Evlilikte aldatılan taraf mı hatalı?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve kIrmIzI_BaLIk tarafından 10 Nisan 2010 başlatılmıştır.

10 Nisan 2010
    Konu Sahibi : kIrmIzI_BaLIk
  1. kIrmIzI_BaLIk

kIrmIzI_BaLIk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bu konu 1 haftadır sürekli kafamın içinde... Eşimle herkesin evliliğinde zaman zaman olabileceği gibi bir takım sorunlar yaşıyorduk ben her zaman evliliği kurtarma taraftarıydım ancak o beni bir kez aldattı en azından gözümün önünde bir kadınla aşırı bir şekilde flörtleşti sanki bekarmış ben yokmuşum gibi davrandı bu 1 hafta sürdü, affettim, bir şans daha verdim yaklaşık 8 ay sonra yani bu zamanlarda öğrendim ki beni zaten 1 yıldır başka bir kadınla da aldatıyormuş... Şimdi çok yakında boşanacağım.

Ama düşünüyorum ilişkimizde eşimin sevgisi bitti tamam.. ama suç %50 %50 yani ikimizde suçluyuz. Aşkının bitmesine neden olan tepkilerimin sebebi onun bana karşı olan davranışları...Yani birşey olduğu için başka birşey oluyor ve bu böyle sürüp gidiyor... bizim olayımız bu.

Gene de insanın hemen birilerine kapılıp gitmesi mi gerekiyor? Birileri aşk bitti diye evlilik devam etse bile illa ki başka birini mi bulması başkasını koynuna mı alması gerekiyor? Normal olanı insanın yuvasını kurtarmaya çabalaması değil mi?

Aldatılan tarafın hataları yüzünden mi karşı taraf aldatıyor yani suç aldatılanın mı sizce?

Bu konular çok kafamı kurcalıyor...

2. 10 Nisan 2010
  3. devrimc66

devrimc66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    evli bir insanin baskasinin koynuna girmesi flört etmesi vs.bana göre ahlaksizliktir...s..zliktir....eyerki karsi tarafda suc varsa bile sorunlari konusarak halletmeli..bi sorun var diye baskalarinin kollarinami kosmak lazim hemen ...hadi sorun veya sorunlar düzelmiyor evlilikte ayrilir herkes kendi yolunu secer..ne yapacaksa ayrildiktan sonra yapar..ne olursa olsun hic kimse aldatilmayi hakketmiyor..insanda biraz allah korkusu olsa zaten aldatmaz karsisindakini..

4. 10 Nisan 2010
  5. missingandmygirl

missingandmygirl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    113
    arkadaşım şu an bunları düşünmen çok normal .. bende o dönemlerde kendimi suçlamıştım acaba ben mi hata yaptım diye .. ama böyle olması normalmiş ..geçenlerde bunla ilgili bir yazı okumuştum.. aldatılan insanlar ilk önce şok yaşarlarmış bunu kabul etmek istemezlermiş sonra aldatan kişiye karşı nefret başlarmış ama zaman geçtikçe düşüncelerinde bu olayı kabullenmek adına kendini suçlamaya da başlarlarmış ... o anlarda insanın duyguları o kadar karmaşık oluyor ki sevgi nefret kendine acıma hayal kırıklığı herşeyi birarada hissediyorsunn..
    ama asla kendini suçlama tamam sevgi bitebilir ama bu hiçbirzaman yapılan şeylerin bahanesi olamaz
    erkekler bu gibi durumlarda kendilerini haklı çıkarmak adına karşı tarafı suçlayabiliyorlar ..
    bana ilgisiz davrandın
    surat yaptın
    eve bakmadın
    vs. vs.
    , bu tip şeyler de ister istemez bizlerin kafasını karıştırıyor ... ama dediğim gibi bunlar hiçbirinin bahanesi olamaz ... zaten genelde bu bahaneler ancak bir aldatma olayı olduktan sonra sana söyleniyor... önceden bu şikayetlerin hiçbirisi yokken araya bir kadın girince mi çıkıor bunların hepsi... hayırrrrr ... tabiki öyle değil ama onlar da sonuçta kendi vicdanlarını rahatlatmak için bu bahaneleri sıralıyorlar o kadar...düşünsene en azılı katilin bile işlediği cinayetler için bir bahanesi vardır ...yoksa yaşamlarını devam ettiremezler... sonuçta aldatan erkekte böyle yapıor karşı tarafı suçlayarak vicdanını temize çıkarmaya çalışıor kendi içinde...
    ,

