Evlilikde mutluluğun sırları neler

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve tobi tarafından 29 Aralık 2008 başlatılmıştır.

29 Aralık 2008
    Konu Sahibi : tobi
  1. tobi

tobi gel 2011 geeel gel :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ablalarım evli olan yaşıt arkadaşlarım daha önce bu tarz bi konu oldumu bilmiyorum ama bi çoğumuz evli bi çoğumuz nişanlı bi çoğumuz daha bir kaç aydır bu müessenin içinde..
    peki yürütülmesi bu kadar zor ve güzel bi kurumda nelere dikkat edelim..sizin yaptığınız evliliğinizde yaptığınız yanlışlar nelerdi ve bunlardan doğan sonuçlar ve pişmanlıklarınız
    yaşadığımız olayalrdan,gördüklerimizden düşündüklerimizden,bence böyle olmalı dedikelrimizden örnekler verip paylaşalım ne dersinizkaydirigubbakcemile5

tecrübeli olan arkadaşlarımızın fikirlerinden biz nişanlı olanlarda faydalanalım:1hug:
    hepinize teşekkür ediyorum...yuvanızda mutluluklar:nazar:

2. 29 Aralık 2008
  3. Barcman

Barcman PR UZMANI Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    ablam evlilik en kutsal müessese kuşkusuz bir aile oluyorsun saygı ve sevginizin ortak meyvaları evlatlarınız oluyor bence evlilikte en önemli şey saygı fikir ayrılıkları ,tartışmalar olacaktır sonuçta eşinle farklı alilerde büyüyen yetişen bireyler oluyorsunuz bence en önemli püf noktası bir taraf sinirliyse diğer tarafın susup sinirlenen tarafın sinirinin yatışmasını beklemesi daha sonra karşılıklı oturulup orta yolun bulunması böylece saygı hep baki kalır

4. 29 Aralık 2008
  5. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    bencede saygı saygının bıttıgı yerde sevgı anlayış..ınsanlıkta bıter dıye dusunuyorum...
    eşlerın bırbırlerını dınlemelerı ve anlamaları gerekıyor...
    tartışma sırasında da alttan almak gerekır ...
    iki tarftan bırısı susmazda konusursa...
    daha kırıcı ve daha zor olur......gecınmek sanırım...

6. 29 Aralık 2008
  7. tobi

tobi gel 2011 geeel gel :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    saol ablam dediklerinin hepsine katılıyorum..çok güzel söylemişsin..bi oğluşun ve kızın var dimi...hatta duyduğumda inanamamıştım ama torunların bile varmış...harikasın valla ablam.bu kadar güzellikleri bu zamana getirmek büyütmek bununla beraber eşine öncelikle kendisine saygısını kaybetmemiş olmak bunca zaman bence büyük başarı..(kendine saygı derken bu kadar özen göstermek giyimine kendine bence kişinin kendisine ve eşine saygısının en önemli göstergelerindendir onu ima ettim ablacım)
    mutluluğunuz hiç bozulmasın nasihatın kullağıma küpe:1hug:

8. 29 Aralık 2008
  9. Barcman

Barcman PR UZMANI Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    sağol ablacığım ben 3 çocuk annesiyim bir kızım iki oğlum birde dünya tatlısı torunum var:eek:
    güzel dileklerine amiiiin diyorum :Saruboceq:inşallah allah sanada çok iyi bir eş nasip ederde en az bizim kadar mutlu olursun:Saruboceq:

10. 29 Aralık 2008
  11. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim eklemek istedigim evlilikte eşleri degistirmeye calısmak
    kadınlarında kocalarında yaptıgı en büyük hata kendine benzetmeye calışması malesef bunu bir cok cift yapıyor ve evliligi yıpratan en büyük etken
    ve özellikle yakın akrabaları sürekli esinin basına kalkarak huzursuzluk cıkarmak kimse ailesinden vazgecemez ve sürekli onları kötülenirse eşte zor durumda kalıyor buda yıpratan seyler arasında
    ve sizinde bir aile oldugunuzu özelinizi ve evliliginizin saygınlıgına yitirmemek adına herkesi özelinize müdahil etmeyin

12. 29 Aralık 2008
  13. BeyazLilyum

BeyazLilyum diplomalı uzman ev hanımı Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle saygı ve anlayış çok önemli gerçekten..eşim sağolsun çok iyidir bana karşı..ailelerimiz ise kültür olarak okadar uzak o kadar farklıki..eşim bu açığı kapatıyor hissettimiyor ama bu onun ince düşünce ve saygısından ileri geliyor..1.5 yıllık evliyim daha büyük kavgamız hiç olmadı.2 kere tartışmanın dışında..çok yapıcı biri,alltan alan biri..o öyle yaklaşınca sen ona haksızlık yapıp kıyabilir misin tabiki hayır..bende aynı fedakarlığı iyi niyeti saygı ve sevgiyi asla esirgemem..inşallah ömür boyu böyle devam eder...

