Evliliklerde maddiyat mutluluk için şart mı?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve gelecekkorkusu tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    25 Ocak 2010
    Konu Sahibi : gelecekkorkusu
  1. Maddiyat evlilikleri ne kadar etkiliyor, sizce mutlu bir evlilik için iyi bir maddiyat şart mı?

2. 25 Ocak 2010
  3. ordanburdanbirisi

ordanburdanbirisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.149
    Ödül Puanları:
    148
    BENCE PARASIZ MUTLULUK OLMAZ, AMA PARAYLADA OLMAZ. EŞıME HEP SENı SEVıYORUM AMA PARALIYKEN SANA BAYILIYORUM DERıM...
    BıRDE ŞÖYLE BELLı BıR STANDARTI OLAN ıNSAN O STANDARTIN ÇOK ALTINDA YAŞAYAMAZ MUTLU OLAMAZ. AMA O STANDARTI YAKALAYAMAYAN BıR ıNSAN COK MUTLU YAŞAYABILIR. BıRAZ GÖRECELı BıR KAVRAM OLDU
    EN SON KENDıM ıÇıN SÖYLEYEYıM PARASIZ MUTLULUK OLMAZ, AZ PARAYLA OLUR AMA PARASIZ MUTLU OLAMAMohaoldumsmile

4. 25 Ocak 2010
  5. MutlulukRecetem

MutlulukRecetem EvlendmEkonomiyeCanVerdim Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kimse genel anlamda evet sart yada sart degil diyemez.

Bu tamamen kisilerin düsüncelerine,hayatlarina ve karakterlerine baglidir.

Bana sormus olursan,benim evliligim icin sart degil.

Mutluyum,hemde cok. Esimin en ufak bir gülüsü beni mutlu etmeye yetiyor.

Maddiyat elbette önemlidir,kimse para önemli degil diyemez.

Ama mutlu bir evlilik icin sart oldugunu acikcasi düsünmüyorum.

Bu gün paran vardir,yarin yoktur,önemli olan sevgini ve saygini yitirmemek,mutlulugunu bozmaya izin vermemek.

6. 25 Ocak 2010
  7. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    iki gönül bir olunca samanlık seyran olurmuş lafına hiç ama hiç inanmiyorum
    evliliğin mutlu ve huzurlu olabilmesi için berli bir maddiyata gerek olduğunu düşünüyorum
    aşk ve sevgi faturaları ödemeye yetmiyor malesef

8. 25 Ocak 2010
  9. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim icin herzaman sevgi once gelir ama bu aralar biseyler okudukca ve gordukce dusunuyorum parasizda olmuyor..acikcasi ikiside tek basina mutlu olmaya yetmez benim icin..

10. 25 Ocak 2010
  11. patiska

patiska Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    87
    Ödül Puanları:
    108
    para mutlu olmak için tek şart değil ama şartlardan biri bence... sonuçta para yoksa özellikle erkekler bu konuyu sorun haline getirip agresif davranabiliyorlar.
    Sanırım paranın olup olmamasından ziyade, maddi anlamda birbirine yakın seviyelerden gelmeleri daha önemli. yani babası çok zengin olan bir kız, evlendikten sonra az parayla geçinmeye çalışırsa mutlu olamaz ama zaten zorluklar içinde büyümüş biri bunu çokta sorun etmeyecektir. zaten o başka ya da küçük şeylerle (parasal anlamda) mutlu olmaya alışmıştır..

12. 25 Ocak 2010
  13. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Tek başına yeterli bir unsur değil,evlilikte mutlu olmak için.Maddi durumu iyi diye de evlilik yapılmaz.Çocuklara iyi bir gelecek sunmak için olması gereken şey paradır.Düzenli bir işi varsa,ailesini kimseye muhtaç etmeden geçindiryorsa yeter bence.
    Kendi evliliğim için konuşacak olursam.Sevdiğim,saydığım,aşık olduğum insan ile evlendim.Birbirimizi her konuda tamamlıyoruz.Maddiyata önem vermediğim için sanırım durumumuz da standartların üzerinde.:nazar:kaydirigubbakcemile3 Allah herkese gerektiği kadar nasip etsin.:Saruboceq: ıkimiz de çalışmayı seviyoruz.Hayatın insanlara ne getireceği belli olmaz.O yüzden kadın da, erkek de çalışmalıdır.Sağlık olduktan sonra her şeyin emekle kazanılabileceğini düşünüyorum.Mutlu bir evlillik için sevgi ve saygının yanında ,biraz da para olursa kimsenin ağzının tadı da bozulmaz,diye düşünüyorum.a.s.

14. 25 Ocak 2010
  15. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
  16. 25 Ocak 2010
  17. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    cok etkiliyordur bence en azindan belli standartin altina inmiyceksin essekten ata binmek kolaydirda attan esege binmek zor olur söyle bir düsün seni mutlu edicek ne var bu hayatta ve ne kadarini parayla elde edebilirsin kendi kendine tart hangisi daha cazip geliyor

18. 25 Ocak 2010
  19. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.628
    Ödül Puanları:
    363
    Bekarken yaşadığınız standartın aynısını bulamasanız bile yakını olmalı diye düşünüyorum..
    Özelikle erkeğin kompleks yapması çok büyük sorunlara yol açabilir..
    Ayrıca iki gönül bir olunca ancak filmlerde samanlıklar seyran oluyor. Kira,faturalar vs. birikince birbimizi yiyecez?:uhm:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.