra evlilik içinde daha da mutsuz olursunuz. Herkes sizin normalin üstünde vermenize alışır ve hep ister.
    Siz kendiniz olun, fedakarlık yapmanıza gerek yok. Boşuna strese sokmayın kendinizi.
    Şunu da unutmayın ki, düğün öncesi çiftlerin en gergin olduğu dönemdir.
    Mutluluklar,
    Dr. Meltem

8. 9 Nisan 2009
  9. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Tüm beklentinizi eşinize yöneltirseniz, hep ilgisizlik yaşıyormuş gibi hissedersiniz. Eşiniz çalışmaya başlamış. Doğal olarak fırsat bulup sizinle çalışmadığı dönemlerdeki gibi konuşamıyordur. Bunun en sağlıklı dengeleme yöntemi, sizin de iş hayatına girmeniz. O zaman eşinizi anlar ve sürekli ilgi ihtiyacınızın sizin istediğiniz oranda karşılanamayacağını net görürsünüz.
    Sağlıkla,
    Dr. Meltem

10. 25 Haziran 2010
  11. gxuxlxuxmse_21

gxuxlxuxmse_21 Sevdan hep tutkudur . Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    mrb temmuz 23 te düğünüm var .kendimi bi acayip hissediyorum.sürekli bi alınganlık tirip atma hevesi sonrada içim acıyo kıyamıyorum aramız bozuluyo die başlıyom ağlamaya .ne oldu bana diyomrum nie ağlıyorum ama bilmiyom halsizlik falan .öle aşk böceği gibiuçuşmuyorum .ailesinin bende yarrattığı siniri ona yansıtmamaya çalışıyorum ama bi şekildeçıkıyo meydana onuda geren maddi sotunlarla birlikte sürekli çatışıyoruz.düğün olsada kurtulsak diyoruz.nasıl bi yol izlemeliyim.

12. 25 Haziran 2010
  13. gulaycik85

gulaycik85 annesinin meleği Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    mrb.benim de 30 temmuzda dugunum var.kendimi cok kotu hisediyorum. sinirliyim herseye sinir oluyorum,cok alingan oldum.ufak seyleri sorun yaptigimin farkindayim.bian once dugunun olup bitmesini istiyorum.bir mutluyum bir mutsuz.nisanlimi coooooooook seviyorum ama bu stres,endise beni asiri rahatsiz ediyor.normal mi acaba?2 seneden beri nisanliyiz ve cok ufak tartismalar olmustur aramizda.
    son 1-2 ay icinde bir birimizi yanlis anliyoruz nisanlim da cok stresli cunki 6 aydan beri polis okulunda onu da anliyorum ama davranislarima bi anlam veremiyorumm

14. 29 Haziran 2010
  15. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Evlilik öncesi bir ilişkinin en zorlandığı dönemdir. Hayatın değişecek olması, ailelerin istekleri, mali baskılar herkesi germiştir. Bu çok normal. Elinizden geldiğince bu süreci az hasarla atlamaya çalışın. Düğün sonrası yeni hayat bir şekilde düzene girecektir.

16. 1 Temmuz 2010
  17. mwm

mwm kocasına aşık.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    benimde düğünüme 15 gün kaldı
    ev yerleştirme yok gelinlik nası olcak yok düğün nası geçicek borçlar nasıl ödenicek
    düşün düşün kafamı dolduruyorum düşününce bişi değişmiyo ama düşünmeden de yapamıyorum
    bide son 1 aydır durmadan hastalanıyorum en son dün yine bi rahatsızlandım bi titreme ardından ter enfeksiyon kapmışım allah beterinden saklasın ama düğüne kdr inş ii olurum artık
    düğün günüde stres heyecan yapmak istemiyorum kendimi ii hissetmek ,istiyorum
    umarım başarırımm

18. 12 Temmuz 2010
  19. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Elbette başarırsınız. Herşey yoluna girer. Sabır ve sükunet üstesinden gelmenizi sağlayacaktır.
    Çok mutlu olun