Evlilikle İlgili Birkaç Öneri

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve yusufun_annesi tarafından 20 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : yusufun_annesi
  1. yusufun_annesi

yusufun_annesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Sizin için yaptıklarını bir hatırlayın

Eşinize nasıl davranıyorsunuz? Ona herhangi bir tanıdığa gösterdiğiniz ilgi ve sevecenliği gösteriyor musunuz?

Eğer takdir ve teşekkürün yerini ilgisizlik ve talepler aldıysa tehlikeli bir noktadasınız demektir. Bu durumda yapılacak şey eşinizin sizin için yaptığı şeyleri yapmaya mecbur olmadığını düşünmek.

Eşinizin sizin için her gün yaptığı şeylerin bir listesini çıkarın ve sonra kendi kendinize bunların kaçı için ona teşekkür ettiğinizi bir sorun.

Basit bir teşekkürün birçok şeyi değiştirebileceğini unutmayın.

Tahmincilik yapmayın

Eşinizin düşündüğü ve duyduğu şeyleri tahmin etmekten vazgeçin çünkü hata yapabilir ve gereksiz yere kavgaya sebebiyet vermiş olursunuz.

Kaç kere karşımızdakinin hareketlerinden yanlış sonuçlar çıkardığımızı gerçeği tesadüfen veya çok zaman sonra anladığınızı bir düşünün.

Çoğu kez eşimize doğru olmayan istekler yükleriz. Mesafeli duran bir eş sorunlu veya üzgün olabilir unutmayın.

Suçlamayın

"Senin suçun" demek ne kadar da kolay! Yolunda gitmeyen bir olayda kendi suçunu aramaktan çok daha kolay kuşkusuz.

Suçlamak sorunları çözmez çözmediği gibi birbiri ardına yeni suçlamalar getirir. Suçlamalar gerçeği görmeyi engeller ve istemeden de olsa incitici hakaretler doğurabilir.

_Alıntıdır_

2. 20 Mayıs 2010
  3. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    223
    Ödül Puanları:
    153
    Hiç bişey için teşekkürü haketmiyo..Benim sevgimide haketmiyo..

Beni afakanlar bastı yine..Arayıp agzıma ne gelirse saymamak için zor tutuyorum kendimi..Hayatımın yanlışııııı!!!!!!!!!!!!!!!

4. 20 Mayıs 2010
  5. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    anlayışlı olmak

at gözlüğü ile bakmamak

sinirli iken bunu sağlamak pek kolay olmuyor :lepi:

6. 22 Mayıs 2010
  7. guguca

guguca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba kizlar yeni katiliyorum araniza kaydirigubbakcemile5 nedense biz hep böyle düsünüyoruz aman aslinda sunu yapti bunu yapti iydir ama biz bi yaranamiyoruz yaa :1no2:

8. 6 Haziran 2010
  9. zeynnn

zeynnn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    ay boyle demeyın yaa!! bir yola girmişşiniz..çareler çözümler üretmeye çalışın. söküp atmak cok kolay ama yuva kolay kurulmuyor...

10. 8 Haziran 2010
  11. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Katılıyorum.
    Bazen kötü birşey yaptığında ,bütün yaptığı iyilikleri ve güzellikleri silesim gelebiliyor benim, siliyorumda bazen.
    Eşimin söylediği şeylerden binlerce anlam çıkarabiliyorum. Halbuki o başka birşey söylemek isteyebiliyor.
    Eline sağlık.

12. 10 Haziran 2010
  13. tuba83

tuba83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eşim doğru düzgün benim yüzüme bile bakmıyorki, çocuğuyla ilgilenir onu uyutunca biraz tv izler ve yatar, malesef...

14. 18 Haziran 2010
  15. TaDukHePa

TaDukHePa ♫♥♥_GLaM_Fa!rY_♥♥&#9 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Çok güzel önerilermiş. Düşünüp yazan da, bize bu yazıyı ileten de çok sağolsun.

16. 8 Ağustos 2010
  17. irenaefnur

irenaefnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar benim sözlümün eskiden görüştüğü biri varmış şuanda aramızda bahsi bile geçmiyo ama benim aklım karıştıyor beni sevdiğini söylerken benim elimi tutarken aaa kesin bu kızda böyle yapmıştır sanıyorum buda beni mutsu ediyo kızın msn ve face nide buldum kızla konuşmak istiyorum sizce konuşmalımıyım:KK43:lütfen cevap

18. 8 Ağustos 2010
  19. Philemon

Philemon çapulcunun annesi Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    198
    eşiniz hiç değilse çocuğuyla ilgileniyormuş,ya onuda da yapmasaymış.hem eşiyle,hemde çocuğuyla ilgisiz kocalarda var.