tüm evli ve evleneceklere de aynı temennileri sunarım tabiki

14. 29 Aralık 2008
  15. PeSpEmBe

PeSpEmBe Uyuduum ben Büyüdüüm ben Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım aslında evlilikte mutlu olmanın ön koşulu nedir biliyo musun,önce kendi içinde mutlu olmak...
    Zaten kendi içinde mutlu ve huzurlu olan birinden dalga dalga olumlu enerji yayılır etrafa ,eşine,dostlarına...İnanır mısın sen eşine kızgın olsan da belli etmesen bile sendeki negatifliği mutlaka alıyor ve gergin bir ortam oluşuyor.Bence önce içimizi rahatlatmaya çalışalım,kendimizle barışık olalım,kendimizle mutlu olalım gerisi gelir diye düşünüyorum.
    Bi kere karşındaki insana huzur vermen çok önemli,onun da sana tabi.Ona baktığında içine huzur dolmalı,onu görmek için can atmalısın;:asigim:Onunla çok iyi iki dost da olabilmelisiniz(derdinizi,beklentilerinizi,hayata dair endişelerinizi... paylaşmayı kastediyorum):içelim:
    Bence sırlar bunlar ama lafla çok basit görünen çok zor şeyler tabiii söylenildiği kadar kolay değil.Ama yine de istersen yapamayacağın şey de yoktur.
    Umarım evliliğin sırrına erenlerden ve mesut bahtiyar kocanla yaşayanlardan olursunkaydirigubbakcemile5

16. 30 Aralık 2008
  17. calikusumuz

calikusumuz Aklım egede kaldı...... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Evlilikte mutlu olabilmek için önce saygıyı korumak gerekiyor bence.
    Örneğin evliliğin ilk dönemlerinde tartışmalar olabiliyor genelde bu dönemlerde
    yüzgöz olmamak, seviyeyi korumak çok önemli. Şahsa değil yapılan hataya yönelik
    konuşmak.Birde karşınızdaki insanı olduğu gibi kabul etmek lazım. İnsanlar kolay değişmiyor,
    hatta değişemiyor bazı alışkanlıkları değiştirebiliriz ama temel kişilik yapısını iyice anlayıp
    kabul etmek gerekir. Evliliğin zor ama güzel bir serüven olduğunu unutmamak gerekiyor.
    Flört döneminde veya nişanlılıkta olduğu gibi bir cafede veya herhangi bir yerde bir kaç saati,
    aynı masayı paylaşmaya benzemiyor evlilik.
    Çünkü aynı evi, aynı sofrayı, aynı yatağı paylaşıyoruz. Hayatı paylaşabilmek çok önemli.
    Evliliklerde şu da çok önemli; yaşananlar sadece eşinizle sizin aranızda olmalı, üçüncü kişileri
    ilişkiye ne kadar dahil ederseniz sorunlar o kadar artar. Onlar dahil olmaya çalıştığında ise
    gerekenden fazlasını paylaşmamalıyız bence. Ben 12 yıllık evliyim bugüne kadar zaman geldi
    eşimle çok gergin dönemlerimzi oldu, evliliğe alışamadığım, yeni bir hayatı kabul edemediğim,
    yada bazı sorumluluklarımın altında kendimi ezilmiş gibi hissettiğim günler...
    Bugünlerde bile ailemden kimseyle paylaşmadım bunları. Çünkü biz hepsini aştık,
    ama örneğin annem duysaydı (çok anaç bir kadındır) eşime daha ilk dönemlerden
    çok kızar belki de kinlenirdi. Ben kimliğinizi yitirmeyecek kadar kendiniz kalmalı, herşeyi
    paylaşacak kadar biz olmalısınız.
    Birazda zamana ihtiyaç var evliliğin oturması için bunu da
    unutmamalısınız.
    Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Baya bir yazmışım farkında olmadan inşallah doğru anlatabilmişimdir.
    a.s

18. 30 Aralık 2008
  19. schnitCELL

schnitCELL £PİRELİ PİRELLİ GÜZELİ£ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kusurlarını arkasından değil yüzüne söyle....
    sürekli söylenmek yerine,bir kere ve kararlı şekilde hoşlanmadığını ifade et,-ki etkili olsun...
    dokuz kere düşün onuncuda konuş...
    kavga etseniz çok sinirlensen bile o sakinleştiği zaman içini dök,çünkü bir kişi konuşur diğeri dinler ama iki kişi konuştuğunda herkes dinler bunu unutma canım...
    asla ayrı yatma,onunda böyle davranmasına müsade etme
    araştırmalar bile uzun evliliklerin sırrını buna bağlıyor...
    ailen hakkında olumsuz şeyleri eşine anlatma,eşinide ailene...
    ve en önemlisi saygıyı her daim koru onu incitmeye başladığında çöküşlerde başlar....
    sevginizin beslenmesi buna bağlıdır....
    dilerim çok mutlu,birbirinize çok bağlı bir çift olursunuz...
    herşey gönlünce olsun canım..........a.s.

Son düzenleme: 30 Aralık 2008