evlilik toplumda sayginlik icin sart midir

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve EU3 tarafından 3 Haziran 2009 başlatılmıştır.

3 Haziran 2009
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

bana oyle geliyor ki evliler, belli bi yasa gelip te bekar olanlardan daha saygin oluyorlar toplumun gozu nazarinda. Mesela bi magazaya esinizle gitmenizle, bekar olup ta tek gitmek arasinda bile gorevlilerin yaklasimi acisindan fark oluyor.

Toplumda yer edinebilmek icin evli olmak sart mi sizce. Bu farki birebir yasayanlar oldu mu?

2. 3 Haziran 2009
  3. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    866
    Ödül Puanları:
    203
    Kadın ne kadar güçlü,ne kadar eğitimli olursa olsun..
    Saygınlığa erişebilmesi için evlenmesi gerekiyor..
    Bu sitede 18 yaşında,kaçarak evlenmiş eğitimsiz,doğrudüzgün yazı yazmayı kızcağız bana sen ne anlarsın "Bekarsın" diye kendince hakaret etmişti.
    Halbuki yaşadıklarım,eğitimim,ailem,karakterim muhtemelen ondan kat ve kat üstündü ama bekardım..
    Çok garibime gitmişti,koca derdine yanıp hemen evlenmek pek makbul..
    Acilen saygınlık için bekarlar eş bulmalı..

4. 3 Haziran 2009
  5. EU3

EU3 Guest

sozde okumus kadinlar bile bekarsin anlamazsin derken duyabiliyorum
    malesef dediklerin dogru

6. 3 Haziran 2009
  7. hawana

hawana Guest

çewrenin yapısına baktığın zaman ewet ewlenmek şart...

ama ben buna karşıyım..bi yerde saygınlık görmek için illa yanımda farklı cinsiyetten birisi mi olması gerekiyor?ne yani ben tek başıma bir birey değil miyim?neden başkasına ihtiyaç duyayım ki?

8. 3 Haziran 2009
  9. EU3

EU3 Guest

hadi hanımlar hadi canlanalım
    yazalim...bekliyorum yorumlarinizi

10. 3 Haziran 2009
  11. MyLO

MyLO Hep Mokoko Hep Mokoko Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Bir yaşıma daha girdim :roflol::roflol::roflol:

Valla bence saygınlıklıkla evli olmanın bekar olmanın alakası yok yanlızca hiç bir sıfatı olmayan bazı insanların evli olunca ayrıca bir statü kazanmış hissine kapılıp ağzından çıkanı kulağına duyuramamasından doğuyordur bekarsın sen anlamazsın sözü:mymeka:

Ayrıca bir mağazaya bekar olup gitmek ile evli olup gitmek arasından muamele farkını şöyle izah edeyim genelde çalışan olarak Allahım sana şükürler olsun ki bu müşterinin trip yapmasını, pazarlık yapmasını ve zor beğenmesini engelleyecek birileri var diye sevindirik olmaktan geçiyor. Eee malum bide hatunlarını hava yapacağız diye herşeyi alalım diyişleri var. Gel şimdi sen de ki muamele farkı olmamalı.:teytey:

12. 3 Haziran 2009
  13. LayLayLomHop

LayLayLomHop Guest

Ben böyle de saygınım gayet ilgi alaka mevcut mağazalarda opuyorumnanaktan
    sen çok kafana takmışın sade_kahve bu olayı evlenme mevzusunu yani düşünmemeye çalış bence böyle şeyler:kahve:

14. 3 Haziran 2009
  15. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.669
    Ödül Puanları:
    163
    Sana bunu diyen halt etmiş. Saygınlık için önce kişiliğinin adam gibi olması lazımdır. Evli veya bekar olsan ne yazar, insan olamadıktan sonra.
    Bence evlilik saygınlık için gerekli değildir ve evli bayanlar da bekarlara göre saygın değildir.

16. 3 Haziran 2009
  17. EU1

EU1 Guest

bencede alakası yok saygınlıkla evliliğin.evliler bekarlara, bekarlar evlilere özenir bu dünyanın kanunu.bence bekar olmak da güzel, bekarsın anlamassın derkende kendi çektiği yoğrulduğu çileleri bilemiyceni söylüyodur:roflol:evli bir kadın olarak bekarlara saygım ve hayranlığım katkat fazladır.mağazalardada fıstık gibi fizikleriyle evli kadınları çatlatıyolar:))) evli kadınların mağazalarda saygı görmesinin sebebi kocalarının cüzdanları.bekarlara züğürt gözüyle bakarlarda onlan :roflol:

18. 3 Haziran 2009
  19. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106

Valla aynı fikirdeyim canım evlilerin daha çok parası var diye düşünüyor olabilirler:) Yoksa ticarette önemli olan evli bekar dul boşanmış falan değil paracıklardır:)))))))))))))