Evlilik..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Almira_ tarafından 12 Nisan 2009 başlatılmıştır.

12 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Almira_
  1. Almira_

Almira_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    meraba arkadaşlar tecrübelerden yararlanmak için bu başlığı açtım.. Benim çok yakın bir arkadaşımın sorunu bu aslında fakat ikimizde onun için en doğru olanına karar veremiyoruz.. Daha doğrusu benim endişelerim var o bu konuda çok kararlı.. Arkadaşımın 4 yıldır bir ilişkisi var ve şuan lise sonda okuyor bu sene ÖSS'ye giricek.. Birbirlerini deliler gibi seviyorlar.. Lisenin ilk yıllarında herkes gönül eğlendirme peşindeyken onların gözü kimseyi görmezdi ve okulun en popüler insanlarından çıkma teklifi almasına rağmen dönüp bir kere bile bakmazdı..Çok zorluklar da çektiler ama hep birlikte aştılar bende bu süreçte hep yanlarındaydım.. Lise 1den beri para biriktiriyorlar ve yaklaşık 15 000 tl'yi buldu bu parayı evlenmek için biriktirdiler ve ÖSSden sonra evlenmek istiyorlar.. Yani tam 18 yaşları dolup bir üniversiteye yerleşince.. Bu beni endişelendiriyo acaba yanlış bir kararmı diye düşünüyorum size bu kadar erken evlenmek doğrumu? fakat bir yandan da dediğim gibi herkesin başında kavak yelleri eserken onlar evlilik için para biriktiriyorlardı.. Kafam karıştı onun için en doğrusu ne bilmiyorum ve onu doğru yönlendirmek istiyorum fikirlerinize ihtiyacım varr lütfen yardm edinn..:1closedeyes:

2. 12 Nisan 2009
  3. tamamen saçmalıyorlar !! sevgili olabilirler. sevgili olarak okul hayatlarına devam etsinler. öğrenciyken hem okuyacak hem evlerini nasıl geçindirecekler? aileler hem okutup hemde bunların evlerine mi baksınlar? ilerde çok pişman olacakları bir hareket olur bu. yaşları daha çok küçük. zamanla neler değişiyor lise aşkları mı kalmış? kaç kişi var lise aşkıyla evlenen...
    tamam aşık olabilirler sevgilerine sonsuz sayım var ama yaşları çok küçük. öğrenci hayatını yaşasınlar biraz daha olgunlaşsınlar. çok istiyorlarsa aileler tanışsın bir söz yüzüğü taksınlar ..
    ama evlilik çok ama çok komik olur...

4. 12 Nisan 2009
  5. EU2

EU2 Guest

tek kelimeyle 'helal olsun'arkadaşlarına...o kadar parayı bu yaşta kafa kafaya verip biriktirmişler ve savurganlık yapmamışlar...birlikte bir gelecek kurmaya karar vermişler...onlarınki acele verilmiş bir karar değil,ikiside birbirini seviyor ve kendinden eminler..aileler ONAY veriyorsa eğer,evlenmelerinde mani yok bence..yalnız okul bitene kadar çocuk yapmasınlar...arkadaşın çok zorlanıcak,sınavlardı,ev işleriydi...sevgiliside birden büyük bi sorumluluk alacak..umarım çabuk bıkıp,sıkılmazlar..ama bu kadar seviyorlarsa ve aşklarından eminseler nişan yapıp öyle bekleseler daha iyi canım..bende nişanlıyım ve okulum bitmeden ailem izin vermiyor..bizde istiyoruz gerçi nişanlım askerde ama en mantıklısı okul bitince..

6. 12 Nisan 2009
  7. Almira_

Almira_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet büyük bi sorumluluk aslında ama biz yeterince olgunlaştık diyorlar.. Erkek tarafı evlenin diyo ama kızın ailesi pek razı değil açıkçası.. Sıkılıcaklarını hiç sanmıyorum.. ama nasıl geçinirler onu da bilmiyorum.. :S

8. 12 Nisan 2009
  9. EU2

EU2 Guest

gerçektende para biriktirmeleri taktir edilecek bir olay...birbirlerine olan sevgileride gerçek buna inanıyorum ama evlenmek için çok erken bi yaş..lise hayatında nasıl birbirlerini severek beklediyseler şimdide üniversite bitene kadar beklemeleri gerekiyor bence,zaten sevgileri daim olacaksa sonunda yine evlenecekler demektir..acele etmelerine gerek yok okul bitsin çocuk askerliğini yapsın sonrada evlensinler..hem daha ii karar verebilirler o zaman çünkü neyin doğru neyin yanlış olduğunu daha ii anlarlar....kız arkadaşın için söylüyorum evlilik öle basit bi olay değil,birbirlerini seven iki kişidende ibaret deği,koskocaman bi sorumluluk...ona göre

10. 12 Nisan 2009
  11. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    kesinlikle aynı fikirdeyim, istedikleri kadar olgunlaştıklarını düşünsünler, insan sürekli büyüyor ve bir önceki yılda yaşadıklarına şaşırarak bakabiliyor.

12. 12 Nisan 2009
  13. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    o kadar parayı birbirlerine güvenip biriktirmişler bu kadar zaman sonunda aynı üniye aynı şehire yerleştiklerinde bence de evlensinler.. sonuçta aileleri o çocuklar okuduğunda da para yollayıp kira ödeyecekti..pek değişen birşey olmaz. daha iyi de olabilir. çok fazla eşya almazlar bir düğün yapıpı üniyi okurlar iş bulup yerleşecekleri yerde döşerler evlerini..
    aileler uygun görüyorsa kişilerde o kadar olgun ise... doya doya yaşasınlar dilediklerini...

14. 12 Nisan 2009
  15. yexsxil erik

yexsxil erik Kamille Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    18 yas evlilik icin cok erken,bekleyip üniversite bitince veya son yilinda evlenmeleri en mantiklisi..

16. 12 Nisan 2009
  17. EU1

EU1 Guest

bence çok çok erken,
    daha okulları var hayata atılacak bu cocuklar
    resmen yasları cocuk daha :nazar:
    hıc onaylamam, annesı olsam ızın vermezdım

18. 12 Nisan 2009
  19. asgd

asgd Guest

para bırıktırmelerı konusunda bende tebrık edıyorum canım sanıyorum ıkısıde aynı yasta arkadasının durumuyla benım durumun assagı yukarı aynı bır fark var benımkı benımle aynı yasta degıl benden buyuk ..bence suanda nısanlasınlar evlılık cok buyuk bır sorumluluk ve damat olucak sahısta daha kucukmus zaten evlılık ıslerıne baslayınca pat dıye olmuyo bılıyosun canım bellı bır zaman alıyo bu zaman onlar ıcın ıyı olur haklarında hayırlısı olsun