6. 10 Nisan 2010
  7. kIrmIzI_BaLIk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    AAAA inanamıyorum.... evet aynen böyle olduuuuu!!!! Benden bir anda uzaklaştı ve bir anda bana sana olan aşkım bitti dedi ondan öncesinde de sürekli bitme halindeymiş ama bana hiç hissettirmemiş... Ben üzülmeyeyim diye de bunları anlatmıyormuş... Bir anda kendimi bir sürü bahanenin ortasında buldum ben kafamçokkarıştı
    hiç bu açıdan düşünmemiştimmmmm.. aman yarabbiiiii!!!! Aman yarabbiiiiiii.....

8. 10 Nisan 2010
  9. devrimc66

devrimc66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    missi her sözüne katiliyorum canim...o dönemlerden bende gectim...ama simdiki esim birgün bana demedi surati asik söylesin böylesin diye...8 senedirde evliyiz...o bana güleryüz gösterirse tatli dilli olursa ben neden olmayim...mesela eskisine ismiyle cagirirdim..kapiyi actigimda ben güleryüzlü olsam bile karsi tarafin surati beton gibi..bir güleryüzlü olurum iki güleryüz gösteririm..karsi tarafdan is yoksa ben napiim canim ..
    simdiki esim her kapiyi actigimda güleryüzle naber canim..nasilsin der...birbirimize hic ismimizle hitap etmeyiz..hayatim canim askim bebeyim sekerim...yani bu sekilde birbirimizi cagiririz ..nerdeyse ismimizi unutacagiz..bazen onu kizdirmak icin ismiyle cagririm..hemen cocuk gibi küser surat yapar....yani demek istedigim sevgi saygi eslerin birbirine güleryüz göstermesi.tatli dilli olmalari..mutlu etmeleri..hepsi karsiliklidir...tek tarafli sevgi olurmu..
    missigandmygirl..senin dedigin gibi ararsan bahane cooook...

10. 10 Nisan 2010
  11. kIrmIzI_BaLIk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ama işin vahim bir kısmı var o da şu: Bu beni 1 senedir aldattığı bayan benimle de arkadaş hem de senelerdir benimle konuşuyor yüzüme gülüyor... 1 senedir de hiçbirşey olmamış gibi karşılaştığımız ve beraber aynı arkadaş grubu içinde zaman geçirdiğimiz zamanlarda gayet normal...

üstelik bu bayanın bir de erkek arkadaşı var...

Bir adam birine kapılır hadi olur olur ya gönül bu... ama kapıldığı insan üstelik sevgilisi olduğu halde ve o adamın evli olduğunu bildiği halde bir de karısını yakından tanıdığı halde o adama onunla beraber olmaktan mutlu olacağını söyleyebiliyorsa bu kişi gerçekten insan mıdır yoksa eli kolu insan görünümlü olan bir yaratık değildir de nedir?

Bu yaratık yuva yıkmışmıdır yoksa bizim aşkımız bittiği için zaten ortada evlilik falan kalmamıştırda bu yaratık suçsuz mudur?

Dikkat ederseniz hayvanlardir diyemiyorum zira hayvanlar böyle şeyler yapmaz eğer yapanı varsa söyleyin de o yaratığı o sınıfa dahil edeyim...

Yaratılmışların en şerefli olanı en güzel olanı insan değil midir? Allah böyle demez mi... bu kadar güzel ve şerefli olan varlıklar böyle şeyler yapabilirler mi? Bence yapamazlar o zaman bunu yapanlara neden insan demek zorundayız?

12. 10 Nisan 2010
  13. missingandmygirl

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    113
    canım arkadaşım aldatan erkeklerin bahaneler dünyasına hoşgeldin :))))) inan eşi aldatıp boşanan iki arkadaşım var ikisinde de aynı hikaye ... merak etme yani yalnız değilsin... bunlar klonlanıyorlar :)))
    işin şakası arkadaşım hiç kendini bunlarla üzme kendini de çok fazla suçlu hissetme... tabiki hatalarımız da olmuştur ..ama o diğer kadınlar ortaya çıkmadan önce de sen aynıydın sonrada aynıydın ... ama erkekler o kadar saflar ki.. diğer kadınların onları elde temek için yaptıkları geyşalıkları her zaman yapacaklar zannediyorlar ... ve doğal olarak evdeki eşleriyle karşılaştırıyorlar..
    eve geliyorlar boyunlarına öyle deli gibi atlayan yok ..belki üzerinde bir eşofman var..
    onların yaptığı gibi ayağa hizmet yok ...yatakta öyle atraksiyon yok :))) doğal olarak adam diyo ki yaavvv bak elin karıları nasıl hizmet ediiyo benim kinde bana bir güleryüz bile yok...
    ama şunu unutuyorlar o kadınlarla da evlenseler 2 3 sene sonra aynısıyla karşılaşacaklar....

14. 10 Nisan 2010
  15. balperisi

balperisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    775
    Ödül Puanları:
    153
    Oncelikle Allah yardimciniz olsun gercekten zor bir durum.
    Erkekler aldatma durumunda karima ilgim azaldi,ondan eskisi kadar etkilenmiyorum diyebiliyorlar.Tabi bu yalnizca bir savunma cumlesi.Ben gerceklik payi oldugunu dusunmuyorum.Siz esinizi, evliliginizin normal oldugu donemde hep ayni olcude mi sevdiniz? Bazen sevgi,ask artar, bazen cok yukselir bazen de daha az olabilir.(Biraz bizim psikolojimizle de ilgili)

Siz kendinizin de suclu oldugunu yazmissiniz.Evliliklerde bir takim sorunlar olabilir, halledilir veya edilemez.Devam eder yada etmez,sizi sevsin sevmesin evlilik surdugu donemde baska birisiyle 1 yildir aldatmak ne demek? Gecenlerde bir arastirma sonucu oldugunu okumustum.Eslerin birbirirni aldatmasi, olumunun verdigi acidan daha cok can yakiyor diye.

Insallah cabuk toparlarsiniz kendinizi.

16. 10 Nisan 2010
  17. missingandmygirl

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    113
    offf arkadaşım çok karışık bir durum nereden tutacağımı şaşırdım... ama biliyormusun o kadın var yaaaa şimdi çoooookkk kıymetlidir... nedense erkekler böylelerine kapılıyorlar...
    ama arkadaşım var ya bence bırak gitsin ona... iki üç aya kalmaz bu seninkine de boynuz takar ....sende arkalarından bakıp gülersinnnnn...
    biraz argo yazdım kusura bakma...

18. 10 Nisan 2010
  19. balperisi

balperisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    775
    Ödül Puanları:
    153
    Soyle bir durumda olucak belki-kendinizi o kadinla karsilastiracaksiniz, bende olmayan ne var onda diye-
    Ben hemen cevabini vereyim.Madem o kadini da taniyormussunuz kesin sizden daha guzel degildir.
    Evli bir erkekle beraber omayi ahlaksizlik olarak gormeyen bir ahlak kavramina sahipmis.Daha ne fazlaligi olsun...