Evlilikle ilqili annenizden ne öğrendiniz?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve CLeOpaTRa tarafından 18 Ocak 2009 başlatılmıştır.

18 Ocak 2009
    Konu Sahibi : CLeOpaTRa
  1. CLeOpaTRa

CLeOpaTRa Mina ile Yasir'in Annesi Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar illaki herkesin annesi evlenmeden önce ki hatta bu anneler kız çocuklarını taa küçüklüğünden eğitmeye ßaşlar :nazar: peki siz annenizden hayatınızı yönlendirme, evlenme :1closedeyes: vs konularında neler öğrendiniz?

2. 18 Ocak 2009
  3. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    annemin ilk ogudu su oldu ,
    ben ve baban gecmisiniz esin gelecegin ve yasliligin onu cok sev saril destek ol cunku o senin en yakin dostun hayat arkadasin ilk sirada o gelsin............
    esim annemi bu sozu icin cok taktir eder ve sever evliligimde uyguluyorum her ogudunu ikinci ogudude yataga kus girme kavganizin uzerine gunes batip gunes dogmasin(kisaca 1gun bile kuslugu uzatmayin)
    sagolsun guzell annem sayesinde huzurlu bir evliligim pirlanta gibi bir esim var

4. 18 Ocak 2009
  5. suvesabun

suvesabun Rabbim yolundan ayırma! Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    benim annem de evlenince önce eşinin ailesi sonra biz derdi... bayramlarda da önce onların gönlünü yap sonra bize gel. çünkü biz seninle bir gün berabersek sen onlarla sürekli berabersin derdi... allah razı olsun annemden her öğüdü kulağıma küpedir.. buraya yazmakla bitiremem sözlerini... büyüklerin sözleri her zaman önemlidir.. çünkü biz gidiyorken onlar geliyordu.. dimi ama??

6. 19 Ocak 2009
  7. calikusumuz

calikusumuz Aklım egede kaldı...... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Annemden evlilikle ilgili;
    bir taraf kızgınsa sessiz olmam gerektiğini,
    eşime ne olursa olsun saygımı kaybetmemem gerektiğini,
    kendim kızsam da eşim için kimseyi konuşturmamayı,
    eşimin ailesine hiç sevgim olmasa bile, eşime olan sevgimden dolayı onlara i
    saygısızlık etmemem gerektiğini,
    evlat yetiştirirken yaptığım her hareketi çok düşünüp öyle yapmam gerektiğini,
    (hep der herşeyi düzeltebilrsin ama çocuklarına olan hatanı düzeltemezsin diye)
    Her zaman alttan almakla olmayıp gerektiğinde masaya elimi vurabileceğimi,
    Her söyleneni duyup, her yapılanı görürsem; evliliğimin çok ta kolay yürümeyeceğini,
    evliliğin fedakarlık istediğini, ama gerekenden fazlasını yapıncada evliliğin güzel gitmesini
    sağlayıp kendimden çok şeyler kaybedebileceğimi, bununda beni mutsuz edeceğini,
    her ne olursa olsun önce çevre yada başkaları ne der diye düşünmeden asıl olan
    kendi düşüncelerim olduğunu. (Bencillik etmeden) bunun üstüne basarak söylerdi hep.
    Bana:
    elaleme laf lazım, bana ise evlat sen nasıl mutluysan öyle ol der anneciğim.
    Canım annem ondan ne çok şey öğrenmişim evlilik adına.
    Bir kez daha teşekkür ederim sana....
    :1hug:

Son düzenleme: 19 Ocak 2009
  8. 19 Ocak 2009
  9. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Herseyden ver herkesden kiymetli sensin, ben seni bir daha dogurmicam o yüzden ne olursa olsun kendine deger ver kizim kendine bak kimseye kendini ezdirme sen önemlisin...inan sen kendine deger verdigin müddetce esinde cevrende sana deger verecek...:nazar:

Rahmetli hep öyle derdi ve hep kulagimda kalan bir lafida sudur...

Yaptigin sey ne kadarda kötü olursa olsun her zaman arkasinda duracak kadar delikanli ol, dürüstlükten zarar gelmez kizim...:çok üzgünüm:

10. 19 Ocak 2009
  11. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    kocan dahi olsa kimseye kendini ezdirme
    sırtını kimseye dayama hep kendi ayaklarının üstünde dur
    ve ne olursa olsun dürüst ol
    sadece evlilik için değil ama genel hayat görüşüdür:nazar:

12. 19 Ocak 2009
  13. firstday

firstday Canlarım ve ben Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Annem hep başkalarına bakma kocanla iyi ol, mutlu olmana bak sen der...
    Ufak şeylere kafanı takma, takarsan benim gibi hasta olursun derkaydirigubbakcemile3(panikatak)

Hep güleryüzlü ol der,erkek suratsız kadın sevmez der, kendisi babama kızdığında hep somurtur ama:roflol:, e sen neden böyle yapıyorsun dediğimde ben kıdemliyim bu yaştan sonra alttan malttan alamam dersırnaşık şey

Bir de nedense genelde benim cadı olduğum eşimin mülayim olduğu düşünüldüğünden hep tenkitler bana yapılır ailedemirmirmirmir

14. 19 Ocak 2009
  15. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    - Kesinlikle tipe bakma, ben baktım da noldu derdi...
    - Çok yakın aile dostları edinme, akraba dışı kimseyle çok samimi olmayın derdi,diyor.
    - Herkese herşeyini anlatma diyor...
    - Gelip geçici küçük sorunlar için huzurunu bozma dedi,diyor.

16. 20 Ocak 2009
  17. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.351
    Ödül Puanları:
    363
    "Benim için varsa yoksa sensin önemli olan.Başın ağrısa,gözünden bir damla yaş dökülse ben kahrolurum. Önce sen mutlu ol ki başkalarını mutlu edesin. Eğer ki mutluluğu yakalayamadıysan bu kapı sana hep açık yavrum" dedi..:1hug:
    Canım annem kanatlarından hiç ayırmadı bizleri,Allahım razı olsun inşallah:Saruboceq:

18. 20 Ocak 2009
  19. CLeOpaTRa

CLeOpaTRa Mina ile Yasir'in Annesi Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    hımm :nazar: ßilqilerinizi paylaştığınız içn tşk ederim arkadaşlar ßu sayede ßirßirimizin annesindende ßişeyler öğrenmiş oluyoruz :eek::ecrin_bebek::kahve: