Evlilikler neden kısa suruyor

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve kibela24 tarafından 15 Eylül 2008 başlatılmıştır.

15 Eylül 2008
    Konu Sahibi : kibela24
  1. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    eskıden evlılıkler 20 yıl 30 yıl surerdı

sımdı etrafımıza bakıyoruz 1 yıl 2 yıl bıtebılıyor

bende ıkı bucuk yıllık evlıyım korktum ya..

evlılıgı uzun surenler nasıl bu kadar surdu

sırları neler

evlılıgı kısa surenler nerde hata ettınız

paylaşalım

2. 15 Eylül 2008
  3. leylek82

leylek82 çok zor bazen.... Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    bence evlilikte en büyük etken sabır.a.s
    şimdilerde sabır çok azaldı maalesef:1no2:
    ben yaklaşık 9 yıllık evliyim.evliliğimin ilk yıllarında illaki çakışmalar, yanlış anlaşılmalar,birbirini kabullenememeler gayet doğal
    ama'' benim ekmeğim elimde çok şükür'' diyen ,''koca kahrı çekme mi kaldı ''diyen o kadar çoğaldı ki maalesef.belki de bilinmiyo ki aslında aynı kahrı karşı taraf da çekiyo.evlilikde tek taraflı düşünme diye bişey yoktur olamaz da .önce eski ilgi şimdi yoksa eğer dönüp önce kendimize bakmalıyız.çiftler birbirinin aynasıdır çünki .
    bikere aile çok önemli bi evlilikde her iki tarafın ailesi de önemli .evlenirken ben aşığım gerisi önemli değil lafını doğru bulmuyorum.evlenirken aynı zamanda ailesiyle de evleniyosunuz.ne ekerseniz onu biçersiniz.
    eşinizin ailesine ne kadar sevgi verirseniz o kadarını görürsünüz.bişeyleri sırf yapmak için yapıyosanız insanın kafasına kaka kaka bunun bi kıymeti yokki.bu aynen bize bu şekilde geri dönecektir bigün
    ileride inşallah hepimiz kayınvalide olucaz.evladı paylaşmak o kadar da kolay değil aslında.bazı şeylere gülüp geçmeyi bilmek gerekiyo
    geçen eşimle de konuşurken eski günleri yaad edip güldük hatta ,ne kadar eften püften şeylere takılıp kavga ediyomuşuz diye
    hani derler ya sevgi, saygı diye
    bence önce sabır sonra sevgi sonra saygı. sıralamaya uyarsanız mutluluk kaçınılmaz bence
    iki taraf için de bu geçerli tabii
    ha bu yazdıklarım normal evlilikler için tabi işin içinde şiddet, aldatılama, sapkınlık varsa tabii bu konu beni aşar .süprizzzzz

4. 15 Eylül 2008
  5. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    801
    Ödül Puanları:
    153
    Evlilikler artık eskisi kadar kolay değil...
    Sabır, anlayış , güven azalmış...
    İlk 3 yıl çok zor olmurmuş evliliklerde atlattın mı gerisi kolay....
    Bakalım yaşayıp göreceğiz...

6. 15 Eylül 2008
  7. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    eşınız hoşlanmadıgınız bırsey yaptıgında nasıl sabredıyorsun ...sonra mı konusuyorsunuz..

8. 15 Eylül 2008
  9. leylek82

leylek82 çok zor bazen.... Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    bu kişiye göre değişir canım eğer eşinin fazla tepki vereceği bi ansa eğer evet sonra konuşurum.ama benim eşim hep anında tartışmaya girer ve orada söyliyeceğimiz herşeyi söyleriz.ama iş tartışma boyutunu geçiyosa uzatmamak da gerekir bi de onun en sakin olduğu bi anı seçin ve onun size ilgisinin en çok arttığı bi anda gündeme getirip konuşun.bi de ben hiç küs kalmam kalamam yani.akşamki kavgayı sabaha taşımam mesela.aradan zaman geçince sakinleşince hiç bişe olmamış gibi davranırım.ve en önemlisi varı yoğu aileme taşımam.çok şükür hiç ayrılma boyutuna gelecek kadar bi kavgamız olmadı hiç.

