evlilik ve internet

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve gelecekkorkusu tarafından 4 Kasım 2007 başlatılmıştır.

4 Kasım 2007
    Konu Sahibi : gelecekkorkusu
  1. Herkes esinin pc basinda cok zaman gecirdiginden yakinmis.
    Oyleyse evlenince pc yi eve sokmamak lazim. Is icin falan demesinler bence, bahane cunku, kafa dagitiyorum da demesinler baska yollar da var kafa dagitmak icin.

2. 4 Kasım 2007
  3. deniz42

deniz42 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    slm gelecek korkusu.Ben ve eşim ikimiz de öğretmeniz.Bizde de internet var.Eşim int.Çok seviyor.Ama ona çaktırmadan nereleri gezdiğini kontrol ediyorum.Sürekli arabalarla ilgili ve eğitim sitelerinde dolaşıyor.Bilgisayarımızda chat programı bileyok.ben sıkıldım dediğim anda kalkıyor bil.başından.

4. 6 Kasım 2007
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    bende internetin olması taraftarı değilim..
    içinde olmasa gün gelir arkadaşlarından duyup mutlaka girer eşlerden biri.
    baabamın evinde vardı ama bir kere bile aklım kaymadı bekarken dahi..
    dolayısıyla ben evde neti kabul etmiorum bir kaç kere eşime söledim alalım die.bilgisayarımız var ama çalışmak için var nete gerek yok dedi.o da istemior yanii:asigim::asigim:

6. 6 Kasım 2007
  7. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    bende evli insanların evinde internet olmasından yana değilim.çnkü okuduklarımıza bakınca büyük sorun internet yüzünden çıkıyor.Allah kısmet edipte nişanlım askerden geldikten sonra evlenirsek kesinlikle evde pc olmasını istemem. . .ben bi gün girmesem hasta oluorum ama evliliğim için katlanıcam.ki zaten nişanlımda anlamıo o ihtiyaç duymuo

8. 6 Kasım 2007
  9. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    evet benım esımde bana çok kızıyo aksamları ısten gelınce bırak artık su pc bırazda benımlı ılgılen kırıcam yoksa dıyor ama gercekten evlı ve yanlız olunca çok ısıne yarıyor ınsanın ozellıklede esıyle paylasıcak bırsey bulamayanlar ıcın yanı benım gıbı.senağlamasenağlama

10. 4 Aralık 2007
  11. Gulpare

Gulpare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Evlenince kesinlikle bilgisayar istemiyorum eve.Simdi bile,mesela diyorumki yarim saat sonra kalkicam sunu yapicam,bunu yapicam veya disari cikicam,ama yarim saat oluyo,bir saat,bir saat oluyor iki saat,bi bakiyorum aksam olmus.Gercek hayattan soyutluyor beni.
    Bu yüzden evlendigimde görebiliyorum durumumu,istemiyorum.Lazim da olacagini düsünmüyorum.

12. 4 Aralık 2007
  13. samyeli34

samyeli34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    bu saat olmuş burdayım daha başka soze ne hacet

14. 4 Aralık 2007
  15. EU1

EU1 Guest

ben asla evime internet istemem. bizim evimizde büyük problem internet. eşim zaten akşamdan geceye kadar tv'nin başında birde net olursa, sabaha kadarda netten çıkmaz. evliliği monotonlaştırıyor. ona ayıracağı zamanı bana ayırsın. zaten işyerinde akşama kadar nette birde evde girmesine gerek yok.

16. 4 Aralık 2007
  17. aleyna19

aleyna19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bilgi edinmek için bakmak güzel ewet ama artıkın öyle şeylerde kullanıyolarki pc yi insan dügmesine basıp acmaya bile korkuyo beniş eşim nefret ediyo pc den ama oglum istedigi için aldık beni pc başında görsün adam deli oluyo rengi falan degişiyo bana güvenmemesi deli ediyo beni onu kıracak laf getirecek şimdiyece hiç bişi yapmadım bundan sonrada yapmam inş ALLAH göstermesin öyle bişi herkes iyi kullanır inş ben günde 2 saati gecmemesine dikkat ediyorum yoksaki internet çok kötü bagımlılık yapıyo alkolden hiçbir farkı yok başına oturdugunda zamanın nasıl gectigini anlamıyorsun neyse çenem düştü yine sevgiyle kalın

18. 4 Aralık 2007
  19. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    ihtisasım bilgisayar yazılımı üzerine dolayısı ile 7 yıldır pc ile iç içeyim kafamçokkarıştı
    chat de yaptım msnde de sabahladigim zamanlar oldu :icecream:
    ama hep aptalca şeylerle uğraştım bana hiç bi getirisi olmadı aksine çok şey götürdü...
    şirkette ayrı aksam eve gidince evde ayrı...
    sonra birgun radikal bir kararla evdeki interneti kapattirdim
    cocuklukmuş diyorum...
    yazık geçen zamanıma, gözlerime, bi çok kişiyi kırdım ama aslında dönüp baktıgımda en çok kırılan benmişim meğer onu anladım...
    cektigim vicdan azabını ise hiiç anlatmayayım...
    şimdi sadece KK var benim için...
    evdeki pcyi de oyun oynamak, muzik dinlemek, duygu yuklu oldugum zamanlarda birşeyler karalamak ve fotoğraf çalışmalarım için kullanıyorum binde bir...
    artık evliliği düşünmüyorum, ama evlenecek olsaydım kesinlikle evime pc giremezdi bunu çok iyi biliyorum...
    ihtisasını bilişim teknolojisi üzerine yapmiş biri olarak size tavsiyem; lütfen kendinizi ve eşinizi internet tuzaklarından uzak tutun, pc bağımlısı olmayın...
    eşiniz, bugun interneti sadece eğitici oğretici şeyler için kullanıyor olabilir ama şeytan sürekli tetikte ve aklını celmek için uğrasiyor unutmayın bunu :1closedeyes: