Evlilikte aşk mı mantık mı ?

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve yasmin45 tarafından 26 Eylül 2010 başlatılmıştır.

26 Eylül 2010
    Konu Sahibi : yasmin45
  1. yasmin45

yasmin45 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar merhaba.....

Bir ikilem yaşıyorum,ewlilik kararı werirken mantık mı ön planda olmalı yoksa aşk mı?
    Daha önce burada erkek arkadaşımla ilgili sorunlarımdan bahsetmiştim,şimdi onunla ayrıyız.Karşıma çok iyi biri çıktı.heryönden sorunsuz anlaşıyoruz,beni önemsediğini değer werdiğini her halinden anlıyorum hissediyorumçok anlayışlı biri.Diğer ilişkimde olan kıskançlık,çatışma ws gibi şeyler yaşamıyoruz.çewremdeki herkes annem ablam dahil,onu çok sewiyor,beğeniyor.ancak ben ona aşık değilim,bunu iyi biliyorum.fakat daha önce aşık olduğum kişiyle de yaşananları hatırlayınca aşık oldum da ne oldu,üzdü beni hep diyorum.

Kaç zamandır bu kişiyle görüşüyoruz,o bana canım ws gib şeyler diyor,ama benim ona içimden demek gelmiyor.laf arasında onun benim sewgilim olduğuna dair cümleler duyuyorum.çok garip hissediyorum kendimi.aşk herşey demek değidir diyen biri oldum bugüne kadar we o şekilde de dawrandım.fakat şimdi sadece mantığımla hareket tmek de çok mu yanlış yapıyorum.Çewremdeki herkes zamanla sewersin diyor,bilmiyorum...

Ne yapmalıyım,ne etmeliyim bilmiyorum...Önerileriniz warsa çok ihtiyacım war...

2. 26 Eylül 2010
  3. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    iki sorum var

aklın seni terkeden kişide kaldımı?
    bu çocuğa karşı içinde hiç mi sevgi yok?

4. 26 Eylül 2010
  5. grace12

grace12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evlilikte aşk mı mantık mı dan ziyade saygı önemlidir bence.
    sadece aşk üzerine kurulu bir birliktelikten beklentimiz Brezilya ya da Türk dizilerindeki sonlar ama gel gör ki bununla karşılaşmayınca depresyona giriyoruz.
    sadece mantık üzerine kurulu bir birliktelikte de dokunasın gelmiyor.ama evlilik bu ya illaki aynı yatakta uyuyorsun.... dokunmamak dokunulmamak elde değil.
    kalbinle mantığını terazi kefelerine koy.durum eşitlenince evlen derim.

Ayrıca konudan bağımsız olarak.Önceki ilişkindeki sorunlarındn bahsetmişsin. Keşke kendine biraz zaman tanıyıp eski ilişkinin deneyimlerini tartsaymışsın dinginlikle. Duyguların çalkantılıyken yeni bir ilişkiye başlamak pek sağlıklı olmamış bence.

6. 26 Eylül 2010
  7. oske.06

oske.06 Afakanlar basıyor :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bence kesinlikle MANTIK ön planda olmalıdır
    ama tabiki bunun yanında sevgide lazım
    Bana göre aşk sonu olan bir kavramdır we ewliliklerin çoğunda aşk hemen biter
    sevdiğin ancak mutlakada kafa yapısının uyduğu,sevdiği,beraber eğlenebildiği kişiyle ewlenmeli bence insan

8. 26 Eylül 2010
  9. simon

simon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.892
    Ödül Puanları:
    238
    tatlım hiç mi hoşlanmıyosun çocuktan
    en azından yakışıklı buluyo musun

10. 26 Eylül 2010
  11. mehtap51

mehtap51 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bence mantık.tabiki sevgi saygı olmalı.birde ailen sana önerdiğine göre çok da yanlış yapmamışsın.bana kalsa eski ilişkini kafanda bitirmeden yenisine başlama derdim.sanırım sen hala eski arkadaşını seviyorsun.

12. 27 Eylül 2010
  13. zuzu_88

zuzu_88 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    82
    Ödül Puanları:
    198
    nekadar zamandır tanışıyorsnz

zamanla alışırsın ona konuşmları tavırları hoşuna gittikçe seversin diye düşünüyorum
    biraz kendine zaman iste arkadş olarak takılın biraz olmamı
    tanıdıkca seversin yada sevemezsin arkadş kalırsınız
    hayılısı olsun....

14. 27 Eylül 2010
  15. burhaninaysesi

burhaninaysesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    aklin eskide kalacaksa hic yeniye baslama derim ileride yani evlenme gibi bi durum söz konusu olursa ve senin aklin eski sevgilinde kalirsa cok problemler yasanir ve o evlilik aslaaa yürümez haaa eger diyorsan yaaa ben eski sevgilimi cok seviyorum ama beni üzüyor hep üzülüyorum filan o zaman derim ki madem aklin onda o zaman bu yeni kisiye hic umut verme derim ve insanlar bi anlik pismanlikla ayrica bi anlik sinirle hayatlarini mahvedebiliyor biraz bekle derim

16. 27 Eylül 2010
  17. NUROZBK

NUROZBK __SANAT SANATÇISI__ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aklın eski erkek arkadaşındaysa bence hiç başlama. lakin eski erkek arkdaşına karşlık hiç bir şey hissetmiyorsan bence düşnecek bir şey yok. aşk bir süre sonra bitiyor sevgi başlıyor sevgide saygı ile oluyor arkasaından bağlılık. bence evlilikte önemli olan saygı sevgi. aşk hep fasa fiso. aşk hep mutlu başlayıp kötü yada iyi biten eninde sonunda biten birşey :) önümüze bakmak lazım..