10. 15 Eylül 2008
  11. aysen_balikesir

aysen_balikesir nazlı miray yaşam hediyem Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    ben bu işi biraz teknolojiye bağlıyorum
    cep telefonu ,internet, bunlar varmıymış eskiden hee o zaman aldatan erkek yokmuydu vardı
    ama teknoloji olmadığı için bu tip olaylarla yakalanmıyorlardı
    bende 2,5 senedir evliyim herks bana cicim ayları geçsin görürüm ben seni derdi
    ama benim cicim aylarım hiç bitmedi ilk günkü gibiyiz atışmalarımız olmuyormu? -oluyor
    ama bi taraf susmayı bilmeli kibirlilik benbilirimdemek olmuyor
    eşim bana bağırsA BEN susarımm ben bağırsam o susar
    sonunda ikimizden biri gelip bir buse kondurunca bütün kırgınlık geçer giderrr:içelim:

12. 15 Eylül 2008
  13. zeko

zeko umut €tm€k h€rş€yd1r..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende bu işi kadınların bilinçlenmesi,çalışmasına bağlıyorum.eskiden kadınlar erkeklerin her yaptıklarına dayağa kadar göz yumarlardı.göz yummayıp annesinin yolunu tutan geldiği gibi koca evine geri gönderilirdi.bide elalem neder var tabii...şimdi kadınlar kendilerini ezdirmiyorlar,kendi haklarını savunuyorlar,aileler sahip çıkıyor,toplum eskisi gibi yadırgamıyor.artık olağan bişey oldu çünkü...eee bide kendim kazanıyorsam hiç çekmem diyip soluğu mahkemede alıyorlar...abartmadığı sürece kadınları haksız bulmuyorum ben suç eski gelenekleri sürdürmeye çalışan erkeklerde...her konuda çağa ayak uydurup kendilerini geliştirirler ama evliliğe gelince eski düzen devam etsin isterler. mesela klasik 'annelerimiz babalarımızdan hiç dayak yemedimi sen hemen olayı büyütürsün' gibi sözlerle kendilerini haklı çıkarmaya çalışırlar ya ıyyyy yani.

14. 15 Eylül 2008
  15. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    bır taraf susmalı o nu yapmak cok zor..

kucuk bır alev bır anda volkana donuyor susamıyorsun

16. 15 Eylül 2008
  17. infanta

infanta sabırla bekliyorum...... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    valla ben bu boşanma olaylarında çogunlukla kadını suçluyorum
    eskiden kadın evdeymiş
    bütün dünyasını eşinin üzerine kurudgu için onsuz yaşayamaz haldedir
    ve onu kaybetmemek için ilgili sevecen hoşgörülü olurmuş

ama şimdi öle deil
    kadının elinde para var
    o para kadının bütün dünyası oluyor
    sıkıntıya hiç girmeden 'koca kahrı çekeme mecburmuyum' deniliyor ve boşanmayla sonuçlanıyor
    tabi ben ezilelim enayi yerine konulalım demiyorum ama daha mükemmel olabiliriz herşeyi karşı tarafdan beklememeliyiz
    biz yapmaksak erkek hiç yapmaz

18. 15 Eylül 2008
  19. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.679
    Ödül Puanları:
    163
    Kadınlar ne zaman ekonomik özgürlüklerini ellerine aldılar, boşanmak da o kadar kolay oldu. Eskiden eşine bağımlı olan kadın her ne olursa olsun boşanmaktan korkardı. Eşinin kendini aldattığını bilse bile susar otururdu.
    Şimdi öyle değil. Kazanan kadın kocaya hemen tekmeyi vurabiliyor.
    Ayrıca tahammülsüz olduk, en ufak bir şeyde bile eşler sinir küpüne dönüyor, kimse kimseye anlayış göstermiyor.
    Evlilikte kural, biri sinirliyken diğerinin susmasıdır. Siniri geçince sakin sakin her şey hallolunur.